Aihe: alesis hd-24
1
jupo.r
20.08.2010 07:43:38
Moi! Olen aikeissa ostaa kyseisen härpäkkeen ja miten siirrän raidat pc-lle editoitavaksi? Pitääkö ostaa jotain lisävarusteita. Softana on Adobe Audition ja korttina Marian Marc A jossa on pelkästään adat in/out (Toslink). Tarkoituksena ois tehdä live nauhoituksia. Joku sanoi vielä tosta HD-24:ta että toi muisti on IDEä. Saako niitä vielä mistään? Kiitos
AnttiR
20.08.2010 09:43:49
Hanki alesiksen Fireport. Sillä saat siirrettyä materiaalin huomattavasti nopeammin kuin koneessa olevalla ethernet liitännällä.
 
Kone ei ole mahdottoman kranttu levyjen suhteen ja luulisi ide levyjä saavan tietokonekaupoista vielä ongelmitta.
 
-a-
jupo.r
20.08.2010 09:50:26
Oikein paljo kiitoksia.
the Gas Fuzz
20.08.2010 20:06:54
ide:a saa ja Fireport on ehdoton hankinta (kiitti Antti, edelleen pelittää hyvin).
Houlama Mama tsäst ö sviit tsärönana.
Groovi
21.08.2010 19:30:40
Nopein tapa siirtää materiaalia on optinen lähtö, mutta se vaatii äänikortin (kortit) jotka kykenevät vastaanottamaan optisesti 3 x 8 kanavaa kerralla. Muussa tapauksessa fireport lienee paras vaihtoehto.
"the difference between stupidity and genius is that genius has its limits" -Albert Einstein
Roki
22.08.2010 04:06:02
jupo.r: Moi! Olen aikeissa ostaa kyseisen härpäkkeen ja miten siirrän raidat pc-lle editoitavaksi? Pitääkö ostaa jotain lisävarusteita. Softana on Adobe Audition ja korttina Marian Marc A jossa on pelkästään adat in/out (Toslink). Tarkoituksena ois tehdä live nauhoituksia. Joku sanoi vielä tosta HD-24:ta että toi muisti on IDEä. Saako niitä vielä mistään? Kiitos
 
Ostat noita äänikortteja pari lisää, niin saat kaikki raidat kerralla tallentimelta koneelle. IDE-levyjä myyvät kaikki hyvin varustellut tietokonekaupat. Jos ei hyllystä löydy, niin ainakin tilattua saavat.
Been there - done that - don't ask.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)