Aihe: Kuka vaihtais oulussa mikin keppiin
1
Karvalakki
21.01.2010 11:12:58
Kukas vaihtaisi oulun alueella kitara mikit luotettavasti Kun ei itellä ole kokemusta asiasta yhtään
Guitar is not just a hobby its a religion and a way of life
Tinippa84
21.01.2010 11:26:28
 
 
Retaliation Syndicate - Thrash/Death
evaddave
21.01.2010 11:38:20
Karvalakki: Kukas vaihtaisi oulun alueella kitara mikit luotettavasti Kun ei itellä ole kokemusta asiasta yhtään
 
Soitinrakentaja Rauno Härönen on ammattimies noissa asioissa. Hänellä on verstas Oulun pikisaaressa. Netistä löytyy kyllä yhteystiedot, kun hakee miehen nimellä.
markkuh
21.01.2010 14:33:47
Karvalakki: Kukas vaihtaisi oulun alueella kitara mikit luotettavasti Kun ei itellä ole kokemusta asiasta yhtään
 
Suosittelen Härösen Raunoa Pikisaaressa, 10+
Et silleen...
Mushmouthedtalk
21.01.2010 18:03:41
 
 
Amfisaundilla saat maksaa varmaan farmariauton, kivitalon ja lestaperheen elättämiseen menevän hinnan lähes kaikesta mitä siellä tehdään.
Ahokkis
23.01.2010 01:47:06
Härönen kyllä on soittimien kanssa guru, amfisoundista taasen kuullut hieman *köh köh* ..palautetta.
"Siis Se ei ole pakollista mutta nopeutta ennen tulee puhtaus... muuten soitosta tulee täysin huonoa... Etkä ikinä pysty soittaa niinku minä laiho ja ynkkä." -Ushimir
KUNU
23.01.2010 10:27:08
Ahokkis: Härönen kyllä on soittimien kanssa guru, amfisoundista taasen kuullut hieman *köh köh* ..palautetta.
 
Kahdesti olen kitaran käyttäny Amfilla ja kummallakin kerralla olen ollut erittäin pettynyt, ja aivan aiheesta.
Insane Kane
23.01.2010 10:28:39
KUNU: Kahdesti olen kitaran käyttäny Amfilla ja kummallakin kerralla olen ollut erittäin pettynyt, ja aivan aiheesta.
 
Syystä että?
Ei sen tarvitse olla iso vika, jos se on päässä.
JMP71
23.01.2010 10:35:16
Ennen kuin alkaa mikrofonia vaihtamaan, on syytä opetella juottamaan oikeaoppisesti. Pääsee paljon helpommalla. Ei tarvi sitten olla tekemässä juotoksia uusiksi / viedä liikkeeseen korjattavaksi.
 
http://koti.mbnet.fi/ijl/juotetaan.html
www.myspace.com/deadbydolls3
Jucciz
23.01.2010 10:39:20
Kyllä mää suosittelen, että jos mikkien vaihdosta ei vielä ole kokemusta, alat hankkia sitä juuri nyt. Operaatio on yksinkertainen ja kuuluu mielestäni kitaristien perusosaamiseen. Tällä tavalla säästät rahaa vuosien varrella, jos mikkejä tulee vaihdettua useammankin kerran.
Hi-Power
23.01.2010 13:57:54
 
 
No tähän on vaihtoehtoja.. Yks on että minä vaihdan mutta se pitää tuoda se kitara mulle (ei maksa paljon) Toinen vaihtoehto on että käyt hakeen bilteemasta tinakolvin (Osta samalla se elektroninen kolvi niin voit käyttää sitä joskus muuhunkin ja jos ei bilteemassa enää ole niitä niin kysy sp-elestä http://www.spelektroniikka.fi/product_details.php?p=200 )
Ja sitten vaihda itse.. Muista ostaa myös tinalankaa.... :D
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)