Aihe: Hyvin pehmustettu pehmeä kantolaukku
1
enema
14.08.2005 23:09:48 (muokattu 14.08.2005 23:10:12)
Eli tarkoitus olisi löytää hyvin pehmustettu kohtuuhintainen kantolaukku/pussi/säkki mikä lienee, jonka saisi selkään hihnoilla, jotta voisi pyöräillä treenikselle. Hinta saisi olla alle satasen ja reilusti jos mahdollista. Eräs myyjä suositteli minulle sellaista pinnaltaan keinonahan tapaista tai jotain vastaavaa ihmeellistä pinnoitetta olevaa kantolaukkua, merkkiä en muista, hintaa taisi olla 60e. Kuulemma peri rockbagit mennen tullen. Plussaa olisi jos sinne menisi sekä strato että pauli.
 
Kiitän avusta.
En ota vastuuta mistään tämän viestin neuvojen takia aiheutumista vahingoista.
Jungleman
14.08.2005 23:18:39 (muokattu 14.08.2005 23:19:38)
Kaces III KLS-10. Em Nordic tuo maahan. Tukeva ja kestävä, luettelohinta karvan alle 60€, tinkivaraa pitäisi olla myös. Minä kanniskelen tuollaisessa Jazzmasteria, joka on hieman kookkaampi kuin Strato tai LP. Suosittelen.
 
Edit: ja keinonahkaa on, veikkaan että juuri tuota pussia olet etsimässä.
Ei se ole vika. Se on ominaisuus.
Romantikkoitkijät #1
J-boy #5
enema
15.08.2005 23:12:20
Juuri tuo. Kuinka mukava on selässä? Mitä luokkaa toppaukset on? Oletetaan että kitara kaatuu pussissa tai pudotetaan ~ metrin korkeudelta vaakatasossa niin meneekö paskaksi? Tai tuntuuko siltä että varmana menee? Huonoja puolia?
En ota vastuuta mistään tämän viestin neuvojen takia aiheutumista vahingoista.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)