Aihe: line6 flextoneIII thomannilla
1 2
kulmahiomakone
09.12.2003 13:56:54
Vähän on surullista, että ihmiset Saksasta tilaavat vain sen takia, että suomalaiset eivät osaa/tajua mainostaa. Loistava firma tuo St Pauls sound on muuten.
 
No kyllä stps:llä on sivut siinä kuin thomannillakin, harva sinne vain eksyy, kun kaikki täälläkin puhuvat vain t-kaupasta. Mitä minä olen käsittänyt, saatan toki puhua läpiä päähäni, niin stps:n myynti koostunee ennemminkin isoista tilauksista kuin johtokaupasta harrastelijoille. Mutta kyllähän suomalaisen kuluttajan tuota liikettä kannattaa hyväkseen käyttää, vaikkei putiikilla varsinaista myymälää säännöllisene aukioloaikoineen olekaan.
Lonesome
10.12.2003 12:11:28
Oli miten oli, niin harrastelijan johtokaupatkin käyvät todella sutjakasti ja asiakaspalvelu puhelimitse on ensiluokkaista. Ja toimitusajat nopeat.
 
Ja kyllä sinne pääsee paikan päällekin, kun sopii etukäteen.

 
St. Paulissa todellakin esim. Behringerin kitaravahvistimet näyttävät olevan samoissa hinnoissa kuin T-kaupassa, mutta toisaalta ko. liike ei kyllä käsittääkseni väitäkkään olevansa mikään täyden palvelun vähittäismyymälä.
 
Otin n. vuosi sitten yhteyttä, kun firman hintoja oli täällä kehuttu ja näyttivät myyvän Squierin Telecasteria edullisesti. Ystävällisen herran kanssa keskustelimme pitkään asiasta sekä sen vierestä ja ainakin silloin tuli selväksi, että he panostavat etupäässä isompiin kokonaisuuksiin, kuten PA-setit ja toisaalta soittimien hankintaan esim. kokonaisille koululuokille. Tällainen yksittäisten soitinten myynti oli kuulemma lähinnä harrastusta ja "jäynän" tekemistä T-kaupan suuntaan. Eli näytetään, että kyllä täälläkin onnistuu kilpailukykyiseen hintaan. Ihan mukava juttutuokio...
 
Siitä Squierista ei sitten sen enempää. Varastossa piti olla yksi Tele ja kaverin piti soittaa kun pääsee sinne missä se oleilee. No, sitä soittoa ei ole tähän päivään mennessä kuulunut. Eikä kaupan listoilla kitaroita näkynyt.
 
Piti kyllä kesällä jopa vierailla paikan päällä, mutta olivat juuri sopivasti kiinni mun lomaviikot.
"Cities on flame, with rock and roll; Marshall will buoy, but Fender control" (BÖC)
madu
10.12.2003 23:09:16 (muokattu 10.12.2003 23:10:04)
Pakko nyt vähän aiheen ohi sanoa, mutta suosittelen kyllä st. pauls soundia. Tilasin muutama kk takaperin line6:sen guitarportin ja kun tuo liikehän ei ole aina auki niin se heppu ystävällisesti toi työpaikalleni helsinkiin guitarportin nummelasta.
 
Kuitit ja kaikki oli tehnyt ja hyvin kaikki sujui vaikka aluksi ihmetytti tyypin heitto "No hitto mä en oo tänään paikalla, mutta missä sä oot huomenna? Ai, duunissa, missäs se on? Just, no mitä jos ajan sinne ja tuon guitarportin?" :)
 
Tämä oli loistavaa palvelua.
Yrittänyttä ei laiteta... samoihin hommiin uudestaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)