Aihe: Minkä arvoinen tämä kitara mahtaa olla?
1
skellu
11.02.2004 20:27:19
Olen tuossa yrittänyt selailla toria ja muita ilmoituspalstoja mutta ei ole tullut vastaavia vielä vastaan.
 
Eli:
 
Jacksonin Performer japskiversio floyd rosen vibralla. Pari pientä kolhua jotka eivät normaalissa huonevalossa näy. Väri on oikeasti vihreä mutta kameran salama tekee tepposiaan. Liikkeistä on tarjottu ~250-300 euroa vaihdossa uuteen kitaraan, kannataako vaihtaa suoraan vai yrittää myydä yksityiselle? Arvioita?
 
Kuva kitarasta: http://www.kolumbus.fi/salla.lindsten/kitara.JPG
Härski
11.02.2004 20:31:07
Kyllä tosta ainakin 400 € pitäis saada vaihdossa hyvitystä.
kalkkuna
11.02.2004 20:33:56
Vähintään 350€
BlackD
11.02.2004 22:01:34
Enpä näe mitään syytä miksi kyseinen kitara olisi käytännön arvoltaan yli 300e.
JuSu
12.02.2004 08:33:44
Enpä näe mitään syytä miksi kyseinen kitara olisi käytännön arvoltaan yli 300e.
 
Komppaan. Olenpa noita Performereita nähnyt alle 200 euronkin pyörivän, nimenomaan PS-2:ia. 300 euroa tuosta voisi saada, tuurilla enemmänkin. Väri on vähän paha.
 
Eli aika hyvän vaihtotarjouksen ovat tehneet liikkeestä. Toisaalta, jos myyt itse, voit tingata uuden hinnasta paremmin. Varmasti teet paremmat kaupat loppujen lopuksi.
 
JuSu
Ooostakaa ooostakaa, Hughes&Kettner Tube 50. Katso Tori.
Super-Jari
15.02.2004 01:47:44
Myy ehdottomasti yksityiselle ellei sitten ole kitara liikkeessä valmiina katsottuna odottamassa.
 
Yksityinen jamppa maksaa aina enemmän, näin sanovat kauppiaatkin.
Hammer smashed face
Gypsy
15.02.2004 02:07:51 (muokattu 15.02.2004 02:49:11)
Myy ehdottomasti yksityiselle ellei sitten ole kitara liikkeessä valmiina katsottuna odottamassa.
 
Yksityinen jamppa maksaa aina enemmän, näin sanovat kauppiaatkin.

 
No näinhän se menee, että aina kannattaa ekaks yrittää myydä yksityiselle. Tosin, omasta ps kakkosesta en ois yksityiseltä saanu sen enempää kun kaupasta, tuskin edes sitä.
 
Mutta kun nyt kattelin noita PS Kakkosen hintoja, niin löyty tossa kaks heti:
 
http://www.soitinliike.com/ilmoitukset/ Myydään musta Jackson PS-2 kitara noin 350 euroa
 
http://www.levytukku.fi/kaytetyt.htm Jackson PS2, pussilla 350
 
Eli hirveesti enempää tuskin saat yksityiseltä kun mitä kaupassa on tarjottu. Ja onhan siinä aina isompi vaiva ruveta myymään ja ilmotteleen lehessä kun viedä kauppaan ja vaihtaa suoraan.
 
LISÄYS: Oli siellä 370:kin pyydetty: http://www.raahenmusiikki.fi/kielisoittimet.htm Jackson PS-2, tummansininen, käytetty €370
 
LISÄÄN VIELÄ: Että vaikka liikkeessä saisitkin 300 siitä ja ehkä myymällä 350 - 400 niin todellisuudessa sä kyllä häviät siinä enemmän kun ton 50 - 100 jos annat liikkeessä vaihtoon. Koska yleensä noissa vaihtokaupoissa ei saa sitten mitään alennuksia siitä uudesta kitarasta. Eli ei ne todellisuudessa siitä hyvitä tota 250-300. Pistä myyntiin toi sun PS kakkonen, varmaan 350 - 400 tai 300-350? kannattaa koittaa jos vaikka sattuis meneen, ja kun/jos oot saanu sen muutettua käteiseks niin meet ostaan uuden ja saat vielä hyvät alennukset.
Painakaa vaan sitä miinusta
Super-Jari
15.02.2004 12:44:31
..Mutta kun nyt kattelin noita PS Kakkosen hintoja, niin löyty tossa kaks heti..
 
Meinasin jo alkaa vittuilemaan että miten joku saatanan pleikkari kakkonen liittyy tähän.
 
Joo mulla on jäksönit hallussa. :D
Hammer smashed face
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)