Aihe: Jääkiekon MM-kisat, Moskova & Pietari 6.-22.5.
1 2 3 4 515 16 17 18 1958 59 60 61 62
LordWinter
08.05.2016 18:46:59
DM: Onneksi ei täräyttänyt Holzer, olisi varmaan aivotärähdys ollut tuloksena kun Pillu vaan seisoi ja tuijotti nollat taulussa.
 
Siinä vilahti Pihlströmillä koko elämä filmirullana silmissä.
"kamala kampela" -haitaripartio
VeeKoo
08.05.2016 18:54:07
 
 
HaloOfFlies: Huomenna pitää sitten saada kakkosyv toimimaan, sillä jenkit kyllä tulevat pimentämään helposti Laineen.
 
Varma tieto. Ok.
"Naisiahan saa räpläillä koska tahansa, mutta kaunista rumpua harvemmin. "
megatherium
08.05.2016 19:11:11
pitäis saada pari nuorta huippumaalintekijää vahvistukseksi jotka jäivät tai jätettiin kisoista pois koska 2 puolustavaa kenttää on hieman liikaa hyvälle joukkueelle joka aikoo menestyä. Ei olis maalinteko yhden ketjun harteilla tiukoissa peleissä.
Ihmiskunnan historia on taiteellisen luomisen, vaan ei uskonsotien ja poliittisen vallankäytön historiaa
joku muu sikko
08.05.2016 19:28:36
santakasa: Tulihan sieltä se jokavuotinen tuomarifarssi : D
 
edit: siis oikein, että tulli philströmille jäähyt, mutta holzerhan ei saannut mitään philströmin kaadosta.

 
Petra Olli olisi ollut siitä kateellinen. Eikä saanut se toinen hunnikaan jäähyä Pihlströmin koukkaamisesta. Siinä Antti oli hölmö kun löi mailaa joka sitten näkyi dumareille. Pihlströn on mies paikallaan tuolla, koska se on niin nopea että se on pakko yrittää pysäyttää noin. Siitä tulee jäähyjä. Tai siis jos raitapaidat olisivat tehtäviensä tasalla.
se on kiliju päivöä -Haitaripartio-
joku muu sikko
08.05.2016 19:33:12 (muokattu 08.05.2016 19:34:08)
DirtyFingers: Ihan oikein meni jäähyt. Pihlström yrittää tappaa saksalaisen poikittaisella laitaa vasten.
 
Ei ollu paha. Hunni oli pää puoli metriä liian alhaalla jo valmiiksi. Kyllä sinne iskuja tulee kun alkaa kumartelemaan. Hyvä muistutus siitä että kreikkalais-roomalainen paini on eri laji.
se on kiliju päivöä -Haitaripartio-
jra
08.05.2016 19:33:17 (muokattu 08.05.2016 19:45:59)
megatherium: pitäis saada pari nuorta huippumaalintekijää vahvistukseksi jotka jäivät tai jätettiin kisoista pois koska 2 puolustavaa kenttää on hieman liikaa hyvälle joukkueelle joka aikoo menestyä. Ei olis maalinteko yhden ketjun harteilla tiukoissa peleissä.
 
Ei tuo joukkue nuoriin maalitekijoihin tai niiden puutteeseen kaadu jos kaatuu. Maalivahtipeli ja puolustus on se missä Suomi mahdollisesti antaa tasoitusta kovemmille, ja tämän pelin perusteella tuntui välillä olevan alivoimassa parannettavaa, oli paikoin aika passiivista ja epävarmaa. Ei niiden 3-4 -ketjujen välttämättä tarvitse maaleja tehdä, kunhan omissa ei soi. Ja, onhan seillä nytkin yksi nuori tykki vähän kuin reservissä.
 
joku muu sikko: Ei ollu paha. Hunni oli pää puoli metriä liian alhaalla jo valmiiksi. Kyllä sinne iskuja tulee kun alkaa kumartelemaan.
 
Jep. Ilman muuta jäähyn arvoinen, mutta ei yhtään enempää. Kaksimetrinen kaveri kutisti yhtäkkiä itsensä pillun korkeudelle. Tuomarivirhe tuli tosiaan siinä kun lähes läpi olleen pelaajan sai heittää takavyöllä tantereeseen. Samoin toinen tilanne, jossa Pihlström hölmöili ansaitun jäähyn, mutta kärsi siinäkin valikoivasta linjasta. Jatkossa pitää malttaa vastaavissa.
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
Janizio
08.05.2016 19:40:31
Tuomarilinja ja toiminta on kyllä todella ala-arvoista noissa kisoissa ihan ihme ratkaisuja kuten nyt Pihlström Holzer välillä tänään Suomi-Saksa pelissä ja muutenkin ihan järkyttävän heppoisia jäähyjä useita.
 
Ihan perseestä
megatherium
08.05.2016 20:26:26
arvatkaapa kuka 193 senttinen suomalainen isokokoinen, ulottuva ja taitava energiahyökkääjä teki 2 maalia USAta vastaan 2012 mm kisoissa? 3. Kentän vasen laitahyökkääkä pyrkii itse hanakasti ratkaisemaan pelejä ja on kova yrittämään ja taklaa paljon. 2 yritystä nhlään. Olisi mukana minun mm joukkueessa kuten iowa wildia edustanut minnesotassa piipahtanut sm liigan kultakypäräkin joka on tehnyt sopparin jokrujen kanssa.
Ihmiskunnan historia on taiteellisen luomisen, vaan ei uskonsotien ja poliittisen vallankäytön historiaa
Funkånaut
08.05.2016 20:32:18
 
 
megatherium: arvatkaapa kuka 193 senttinen suomalainen isokokoinen, ulottuva ja taitava energiahyökkääjä teki 2 maalia USAta vastaan 2012 mm kisoissa? 3. Kentän vasen laitahyökkääkä pyrkii itse hanakasti ratkaisemaan pelejä ja on kova yrittämään ja taklaa paljon. 2 yritystä nhlään. Olisi mukana minun mm joukkueessa kuten iowa wildia edustanut minnesotassa piipahtanut sm liigan kultakypäräkin joka on tehnyt sopparin jokrujen kanssa.
 
Ehkä ihan hyvä ettei Suomi pelaa kasaamallasi joukkueella.
"mitä sitte? ei tää oo mikn pursiseura" - hemmo
VeeKoo
08.05.2016 20:34:13
 
 
Joensuu ja Keränen. Ei tarvetta.
"Naisiahan saa räpläillä koska tahansa, mutta kaunista rumpua harvemmin. "
Stradlin
08.05.2016 20:35:50
700 maalia NHL:ssä alkaa olla Laineelle jo ihan realismia. Hall of Fame kutsuu.
"Voi kun täällä onnistuisi älykkäästi keskustella avaruusliskoista ynnä sun muista. Mutta tervettä keskustelua ei synny minnekään kun heti hyökätään ad hominem viesteillä päälle." - Anonymous-jazz
Anonymous-jazz
08.05.2016 20:39:54 (muokattu 08.05.2016 20:40:18)
 
 
Janizio: Tuomarilinja ja toiminta on kyllä todella ala-arvoista noissa kisoissa ihan ihme ratkaisuja kuten nyt Pihlström Holzer välillä tänään Suomi-Saksa pelissä ja muutenkin ihan järkyttävän heppoisia jäähyjä useita.
 
Ihan perseestä

 
Odotahan vaan kun tulee se ratkaiseva puolivälierä. Pilli ei mene silloinkaan taskuun, harasoo!
"In a time of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act" - George Orwell
DirtyFingers
08.05.2016 20:43:25
joku muu sikko: Ei ollu paha. Hunni oli pää puoli metriä liian alhaalla jo valmiiksi. Kyllä sinne iskuja tulee kun alkaa kumartelemaan. Hyvä muistutus siitä että kreikkalais-roomalainen paini on eri laji.
 
Onneksi oli pää alhaalla, muuten olisi tullut pahaa jälkeä. Ja kiekko ei ollut lähelläkään. Tyylipuhdas headhunttaus Pihlströmiltä. Hiekkaa valahti Pilluun kun sakemanni ei saanutkaan rangaistusta kampituksesta.
Come with me for fun in my buggy
jra
08.05.2016 20:51:16 (muokattu 08.05.2016 20:52:59)
DirtyFingers: Onneksi oli pää alhaalla, muuten olisi tullut pahaa jälkeä. Ja kiekko ei ollut lähelläkään. Tyylipuhdas headhunttaus Pihlströmiltä. Hiekkaa valahti Pilluun kun sakemanni ei saanutkaan rangaistusta kampituksesta.
 
Valahti kyllä, mutta jos saku olisi ollut normaaliasennossa, niin ehkä jonnekin olkavarren korkeudelle olisi Pihlströmin köykäinen poikkari sattunut. Kyllä siitä jäähy oli paikallaan, mutta head hunttaus on aika vahvasti sanottu, jopa tarkoitushakuista sitä itseään.
 
Vähän sama kuin sanoisi, että se Holzerin heitto oli sen sortin piledriver, että onneksi ei käynyt pahemmin ja Pihlström liikkuu edelleen ilman pyörätuolia.
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
Janizio
08.05.2016 20:53:31
Anonymous-jazz: Odotahan vaan kun tulee se ratkaiseva puolivälierä. Pilli ei mene silloinkaan taskuun, harasoo!
 
Joo! Sepä sepä. Tiedä herra ukko jumalakaan miltä se tuomarointi niissä näyttää
Jormaz
08.05.2016 20:54:52 (muokattu 08.05.2016 20:55:03)
Stradlin: 700 maalia NHL:ssä alkaa olla Laineelle jo ihan realismia. Hall of Fame kutsuu.
 
Enpä usko ei ole vielä ilma veiviäkään nähty
No tiedäthän.. Tarkoitettu.. tiedäthän..
jra
08.05.2016 20:56:14 (muokattu 08.05.2016 20:57:10)
Janizio: Joo! Sepä sepä. Tiedä herra ukko jumalakaan miltä se tuomarointi niissä näyttää
 
http://media.gettyimages.com/photos … y-match-between-picture-id491694358
 
-> http://d1udmfvw0p7cd2.cloudfront.ne … oads/2015/10/f-putin-b-20151009.jpg
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
VeeKoo
08.05.2016 21:02:24 (muokattu 08.05.2016 21:02:38)
 
 
Vähänniiku viimevuoden kisoissa isoperseinen viiskymppinen takatukka kaato suomen joukkueen puolivälierissä -> Tuomarit oli maksettu :((((
"Naisiahan saa räpläillä koska tahansa, mutta kaunista rumpua harvemmin. "
jra
08.05.2016 21:05:32
VeeKoo: Vähänniiku viimevuoden kisoissa isoperseinen viiskymppinen takatukka kaato suomen joukkueen puolivälierissä -> Tuomarit oli maksettu :((((
 
Ai tämä: https://www.youtube.com/watch?v=duQ7xIapkyI
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)