Aihe: Lost
1 2 3 4 541 42 43 44 4581 82 83 84 85
Nieby
03.06.2006 19:32:27
LOST on top3 parhaat sarjat ikinä!! sen rinnalla salaiset kansiot.. iha saatanan hyvä tää lost, kaikki kaverit väittää vaa et siinä ei tapahdu mitää;(
gasser
03.06.2006 20:36:33 (muokattu 04.06.2006 01:24:11)
...iha saatanan hyvä tää lost, kaikki kaverit väittää vaa et siinä ei tapahdu mitää;(
 
Niijust! Ja mä tykkään ropnostakin, vaikka harvemmni siinäkään paljoa tapahtuu eikä juonessa meinaa pysyä kärryillä.
Mainio sarja tosiaan, melkein tekis dvd:tä mieli.
 
e:Allaolevaan tekstiin viitaten totean, että Miksipä sitä tuhlata aikaansa dissailuun, miksipä? Kai joku siitäkin hommasta kiksit saa, ehkä? Sarjasta tykkään kyllä.
Köyhyys johtuu omaisuuden puutteesta
sellisti
03.06.2006 23:30:13
Miten se on keneltäkään pois jos joku ei tykkää sarjasta? Ei sen takia luulis kenenkään tarvitsevan avautua.
 
Totta näinkin päin. Mulle on ihan yksi lysti kuka tykkää ja kuka ei, mutta ihmettelen silti mikä tarve joillakin on erikseen tulla tänne joka jakson jälkeen haukkumaan sarjaa huonoksi ja ihmettelemään tyyppejä jotka sitä diggaa. Siihen nähden miten paljon sarjaa inhoavia täälläkin tuntuu olevan, yllättävän moni heistäkin sitä näköjään silti seuraa, kun aina löytyy kommentti. Mikä sitten lienee syy? Tarve päästä avautumaan?
 
Ja kyllä, keskusteluun mahtuu toki myös kritiikin esittäminen sarjasta ja negatiiviset kommentit. En ole itsekään tykännyt joka jaksosta. Mutta heitot tyyliin "fanipojat ovat tietenkin taas ihan kiimoissaan kun tuli kerrankin edes keskinkertainen jakso" eivät liene välttämättömiä..?
"Vähän mä oon pettynykkin. Olis ollu paljo mukavampaa ku sellisti olis ollu kaunis nainen. Jalat harallaan herkällä otteella sulosäveliä loihtimassa. Tälläiselle olis voinu sanoa suurella sydämellä että: yhdyn edelliseen puhujaan." -Jami
MV
08.06.2006 01:55:49
LORDI PERKELE!
Royal Banzai
08.06.2006 15:18:44
http://www.youtube.com/watch?v=kPf557obn2E&search=hunks
 
"Really??!" :D

 
oot sitten ettinyt youtubesta hunkseja. hähä.
carnation
08.06.2006 16:23:49
oot sitten ettinyt youtubesta hunkseja. hähä.
 
Sawyer muuttaa heteronkin homoksi.
"I gave you a chance to be a cop and you blew it!"

Osta levy
MV
08.06.2006 17:08:07
oot sitten ettinyt youtubesta hunkseja. hähä.
 
Näinon mutten jaksa nyt syytä alkaa selittelemään.
LORDI PERKELE!
Mättöpiiska
08.06.2006 19:46:33
Yksi parhaista Lost-jaksoista tulee tänään.
Nieby
08.06.2006 20:58:50
SE alkaa 2 minuutin päästä!
Hetfield
08.06.2006 21:59:31
 
 
Olipahan jakso... Kohta vissiin eka tuotantokausi purkissa?
P*lluhan se on mielessä, mutta soitetaan nyt ensin.
Johnny Buzz
08.06.2006 22:53:06
 
 
Olipahan jakso... Kohta vissiin eka tuotantokausi purkissa?
 
Vielä kestää heinäkuulle asti. Mikä jakso tuli äsken?
 
Ite katoin just 2. tuotantokauden vikan jakson ja voin sanoa, että kyllä koukuttaa edelleen. Ei jaksa odottaa lokakuuhun!
Hetfield
08.06.2006 22:59:59
 
 
Vielä kestää heinäkuulle asti. Mikä jakso tuli äsken?
 
Boone kuoli ja Claire synnytti.
P*lluhan se on mielessä, mutta soitetaan nyt ensin.
Jenka
08.06.2006 23:15:34
 
 
Kieltämättä tuotti vähän kyyneleitä tämän iltainen jakso.
Thinking back, thinking of you Summertime think it was June Yeah think it was June Laying back head on the grass Chewing gum having some lauhgs Yeah having some laughs
Jenka
08.06.2006 23:16:01
 
 
Boone kuoli ja Claire synnytti.
 
Mikä yhteensattuma olikaan.
Thinking back, thinking of you Summertime think it was June Yeah think it was June Laying back head on the grass Chewing gum having some lauhgs Yeah having some laughs
samsonov
09.06.2006 11:04:57
Ääh, rasittava nyt ku Jack käsitti asian väärin. Ja menee tappaan Locken. Tyhmä mies. Kirurgihan se on
All My Exes Live In Texas....And That's Why I Hang My Hat In Tennessee
Nieby
09.06.2006 12:35:16
mä en nähny sitä viime viikon jaksoa.. siis oliko se luukku jonku lentokoneen luukku vai mikä se siel metäs oli??
Johnny Buzz
09.06.2006 12:38:43
 
 
mä en nähny sitä viime viikon jaksoa.. siis oliko se luukku jonku lentokoneen luukku vai mikä se siel metäs oli??
 
Siellä metsässä oleva.
Nieby
09.06.2006 13:11:45
Siellä metsässä oleva.
 

 
mitäh? soos mikä siellä metsässä oleva luukku oli?
 
ja mikä sen Boonen päälle tippu ku se meni nii huonoo kuntoo ja kuoli?
aikavaikea
09.06.2006 15:37:08
Kieltämättä tuotti vähän kyyneleitä tämän iltainen jakso.
 
Hassua. Juuri tämän sarjan tunteita herättämättömyys oli eilisen jakson aikana puheena vaimoni kanssa. Molemmilla oli sama fiilis, että vaikka (muistaakseni) joka jakso on katsottu, niin yhteenkään henkilöön ei kumpikaan meistä ole kiintynyt. Sarjaa onkin nyt tullut katsottua jo periaatteella "tapahtuisikohan siellä tänään jotain jännää". Tai no, sen verran tunteita, että se kirurgi ärsyttää ja se pahis on sellainen viiden pennin "viggomortensen", mutta ei kiintymystä ei. Eilinen kuolemantapaus sen verran tosin ihmetytti, että mitenkäs nyt näin jenkkisarjassa, mutta muuten ns. ihan sama.
 
Sori, en avaudu enempää. Piti vaan kertoa ja tämä on kai sopiva ketju sille.
"Money get back / I'm all right, Jack / Keep your hands off my stack / New car / Caviar / Four star daydream / Think I'll buy me a football team."
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)