Aihe: Captain Cougar : Golden
1
M.Paisley
01.02.2006 17:01:37
 
 
Kuunneltuani Chemical-biisin, minun oli pakko jatkaa selvitystyötä. Jos Chemicalissa ihastuin, niin Goldenissa suorastaan rakastuin.
 
Nimittäin kuvankauniiseen naisääneen. On mahtavaa kuulla kun osataan laulaa teknisesti ja kauniisti, se ei ole jokapäiväistä herkkua. Myös muut laulut ovat aivan mahtavuutta.
 
Biisi on kauniin minimalistinen, kaikki turha on karsittu ja jätetty tilaa laululle, joka kantaa. Kun turhuudet minimalisoi niin kauneus maksimalisoituu, tässä osoitus siitä. Laulumelodiat todellakin tuovat hieman Simonit ja Garfunkelit mieleen.
 
Epäilisin vahvasti että yhtyeen jäsenistöllä on vahva musiikillinen koulutus, niin vaikuttavaa tämä on. Mistä päin Captain Cougar muuten vaikuttaa ja onko yhtyeella kotisivuja?
 
Täytyy pitää nimi mielessä, jos vaikka sattuisi järkkäilemään klubitapahtumia tulevaisuudessa.
Eric Bloom:iksi on haukuttu, Jeff Lynne:ksi onneksi ei vielä
rlo
02.02.2006 09:08:14
 
 
Kaunista on ja hyvin äänitetty. Pidän kitarasoudista erityisesti. Tyttö on ammattilainen. Mandoliini on myös hyvä. Hyvää jatkoa bändillenne.
Reijo Reka Loiva
Heikki
02.02.2006 12:39:10
 
 
Kukkasia, perhosia joo ja aurinkokin paistaa. Basso pilaa koko biisin, muuten hyvä.
CaptainC
02.02.2006 13:13:53
LOL Repesin ihan täysin näistä basso-kommenteista. Pitää kertoa terkut, basisti on varmaan tyytyväinen - heh! Simppelimpää bassottelua sisältäviä biisejä löytyy tuolta aiempaa ketjusta...
 
T. Captain
CaptainC
16.04.2006 16:49:54
Nyt on Captain Cougarin kotisivu entrattu uskomattoman näyttävään kuosiin! Vielä kun saataisiin kuvat ja musa päivitettyä laulajan vaihdoksen jälkeen.
 
Toukokuussa tiedossa kova keikkaputki Jyväskylässä - tervetuloa tsekkaamaan!
 
Kotisivut (sarjassamme heti mieleen jäävät URL:t)
 
http://ftp.kanetti.fi/~puuma/music/index.html
ewqqq
17.04.2006 12:18:18
Laulu liian pinnassa ja siitä johtuen ne pari pientä epäpuhtautta sitten häiritsee
soundia olis voinu vetää vielä rohkeammin sinne grateful dead osastolle
mutta tosi kiva biisilö ja jätti hyvän feeliksen,Kiitos.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt