Aihe: Engl Standard kaappi räjäytyskuva ;)
1
drlecter
10.01.2007 17:26:13
 
 
http://koti.mbnet.fi/nomeband/muut/IMG_0782.jpg
Pahoittelen kuvan kokoa..
 
Irroitin yhden kajarin kyseistä kaapista jolloin sisältä paljastui yllättäen vaimennusmatto takalevystä.
 
Vaihdan tohon kaappiin greenbackit ja mietin, että miten soundi muuttuu jos näppään ton vaimennusmaton irti kokonaan?
 
Kuinkas toi johdotus sitten tehtiin jos haluan säilyttää stereomahdollisuuden? Kaapin takana on mahdollisuus kytkimellä valita mono/stereo. Unohdin saman tien miten päin johdot oli tossa irroitetussa kajarissa, puupää kun olen.
N33m0
10.01.2007 19:07:47
 
 
Kitarakaapeissa tollanen matto ei perjaatteessa oo tarpeellinen ku sen idea on keinotekoisesti "kasvattaa" kaapin kokoa että matalimmat bassot toistuisi paremmin. Jos sen nappaa irti saattaa alapäässä jotain muutosta tapahtua... tai sitten ei. Kyse on kuitenki todella matalista taajuuksista.
slow music for slow people
Jormaz
10.01.2007 19:14:47
Mites se noin niinku muuten rakenteeltaan vaikuttaa, en viitti omaani avata. Tossa se on mun eteisessä pari viikkoa seissyt, ei oo päässyt raahaamaan reenikselle. Löytykä mitään lyijykiekkoja sisältä?
Miees...
drlecter
10.01.2007 19:26:28
 
 
Mites se noin niinku muuten rakenteeltaan vaikuttaa, en viitti omaani avata. Tossa se on mun eteisessä pari viikkoa seissyt, ei oo päässyt raahaamaan reenikselle. Löytykä mitään lyijykiekkoja sisältä?
 
Se eturitilä on aika painava, en olisi uskonut.
On se aika tukevan oloinen koivuvanerikomero(ainakin näytää koivuvanerilta). Jos juotostöitä joskus joutuu tekemään niin luultavasti helpoin tapa on ottaa elementti(t) irti ja sitä kautta operoida.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)