Aihe: Keel
1
Folcce
10.12.2009 13:14:10
Hyvä juttu tämä! Keel-keskustelu tosiaan ollut hyvinkin passiivista m.netissä viime aikoina. Jos kerran levy tulee, niin sitten bändi ehdottomasti Rattin kaveriksi Saunan lauantain lauteille 12.6.
Music's my life, Moxey.
Tande
10.12.2009 14:41:07
The Right the Rock oli ensimmäinen levy, jonka ostin omilla rahoilla! :) Yhä ajoittain päässä alkaa soida Let's Spend the Night Together tai Easier Said than Gone! Hieno bändi!
In Rock.
sellisti
10.12.2009 17:41:49
Löytyy The Right To Rock, The Final Frontier, s/t, Larger Than Live ja Keel VI: Back In Action. Kaikki ovat ihan mainiota kasarirunttausta. Noista ekan tuotanto on vielä aika karua eikä ne kitaratkaan ihan vireessä ole mutta Final Frontierista lähtien kuulostaa hyvältä. En ehkä niin innokas fani ole että tulisi uutta tsekattua ellei se nyt aivan loistavaksi osoittaudu. Noita levyjä tulee kuunneltua kuitenkin aina silloin tällöin. Ron Keel on persoonallinen vokalisti. Ehkä se debyytti pitäisi vielä hommata.
"Olipa keskustelu mikä hyvänsä, aina jostain kaivetaan joku kulttuuriantropologi sanomaan että kaikki on paskaa ja paska on hyvää." -velipesonen
Mad-Mike
14.12.2009 17:26:44 (muokattu 14.12.2009 17:35:34)
http://www.myspace.com/keelband
 
Näemmä täällä kuuntelussa näytteitä uudelta albumilta jonka on määrä ilmestyä jo tänä vuonna joidenkin lähteide mukaan, kun taas heidän sivuillaan lukee 2010 niin kuin alussa väitin.
 
Kuulostaa Ronin ääni olevan hyvässä kunnossa vielä. Kyllä tuo albumi tulee ostettua hyllyyn kunhan sitä jostakin saa ostettua tässä, sen verta lupaavaa musiikkia kaikinpuolin kuulostaa olevan.
-Ei se nopeus vaan se taito-
Mika Kangas
14.12.2009 18:20:32
Kantaa ekan livenä näkemäni ulkomaisen bändin titteliä kun oli 1986 Dion lämppärinä jäähallissa.Muistan aina bändin Becouse The Nightista.Taitaa vinyylihyllystä löytyä vielä The Final Frontierkin.Levykeräily on kyllä jäänyt tohon yhteen.
Mad-Mike
27.01.2010 20:48:25
No nii tänään se Streets Of Rock n Roll on sitten julkaistu ja ennakkotilauksessa lätty jo ollutkin parin päivän ajan. Sitä odottelen mielenkiinnolla ja aika positiivisin mielin kun näytteitä levyltä olen kuullut.
-Ei se nopeus vaan se taito-
caution2
07.08.2020 19:47:35
 
 
Keel tuli nähtyä livenä 1986 Helsingissä Dion lämppärinä. Sen verran hyvä keikka oli, että marssin seuraavana aamuna levykauppaan ja ostin bändin The Final Frontier -levyn. Nyt otin sen vuosien jälkeen jälleen kuunteluun ja kirjoitin blogiin muutaman rivin aiheesta.
 
https://levyhyllyntakaa.blogspot.co … 20/08/keel-final-frontier-1986.html
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)