Aihe: Rouheus
1 2 3 4 5 6
Lauri
04.12.2006 17:45:09
 
 
Kuunnelkaapa Kotiteollisuuden Aamen -levy ta CMX:n kappale Väkivallan Moottorit niin tiedätte mitä on rouheus...
 
Kuuntelin, vieläkään en tiedä mitä rouheus on, mutta nyt tiedän mitä täys paska on.
loosah
04.12.2006 19:52:47
Kuuntelin, vieläkään en tiedä mitä rouheus on, mutta nyt tiedän mitä täys paska on.
 
hehhoh...tipahdin tuolilta =)
GIGO
saastara
11.12.2006 03:12:03
Neil Young - Keep on rockin' in the free world.
Lisää middleä ja vähemmän volumea.
Pitkavirta
14.12.2006 15:32:44 (muokattu 14.12.2006 15:36:53)
Vanha rouheushan on kans sitä, kun ei aina muistettu kattoa, että eikai signaali vaan huuda punasta. Animalsin, The Whon ja Rollareiden monet styget on aika rouheita. Kaikista siisteintä on miust se kun voksut menee särölle.
 
Tänään rouheutta löytyy ainaki Maj Karmalta (esim. Taivaanvuohi) Ja Stereophonicsilta (esim Doorman).
 
Niin ja tohon skittaraitojen määrään tuli mieleen, että nykyjään skittavalleista haetaan ehkä enemmän semmosta "miellyttävää" mut raskasta ja leveää, mikä ei mua sinänsä haittaa. Rouhee snoudi ei välttämättä sit ookaan, eikä tarvikaan olla, niin leveellä ja 'isosti'.
"EI TÄÄL OO KYSE LENTO KONEISTA PESU KONEISTA TAI MUUSTKAA YHTEEN KIRJOTUKSEST VAA RÖÖKI ASKI TYTÖIST" -Detektiv-Plok a.k.a Järvihirviö
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)