PRS esitteli eilen Herman Li Signature -mallin.
https://www.youtube.com/watch?v=XQB0zqembWM Käytännössä siis Ibanezin S-sarjan soitin hieman tuunattuna. Fishmanin mikit, Gotohin floikka, pari jännää muotoilua rungossa... näyttää siis jotenkin jännästi PRS:n ja Ibanezin S-sarjan fuusiolta.
Joku leikkisästi kommentoikin toisaalla:
2018: PRS does Fender
2025: PRS does Ibanez
Vähän sellainen makuhan tässä on. No, oli miten oli, eiköhän tuollekin faninsa ja ostajakunta löydy. Ei ole meikäläisen mieleen, joku varmasti diggailee (Hermanni itse jos ei kukaan muu). Hintalapusta sen verran että Sweetwaterilla karvan alle 7000 dollaria, mutta eiköhän tuostakin SE-malli tule tovin päästä.
Edit. Sellainen detaili, että kitarassa on ladattava akku aktiivimikkejä varten. Hassua vaan että liitin on Micro-USB eikä esim. USB-C. Kuka hitto laittaa vuonna 2025 Micro-USB -liittimen enää yhtään mihinkään? Ilmeisesti "Made in USA" tarkoittaa USB-latauksen osalta siirtymistä vuoteen 2007 ;)