Aihe: Viruksen omistajat huomio
1 2
Ensentiume
20.01.2003 13:49:21
 
 
Juu-u! No, mutta mites noitten muitten kysymieni asioiden kanssa, oi guru? ;8
JPQ
20.01.2003 23:13:18
 
 
Mitä pikkuvikoja on ? pakko kysyä kun VAat joskus hankita listalla.
Juho L
20.01.2003 23:51:31 (muokattu 20.01.2003 23:54:03)
Mitä pikkuvikoja on ? pakko kysyä kun VAat joskus hankita listalla.
 
Kaikkea pientä kummajaistahan sitä on liikkeellä. Useimmissa tapauksissa ongelma on käyttöjärjestelmässä eli esim. nuotit katkeilevat omia aikojaan yms. C:n käyttöjärjestelmä sisältää vielä pieniä bugeja, jotka sitten ajan myötä paljastuvat. B alkaa olemaan jo bugivapaa.
 
Omalle kohdalle sattui rikkinäinen koskettimiston ohjauspiiri, joten korjaukseen meni kuukaudeksi ruuhkan vuoksi. Outoa tapahtumassa oli se, että kyseistä vikaa piti vain esiintyä vanhoissa Indigoissa.
 
No eipä ainakaan tarvitse Accessin palvelua moittia, sillä yhden päivän aikana sain sähköpostin välityksellä hoidettua asiat kuntoon ja laitteen sain huoltoon. Pikkuyritykselle ovat asiakkaat tärkeitä. Uskoisin, että laitteeni olisi vieläkin korjattavana, jos merkki olisi vaikkapa Roland tai Korg.
 
Tästä mukavan aasinsillan kautta aiheeseen: Miksi ihmeessä suuremmat laitevalmsitajat kohtelevat asiakkaita kuin ilmaa. Itselläni ei ole kokemusta muista kuin Accessista, mutta olen kuullut, että esimerkiksi Roland on tunnettu asiakassuhteistaan tyyliin: "Kukas sinä olet? Et taida olla mikään kuluisuus? No sittenhän tässä ei ole mitään kiirettä. Saat tämän härvelin takaisin siinä 2010 heti kevään budjettiselonteon jälkeen.". Tämän jälkeen huollettava laite heitetään johonkin romukoppaan ja unohdetaan sinne. Sitten jos asiakas sattuu vahingossa soittamaan ja kysymään asiasta, niin esitetään, ettei asiasta tiedetä mitään.
Ensentiume
21.01.2003 08:19:57
 
 
Juupajuu. Nyt katteltuani esim. Harmony-Centralin käyttäjien arvosteluja laitteistosta, niin ottaen huomioon kaikenlaisten bugien ilmaantumisesta ja Juhon kommenttien painottamana esiintyvästä hyvästä asiakaspalvelusta jne. tuntuu edelleen olevan tuo KC (tai C) ostoslistani kärjessä. Ongelmathan (mahdolliset sellaiset) ovat potentiaalisimpina selvitettävien asioiden eturintamassa. Ja 16 osainen multitimbraalisuus Korgin EA-1:seen nähden (2-part) tuntuu jo sekin mannapuurolta.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)