Aihe: Star Wars jatkuu: episodit VII-IX
1 2 3 4 529 30 31 32 3361 62 63 64 65
Jeszse
30.12.2015 23:41:31
Näyttää ennemminkin joidenkin pilaa tekevien pilaulu palsta -Janizio || The Jasser Arafats || Crimson Day
LordWinter
31.12.2015 01:29:21
Minä en pidä hiekasta. Se on karheaa ja rosoista ja ärsyttävää ja sitä menee joka paikkaan.
"Hahaha, kiristääkö esarista, onko toistuvia tulehduksia? Annas kun Tohtori Jutku silpoo peniisi." -Röntgen-Jeesus
htm
31.12.2015 10:14:21
 
 
Jeszse: https://muusikoiden.net/keskustelu/print.php?p=12697830
 
Et sitten kattonu tota mun linkkiä...
www.signumfreud.com www.facebook.com/maenhaluakuunnellarekords
htm
31.12.2015 10:15:12
 
 
Kipponi: Joo tää on tullut selväksi, mutta nehän siirtää tuon voiman avulla esineitä telepaattisesti ? Psyko-kineettistä energiaa, sanoisin.
 
Et ilmeisesti säkään kattonu...
www.signumfreud.com www.facebook.com/maenhaluakuunnellarekords
Kipponi
31.12.2015 11:54:46
htm: Et ilmeisesti säkään kattonu...
Kylllä se katottiin, kun Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) selitti Anakinille...
Asia selvä.
Markkinat tekevät ostajista ja myyjistä vihollisia. Jokaisessa kaupankäynti tilaisuudessa yksi osapuoli saa enemmän vain jos joku toinen osapuoli saa vähemmän.
Jeszse
31.12.2015 14:44:00
htm: Et sitten kattonu tota mun linkkiä...
 
Katoin ilman ääniä noin neljä sekuntia.
Näyttää ennemminkin joidenkin pilaa tekevien pilaulu palsta -Janizio || The Jasser Arafats || Crimson Day
Oan
31.12.2015 16:13:56
htm: https://youtu.be/WSCm8yAxBr8?t=547
 
Trainspotting-Kenobi olisi ollut kyllä parempi.
Ihmiselle kaikkein tärkein maailmassa on DÄGÄ.
Prophet
31.12.2015 19:27:32
Katsottu aikoinaan useammankin kerran episodit IV-VI. Entäs tästä eteenpäin? Kannattaako katsoa I-III ja jättää suosiolla siihen?
evo
31.12.2015 22:39:48
Prophet: Kannattaako katsoa I-III ja jättää suosiolla siihen?
 
Ehdottomasti kyllä.
Lifes a bummer. When youre a hummer.
Jeszse
01.01.2016 11:13:57
Kyllä ne kannattaa ainaki sen kerran kattoo jos ei oo aiemmin nähny. Voi sitte hyvällä omallatunnolla haukkua Jar Jaria ja politiikkalätinöitä.
Näyttää ennemminkin joidenkin pilaa tekevien pilaulu palsta -Janizio || The Jasser Arafats || Crimson Day
Tympee Huttunen
01.01.2016 16:43:32 (muokattu 01.01.2016 17:20:33)
Mä tykkäsin hitosti.
 
Spoilerspoiler.
 
Olin viimeiseen melko varma, että lopussa paljastuu, että hyvis-Luke on Resistancen järjestämä myytti ja tämä hologrammikaveri on ollut hän koko ajan. Hänhän mainitsi, että koulutus oli yhä kesken ja tätä emojamppaa koulutti. Ajattelin, että ihan lopussa saarella asia paljastuu. Ehkä ensi jaksossa sitten :)
 
Mutta mikä tämä muidu oli? Oliko Han Sololla ja Leialla myös tytär?
 
Heh GoT-huuman aikana Disney yllättikin, ja vahvimmat jedivoimat omaava tyttö oli tietenkin Leian ja Luken lapsi. Selittää miksi voima oli niin vahva hänessä.
jtpennane
01.01.2016 18:05:51
Brian May jr.: Hirveä idea, kun ottaa huomioon Leian ja Luken olevan sisaruksia.
 
Sulta tais mennä nyt GoT-viittaus ohi...
Juuh elikkäs
Swan
01.01.2016 18:18:51
Angry Pierre: Sulta tais mennä nyt GoT-viittaus ohi...
 
Eikä tuo olisi uusi asia edes orkkistrilogiassa. Leia imuttelee Luken kanssa Imperiumin vastaiskussa, vaikka Jedin paluussa tunnustaa aina tienneen tämän olevan veljensä.
"His sources include singing nomads, pirates, prisoners of war and a surprisingly knowledgeable merchant of cabbage."
Tympee Huttunen
01.01.2016 18:42:09
Swan: Eikä tuo olisi uusi asia edes orkkistrilogiassa. Leia imuttelee Luken kanssa Imperiumin vastaiskussa, vaikka Jedin paluussa tunnustaa aina tienneen tämän olevan veljensä.
 
Toi saattaisi olla Disneylle vähän epäkorrekti kuvio ja pillastuttaisi fanit, mut Lucas kusi jo leffojen päälle niin, et mitä väliä enää.
 
Hieno lopetus olisi ollut, kun lopussa Luke käynnistäisi valomiekkansa. Olisi jäänyt jännitys, jos sittenkin hän olisi kääntynyt pimeän puolelle.
Ed_Guy
01.01.2016 20:45:49
Kyllähän tuo uusin ihan star warsille näytti. Tykkäsin. Stormtroopereiden pitäis kyllä käyttää enemmän aikaa tähtäämisen harjoitteluun. Edelleen.
Hate all you want you ugly old mule you're never gonna be 20 percent cooler.
Stain
02.01.2016 15:59:30
Siis mitä hittoa oikeesti, Han Solo kuoli. Ei Han Solo kuole koskaan! Tykkäsin leffasta tuohon asti mutta jäi kyllä aika paskat fiilikset kokonaisuutena tuon takia.
Tympee Huttunen
02.01.2016 17:36:31
Stain: Siis mitä hittoa oikeesti, Han Solo kuoli. Ei Han Solo kuole koskaan! Tykkäsin leffasta tuohon asti mutta jäi kyllä aika paskat fiilikset kokonaisuutena tuon takia.
 
Mä mietin just tohon asti, että on vähän liiankin leppoisaa ja humoristista meininkiä, vaikka planeetat räjähtelee. En silti heti usko Solon kuolleen. Emohan jutteli, että tilanne repi hänen sisuskalujaan. Kai Disneyllä on tossa jokin, että jedimasteri siirsi Solon haavan itseensä ja tiputti Solon jonnekin muualle tilanteesta. Ehkei se verenvuotokaan ollut siitä ammuksesta. Sikäli harmi, jos kuoli koska 95% kaikesta karismasta oli hänen harteillaan.
PeteSq
02.01.2016 18:09:03
Eikös Ford ehdottanut Solon kuolemaa jo alkuperäisessä trilogiassa?
Aika monet näyttelijät tuntuvat haluavan kuolla leffoissa mahdollisimman näyttävästi....v
Swan
02.01.2016 18:16:29
Lastinen: Mä mietin just tohon asti, että on vähän liiankin leppoisaa ja humoristista meininkiä, vaikka planeetat räjähtelee. En silti heti usko Solon kuolleen. Emohan jutteli, että tilanne repi hänen sisuskalujaan. Kai Disneyllä on tossa jokin, että jedimasteri siirsi Solon haavan itseensä ja tiputti Solon jonnekin muualle tilanteesta. Ehkei se verenvuotokaan ollut siitä ammuksesta. Sikäli harmi, jos kuoli koska 95% kaikesta karismasta oli hänen harteillaan.
 
Eiköhän tuo ole lopullinen ratkaisu, kun sekä Ford että Kasdan halusivat tappaa Solon jo Jedin paluussa. Ford on myös suhtautunut Star Warsiin viime vuosikymmenet verrattain nuivasti, joten en ihmettelisi, jos ko. juonikuvio oli olennainen osa äijän suostuttelussa mukaan tähän leffaan. En täysin allekirjoita tuota karismahommaa myöskään niin kauan kun Oscar Isaac on kuvioissa mukana.
"His sources include singing nomads, pirates, prisoners of war and a surprisingly knowledgeable merchant of cabbage."
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)