Aihe: YUP: Minä en tiedä mitään, Mitä olette mieltä?
1
Pelsi
08.04.2005 19:06:07
Onhan siitä:
http://muusikoiden.net/keskustelu/p … ?c=3&t=83490&o=80&co=90
 
Itselläni tuo EP myös on, mutta jotenkin on jäänyt vähälle huomiolle. Noh, sitten kun YUP-kauteni alkaa taas, niin eiköhän tämäkin pääse tehosoittoon asti.
Kalamies #3 >-)))>
sellisti
08.04.2005 20:31:39
Onhan siitä:
http://muusikoiden.net/keskustelu/p … ?c=3&t=83490&o=80&co=90

 
No tuo on varsinaisesti Keppijumppaa-thread, mutta siellä on luonnollisesti tullut puhetta myös ep:stä pitkäsoittoa odotellessa. Itse tykkään tästä kovasti; paranee joka kuuntelulla, niin kuin YUP:n kohdalla usein käy. Meno on tosiaan aika rankkaakin välillä, melkein tulee 10 vuoden takainen YUP mieleen. Toivottavasti pitkäsoitto on samaa tasoa.
Music: A complex organization of sounds that is set down by the composer, incorrectly interpreted by the conductor, who is ignored by the musicians, the result of which is ignored by the audience.
funkyboss11
08.04.2005 21:18:41
Hyvä EP. Pitää hommata varsinainen levyki sitten kun on rahaa. Oma suosikkini EP:ltä on nimikkobiisi, mutta hyvänä kakkosena tulee 'Koba III'.
"Ananasta ahmaise / hotkaise pyy / loppusi porvari lähestyy." -Vladimir Majakovski-
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)