Aihe: Rolling Stonesin "uudet" levyt
1 2 3 4 5
Marlowe
27.10.2005 21:02:08
Nyt "A Bigger Bangia" on tullut kuunneltua siinä määrin, että se alkaa löytää paikkansa Rollari-kaanonissa. Levy on tosiaan "ihan hyvä", mutta lievä tiivistäminen ei olisi tehnyt sille pahaa. Nyt mukana on muutamia joutavanpäiväisiä raitoja ("Infamy", "Sweet Neo-Con", "She Saw Me Coming"), jotka tulee hypättyä yli kaksi kertaa kolmesta.
 
Suosikkikappaleiksi ovat muodostuneet tuon edellämainitun Keef-balladin lisäksi "Streets of Love", "Biggest Mistake" ja komeasti rokkaava "Ooh No Not You Again".
 
Levy kannattaa kyllä hankkia hyllyynsä, etenkin tuohon CDOnin tarjoamaan hintaan.
 
Uutta kokoelmaa pukkaa: Rarities 1971-2003
 
Pakkohankinta.
The unhappiest people I know, romantically speaking, are the ones who like pop music the most. (Nick Hornby)
Tsugu Way
28.10.2005 03:21:45
Tämän viikon uusi Seiska-lehti on myös rock-musiikin ajankohtaislehti. Viikon Pop-palat -sivulla Seiska kertoo tiedonjanoisille Stones-faneille tärkeätä informaatiota meneillään olevasta kiertueesta. Uutinen kuuluu lyhykäisyydessään seuraavasti:
 
"The Rolling Stones -yhtyeellä on tiettävästi keikoilla oma sydämentahdistin, jos joku bändin jäsenistä saisi kohtauksen. Kaikki ovat jo pitkälti yli viidenkymmenen, joten rokkipappojen managerit eivät halua ottaa mitään riskejä".
Jos se ei svengaa, se ei ole minkään arvoinen. (Duke Ellington)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)