Aihe: Rockabilly-komppaus ja miksei muukin.
1 2
Old Guitar
23.05.2018 01:52:47
Ei tuossa mitään lisäefektejä tarvita, vaan siinä ensin slaidi ja sitten rytmi soitetaan osin normaalisti ja väliin kuoletetuilla kielillä eli ensin sointu normaalisti, sitten vasen käsi vapauttaa kielet ja sitten taas painetaan normaalisti. Tätä kun kokeilee, niin sieltä se löytyy.
 
Eikä sen niin väliä vaikka se ei ihan samanlainen ole, vaan jos se hyvin rullaa ja swengaa rytmisesti, niin ihan ok. Voihan sitä myös äännellä boomchickbombom tyyliin. jos sitä kautta löytää jujun paremmin. Tietty lisäefekteillä saanee tehostettua fiilistä.
 
Kokeilin vielä ja itse käytin myös oikean käden kuoletusta vasemman käden kielten löysäämisen ohella. Kun näitä kuoletuksia ja kuolleitten kielien ja normaalialisti soitettujen iskuja kokeilee, niin sieltä alkaa löytyä oikea saundi.
Mies teki laivan purjehtiakseen pois - ja se upposi...
Welho-77
24.05.2018 13:01:21
Ärsyttää kun tuossa videossa ei voida tarkemmin sitä neuvoa.
Long live the King of Mercy. Leukoja vedetty tänä vuonna: 0 kpl
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)