Aihe: Hiihdon MM-kisat 2019 - Seefeld
1 2 3 4 5 6
Vaihtovirta
02.03.2019 14:14:49
Suomalaiset vetäneet liikaa sinistä lenkkiä. Heh heh joo haen takkini ja kävelen järveen.
LordWinter
02.03.2019 16:15:41
Eikös Atlantis ollut sellainen kaupunki joka on jo valmiiksi järvessä? Kyllä voisi valmennuskeskukset keskittää suoraan sinne.
I can't believe that Sack Birch no come to olympia games. It's like if Marsalck Continentheim went to vecks and say that he has ribul or knee hurt and can't go war.
Prophet
02.03.2019 17:38:02
Pärmästä Kollenin keisarinna, kun ei nyt kerran kiinnosta.
Vaihtovirta
02.03.2019 17:58:27
Se kyllä jaksaa kummastuttaa kuinka kestävyysurheilussa joku pystyy olemaan noin ylivoimanen kuin Juuhauggi? Jossain kymppitonnin juoksussakin on aina joku kenialainen toisen kenialaisen perseessä kiinni. Saati pyöräilyssä vaikka kuinka piikittäisit kannabista enemmän kuin muut et sä niin ylivoimanen kuitenkaan pysty olemaan. Ja sit yks saatana lähtee ekaan ylämäkeen vetämään ja siitä loppu 30km sunnuntaihiihdolla minuutin kaula ja torille..Perkeleen Porttila tee jo työsi ja selvitä tämä huulirasvan hajuinen salaliitto!!
SaukHo
02.03.2019 18:11:20
Kuulin, että järveenhiihdon MM-kisoihin on povattu suomalaismenestystä juuhm *tuuh tuuh*
Prophet
02.03.2019 19:09:38 (muokattu 02.03.2019 19:10:03)
Toivottavasti Ruotsilta löytyisi huomenna joku Wassbergin, Swanin, Mogrenin ja Majbäckin jälkeläinen murskaamaan Venäjän, Norjan ja Italian miesten kuninkuusmatkalla.
Vaihtovirta
02.03.2019 19:20:40
Prophet: Toivottavasti Ruotsilta löytyisi huomenna joku Wassbergin, Swanin, Mogrenin ja Majbäckin jälkeläinen murskaamaan Venäjän, Norjan ja Italian miesten kuninkuusmatkalla.
 
Heikkisellä on huomenna happo-päivä. Kirjaimellisesti happo-päivä ja näkee sen verran halluja että pakenee seedfeldin metsiin, eikä kaverista kuulla enää koskaan..:( Onneksi Hyvärisen Perttu on sentään kolmaskymmenestoinen.
Hetfield
02.03.2019 23:11:08
 
 
Vaihtovirta: Se kyllä jaksaa kummastuttaa kuinka kestävyysurheilussa joku pystyy olemaan noin ylivoimanen kuin Juuhauggi? Jossain kymppitonnin juoksussakin on aina joku kenialainen toisen kenialaisen perseessä kiinni. Saati pyöräilyssä vaikka kuinka piikittäisit kannabista enemmän kuin muut et sä niin ylivoimanen kuitenkaan pysty olemaan. Ja sit yks saatana lähtee ekaan ylämäkeen vetämään ja siitä loppu 30km sunnuntaihiihdolla minuutin kaula ja torille..Perkeleen Porttila tee jo työsi ja selvitä tämä huulirasvan hajuinen salaliitto!!
 
Nimenomaan. En usko hetkeäkään että Juu-hauki:lla on puhtaat huulirasvat kummissakaan huulissa. Sekin vielä kun aikanaan kiinni jäädessään pillitti viattomuuttaan. Jumalauta.
 
Jotta ei olisi liian ankea viesti niin loppuun Pärmäkosken pylly: https://images.cdn.yle.fi/image/upl … to,fl_lossy,q_auto/13-3-8584113.jpg
Alright, alright, alright!
Pop Corn
03.03.2019 01:51:03
Hetfield:
 
Jotta ei olisi liian ankea viesti niin loppuun Pärmäkosken pylly: https://images.cdn.yle.fi/image/upl … to,fl_lossy,q_auto/13-3-8584113.jpg

 
No mikä jottei. Sopivalla voitelulla ja hyvällä kelillä eiku menox.
idelöra
Prophet
03.03.2019 08:34:22
Vaihtovirta: Heikkisellä on huomenna happo-päivä. Kirjaimellisesti happo-päivä ja näkee sen verran halluja että pakenee seedfeldin metsiin, eikä kaverista kuulla enää koskaan..:( Onneksi Hyvärisen Perttu on sentään kolmaskymmenestoinen.
 
Suomen hiihtourheilu on pelastettu vuosiksi eteenpäin ja kisat menivät kokonaisuudessaan erinomaisesti, jos tänään sattuisi tulemaan upea pistesija. Ne tekivät sen taas, sekä miehet että naiset.
basisti1971
03.03.2019 09:05:58
Moi.
 
Vaihtovirta: Se kyllä jaksaa kummastuttaa kuinka kestävyysurheilussa joku pystyy olemaan noin ylivoimanen kuin Juuhauggi?
 
Mua kummastuttaa enemmän se kuinka jollain taholla oli häneen niin paljon uskoa ja sitämyöden halua taloudellisesti varmistaa että on kohtuu pitkän kilpailukiellon jälkeen nykyisessä kunnossa.
Nykyiseen kisakuntoon kun ei työn lomassa vähän hiihdellen ja punttisalilla piipahdellen taida päästä?
 
Sinänsähän suorituskyvyn parantaminen keinotekoisesti on dopingia vasta kun joku uusi menetelmä päätetään kieltää, ja kiellon jälkeen pitää vielä jäädä kiinnikin.
 
Norjalaiset ovat DDR:n jälkeen ehdottomasti maailman parhaita kilpaurheilijoiden -etenkin talvilajeissa- suorituskyvyn kemiallisessa parantamisessa, kuten myös kärkipäätä kiinnijäämisen välttämisessä.
 
Jou-Hau oli vain pieni roso puhtoisessa maineessa, näin jälkikäteen ajatellen kenties laskelmoitukin sellainen.
 
T:Samuli
Tuomoo
03.03.2019 11:38:48
Jos Happo-Matti nappaa tänään mitalin, niin lupaan syödä hatullisen paskaa.
 
Eli eipä tarvi tätäkään lupausta lunastaa. Onneksi ei ole enää telkkareita torpassa, kun kaikki on jo järvessä.
Vaihtovirta
03.03.2019 14:08:56
Ojansivu on tänää vähintää viidenkympin joukossa! Hain jo telkkarin takaisin järvestä.
Tuomoo
03.03.2019 15:16:05 (muokattu 03.03.2019 15:50:46)
Minkähälaiset rosterikipot tai haponkestävät kanisterit noilla on käytössä, kun norjalaisilta otetaan dopingtesteihin virtsanäytteitä? Veikkaan että siellä on niin tujut myrkyt käytössä että tavallisesta muovikiposta kuuluisi vain sihadus kun se sulaisi.
 
E: Voi vitun norjalaiset. Missä on Sporde?
Vaihtovirta
03.03.2019 15:53:26
No onneks eivät ottaneet norjalaiset ku 24 mitalia enemmän kuin meikäläiset. Siellä on varmaa koko olytloppenin johto atlantin pohjassa..
Hetfield
03.03.2019 16:01:02
 
 
Heikkinen lähes kymmenen joukossa, torjuntavoitto! Norjalaisetkaan eivät saaneet kaikkia mitaleja, jes!
Alright, alright, alright!
LordWinter
03.03.2019 16:12:09
Onneksi on huulirasvat ja Björgen astmalääkkeineen poissa, mukavaa kun muutkin kuin norjalaiset välillä voittavat.
I can't believe that Sack Birch no come to olympia games. It's like if Marsalck Continentheim went to vecks and say that he has ribul or knee hurt and can't go war.
Prophet
03.03.2019 16:17:44
Heikkinen ja Lehtonen herkistyivät toimittajan kysymyksistä.
Prophet
03.03.2019 16:30:13 (muokattu 03.03.2019 16:30:41)
Tuomoo: Minkähälaiset rosterikipot tai haponkestävät kanisterit noilla on käytössä, kun norjalaisilta otetaan dopingtesteihin virtsanäytteitä? Veikkaan että siellä on niin tujut myrkyt käytössä että tavallisesta muovikiposta kuuluisi vain sihadus kun se sulaisi.
 
E: Voi vitun norjalaiset. Missä on Sporde?

 
Nuorena vi(r)tsa väännettävä, joten tutkimukset tulisi ulottaa myös norjalaisiin metsäpäiväkoteihin.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)