Aihe: Audacityllä loppuhäivytys? Jelppiä!
1
Charge
11.04.2009 15:35:06
 
 
Tämmöistä olisi tarve saada tehdyksi, että biisiin pitäisi saada loppuhäivytys, siis että musiikki vaimenee pikkuhiljaa, kunnes sitä ei enää kuulu, ja siihen biisi loppuu. Audacity mulla olis käytettävissäni, ja sillä jo yritinkin, mutta kun olen vähän peukalo keskellä kämmentä tällaisten hommeleiden kanssa. Eli joku kiltti ihminen, neuvotko minulle miten sen saa tehtyä. Joo, ja tuon loppuhäivytyksen tarvitseva raita olisi MP3-muodossa, jos sitä tietoa tarvitsee. Kiitos.
"I have a...I have a...dvarf? I have the dvarf and I'm not afraid to use him! I need some questions!" "Answers, I think you need answers".
Master of Disguise
11.04.2009 16:26:37
Sen pitäisi onnistua helposti. Maalaat hiirellä sen osan siitä raidasta johon haluat hiljennyksen tulevan. Sitten etit sieltä Efekti-valikosta Häivytys ulos.
musiikkimies123
12.04.2009 10:34:25
Avaat kyseisen tiedoston audacityyn. Sitten mustaat häivytettävän alueen ja painat stop nappulaa sieltä ylhäältä. Sitten pitäisi efektit näkyä mustana ja valitset sieltä oikean efektin.
Charge
12.04.2009 10:34:57
 
 
Okei, pitää kokeilla. :)
"I have a...I have a...dvarf? I have the dvarf and I'm not afraid to use him! I need some questions!" "Answers, I think you need answers".
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)