Aihe: Parhaat rumpuliikkeet pääkapunkiseudulla?
1 2
afro
02.11.2005 21:23:16
Tuosta asiakaspalvelusta.
Itse tykkään henkilökohtaisesti liikkeestä, jonne tullessa henkilökunta tervehtii ja antaa katsella rauhassa, jos asiakas haluaa, mutta tarvittaessa tietysti myös kertoo ja auttaa. Lisäksi rento meininki ja myyjien hyväntuulisuus (tietysti kaikilla on huonojakin päiviä) nostavat myös omaa kaupantekointoa kummasti. Omalle kohdalleni on monesti käynyt niin, että kun en ole palvelua jossakin liikkeessä saanut (tai se on ollut tylyä), olen siirtynyt paremmin palvelevaan viereiseen liikkeeseen ja ostanut ostettavani sieltä. Niinhän sitä sanotaan, että myyjän tulisi ensin myydä itsensä, sitten vasta tuote.
Rumpusoolo on kuin kusi pakkasella. Lämmittää vähän aikaa, mutta kaduttaa jälkeenpäin. -Antti Lehtinen
ultra
02.11.2005 22:16:43
täydellistä myyjää ei taida olla. tai jokaiselle asiakkaalle pitäisi olla oma henkilökohtainen myyjänsä.
itse olen myös sitä mieltä että myyjien pitäisi käydä kauppiksen asiakaspalvelun perusteet, ja tutustua myytäviin tuotteisiin edes vähän, ja tarvittaessa pystyä myöntämään ne vaikeimmat sanat, "en tiedä". hyvä myyjä osaa lisätä näiden perään myös sanat ", mutta otan selvää"

 
Nimen omaan siihen pitäisi, että yrittää täyttää ne asiakkaan tarpeet ja jopa ylittää ne. Toisin sanottuna tekee parhaansa.
 
ettei olisi eräs Frank niminen heppu lafkassa jonka nimi alkaa myös samalla kirjaimella
 
..niin ja ehkä S:llä alkoi ne symbaalit:)
I'm a gooner ...Ja se Alchemy Pro Art 18'' crash edelleen kaupan.. Halavalla lähtöö:)
LumPus
02.11.2005 22:19:13
Nimen omaan siihen pitäisi, että yrittää täyttää ne asiakkaan tarpeet ja jopa ylittää ne. Toisin sanottuna tekee parhaansa.
 
Aivan, monet yrittääkin. usein käy myös niin että toinen työntekijä pilaa koko lafkan maineen.
henkilökohtaisesti aina yritän parhaani, usein sekään ei riitä.
 
..niin ja ehkä S:llä alkoi ne symbaalit:)

 
jeps. sillekin on syynsä, tiedän tapauksen =)
Ei tästä hyvä tule, tämä on jo.
mr_b
03.11.2005 01:00:39 (muokattu 03.11.2005 01:02:55)
 
 
DLX:ssä oli kaikki Rolandin sähkörumpusetit esillä. Tästä plussaa.
 
Löytyvät muistaakseni kaikki myös Espoon Musiikista, samoin kuin kaikki muutkin ikinä tarvitsemani tavarat.
 
Ja kyseisen paikan palvelu on aina ollut mainiota, valikoimat sopivia (ainakin pikkusälän, kalvojen ja kapuloiden osalta) ja hinnat kohdallaan (tuppaavat vielä putoamaan kassalla). Paikassa ei ole muuta vikaa kuin sijainti yleensä (Espoossa, yäks) ja ihan konkreettisesti (ihme paikalla pientaloalueen keskellä, ei meinannut ensin löytyä).
 
(Tulipas sulkuja...)
I'm thinkin' about my doorbell
Strumbali
03.11.2005 10:38:47 (muokattu 03.11.2005 10:57:01)
Levytukku taisi olla mainittuna jo aikaisemmin ja on halvempi, kuin Thomann. Lisäisin vielä, että sieltä saa niitä Taman kapuloita 8,5 e pari. Parempia, kuin ihan halppikset, mutta ei ihan niin kestäviä, kuin kalliimmat. Niist mie tykkään.
 
Muita liikkeitä en sanoisi minun kokemusten mukaan Helsingissä halvoiksi(esim. verrattuna Thomanniin), jos ei paikalle ole sattunut olemaan tuttu myyjä.
 
Ostin Tampereelta sähköpostilla Sabian HH heavy riden, maksoi 200e. Uusi. En minä vieläkään käsitä, miten se niin halpa oli, mutta suosittelen laittamaan noita tarjouspyyntöjä koko Suomen liikkeisiin..
 
Eh, niin enhän minä noissa kaikissa liikkeissä ole edes käynyt(paitsi keskustan).
Mutuahan tämä.
Migo
03.11.2005 11:26:57
Vaikka tämä liike ei pääkaupunkiseudulla olekkaan, niin suosittelen turun super ostista. Se on erittäin hyvä paikka. Tutustumisen arvoinen.
Piristystä päivään omasta kuvasta.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)