Kuvaus: | Olen ammattimuusikkoudesta ja soitonopettajuudesta parannuksen tehnyt musiikin aktiivinen sekaharrastelija. Aikoinaan hain ammattimuusikon paperit Jyväskylän konservatoriosta ja musiikkipedagogin pätevyyden samaisen kylän ammattikorkeasta. Alan kokemusta on kertynyt vähän kaikesta, joskin valtaosan kilometreistä olen taivaltanut tanssi- ja iskelmämusiikin poluilla.
Soittovälineistööni kuuluvat rummut, kitara, basso, koskettimet, sello, altto- ja tenorisaksofoni sekä ukkivainaan vanha haitari, mutta ei siitä sen enempää... Useimpina päivinä identifioidun rumpaliksi, ja sen saloihin olenkin syvimmin vihkiytynyt.
Kotistudiossa säveltäminen, äänittely, miksailu ja muu musiikkia ja musateknologiaa sivuava puuhastelu kiinnostelee kovasti. Analogisynat, -eequut ja -kompurat sekä putkivahvistimet ja perinteiset efektipedaalit lämmittävät sydäntä ja huoneilmaa! Julkaisen enemmän tahi vähemmän elektronista musiikkia taiteilijanimellä Carp Pine. Löytyy muun muassa Spotifystä, Tidalista, Apple Musicista, YouTubesta, TikTokista, Instagramista, Facebookista ja siperialaisen kiven alta. Linkki alla. |
---|