Aihe: Jääkiekon MM-kisat, Praha & Ostrava 1.-17.5.
1 2 3 4 527 28 29 30 3133 34 35 36 37
LordWinter
14.05.2015 13:46:41
HaloOfFlies: Ovetshkin liittyy Venäjän joukkueeseen, jos pääsevät mitalipeleihin.
 
http://yle.fi/urheilu/ovetshkin_vahvistamaan_venajaa/7993944

 
Ei saatana. Ei sillä, että miehen pelillinen vaikutus pelottaisi, mutta sitä naamaa ei vaan jaksaisi katsella.
"Hahaha, kiristääkö esarista, onko toistuvia tulehduksia? Annas kun Tohtori Jutku silpoo peniisi." -Röntgen-Jeesus
HaloOfFlies
14.05.2015 13:49:15
 
 
Ensiksi Venäjän kuitenkin täytyy pudottaa Ruotsi jatkosta.
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
masterhat
14.05.2015 13:58:58
jes, 3suosikki pelaajaani samassa joukkueessa ovie, malkin ja ilya
 
jeah!
Herrah
14.05.2015 14:08:38
masterhat: jes, 3suosikki pelaajaani samassa joukkueessa ovie, malkin ja ilya
 
jeah!

 
On kyllä vastenmielinen trio siinä
masterhat
14.05.2015 14:37:52 (muokattu 14.05.2015 14:38:24)
Herrah: On kyllä vastenmielinen trio siinä
 
pah, huikeita pelureita! joskin genon kausi mennyt vähän alle odotusten. myös radulov kuuluu suosikkeihin, en tiedä, jotenkin moderneissa venäläisissä supertähdissä yhdistyy koko, taito, voima, taito, pelisilmä ja tahtotila (joka puuttuessaan saa myös herrat varjojen maille, mutta silloin kun tuli on pöntössä niin kyllä tapahtuu)
 
e: sanoinko jo taidon
ekikoo
14.05.2015 14:40:12
Huhu alkaa jännä cacka olla hwsuissa kohta. Praguen reissu edessä ja olis suht populaaria saada nähdä vähintäänkin yksi leijonamatsi.
I would if I could...! Bitch!
Stradlin
14.05.2015 15:02:51
masterhat: pah, huikeita pelureita! joskin genon kausi mennyt vähän alle odotusten. myös radulov kuuluu suosikkeihin, en tiedä, jotenkin moderneissa venäläisissä supertähdissä yhdistyy koko, taito, voima, taito, pelisilmä ja tahtotila (joka puuttuessaan saa myös herrat varjojen maille, mutta silloin kun tuli on pöntössä niin kyllä tapahtuu)
 
e: sanoinko jo taidon

 
Noissa kaikissa (Malkinissa ehkä vähiten) yhdistyy myös jättimäinen ego sekä ajoittainen tyylitajun ja vastustajan kunnioituksen puute. Venäjä olisi ihan symppis porukka jos niillä joskus olisi enemmän sellaisia Datsjukin tyylisiä kavereita kokoonpanossa.
"Voi kun täällä onnistuisi älykkäästi keskustella avaruusliskoista ynnä sun muista. Mutta tervettä keskustelua ei synny minnekään kun heti hyökätään ad hominem viesteillä päälle." - Anonymous-jazz
eino mutku
14.05.2015 15:12:06
Stradlin: Noissa kaikissa (Malkinissa ehkä vähiten) yhdistyy myös jättimäinen ego sekä ajoittainen tyylitajun ja vastustajan kunnioituksen puute. Venäjä olisi ihan symppis porukka jos niillä joskus olisi enemmän sellaisia Datsjukin tyylisiä kavereita kokoonpanossa.
 
Tämä juuri. This root.
Mitä opimme tästä? Emme yhtään mitään!
DM
14.05.2015 15:24:29
Stradlin: Noissa kaikissa (Malkinissa ehkä vähiten) yhdistyy myös jättimäinen ego sekä ajoittainen tyylitajun ja vastustajan kunnioituksen puute. Venäjä olisi ihan symppis porukka jos niillä joskus olisi enemmän sellaisia Datsjukin tyylisiä kavereita kokoonpanossa.
 
Komppia tähän. Ilya, Radu ja Ovie heittää tiukassa paikassa vähän liikaa jerryä itsensä päälle ja menee turhaan kiukutteluun energia. Datsyuk taas on hermonsa paremmin hallitseva tekijä ja fokus säilyy pelissä. Taitotasoa ja pelisilmää jos miettii niin toki kaikki ovat lähes legendoja.
If you find yourself lost in the woods, fuck it, build a house. "Well, I was lost, but now I live here!" -Mitch Hedberg
methäläene
14.05.2015 16:52:24
http://www.ksml.fi/urheilu/jaakieko … bi=b3f10d62b158f9f38de2c2f266085f47
 
Tänään vuorossa venäläisduo...Toivottavasti ei jatka ruotsalaisduon linjaa...
Le temps détruit tout - Time destroys everything
Alpha
14.05.2015 18:23:33
Kanadalla on uskomaton kyky pitää nää ottelut äärimmäisen jännittävinä.
Bluesmies
14.05.2015 19:42:57
masterhat: jes, 3suosikki pelaajaani samassa joukkueessa ovie, malkin ja ilya
 
jeah!

 
Kenties kolme vastenmielisintä pelaajaa, jotka tiedän.
santakasa
14.05.2015 20:04:12
masterhat: pah, huikeita pelureita! joskin genon kausi mennyt vähän alle odotusten. myös radulov kuuluu suosikkeihin, en tiedä, jotenkin moderneissa venäläisissä supertähdissä yhdistyy koko, taito, voima, taito, pelisilmä ja tahtotila
 
jotka puuttuessaan saavat herroista varsinaisia hiekkalaatikon elämämsangareita itkemässä äidin tissiä, kun ei tullut maidon sijasta pepsiä.
 
Noista superstaroista Datsyuk on jalat maassa oleva kaveri. Myös moninkertaiset lady byng trophyt kertonee pelaajasta kaiken oleellisen.
kun kaulaparrat yrittävät uhota olevansa ernuja genressä, jonka olennaispiirre on elää vanhempien nurkissa 35-vuotiaiksi asti - emukka
Quru
14.05.2015 20:08:48
Joo ei kolahda mullekaan Ovie, Ilja ja Malkin. Uskomatonta mussutusta ja kuumenemista maailmanluokan pelaajilta heti kun peli ei kulje ja vastustaja kiusaa. Malkin saa jostain syystä suurimmat inhokkipisteet minulta, mutta luulen sen johtuvan lähinnä Pinguista. Datsjuk taas on yksi kaikkien aikojen suosikkipelaajiani, huolimatta siitä että Red Wings on Pingujen kanssa melkein yhtä alhainen. Siinä miehessä vain tiivistyy uskomaton yksilötaito ja luovuus, rauhallisuus, vaatimattomuus ja yleinen herrasmieheys.
"Jännä juttu, että yleensä ihmiset tulevat kehumaan, että olen siitä ihmeellinen ihminen, että kanssani voi keskustella - etenkin sellaiset jotka ovat keskusteltavasta asiasta täysin eri mieltä kanssani." -JuhaHo
Funkånaut
14.05.2015 20:14:13
 
 
Huvittaa toi jengin takertuminen just venäläisten kohdalla tuohon Pepsiin. Eikse ole melko paskan hailee mitä se vaihtopenkillä juotava sokeripitoinen juoma, josta saa nesteytystä ja energiaa, on? Jos vaan tykkää Pepsin mausta enemmän kuin Gatoradesta/vastaavasta. Ei siellä penkillä ole vuosiin pelkkää vettä juotu.
Kun en keksinyt muutakaan sanottavaa, yritin kääntää tilanteen huumoriksi toteamalla "tööt", mutta jostain täysin käsittämättömästä syystä sain vastaukseksi avokämmentä. - Vessajono
santakasa
14.05.2015 20:20:06 (muokattu 14.05.2015 20:21:26)
Funkånaut: Huvittaa toi jengin takertuminen just venäläisten kohdalla tuohon Pepsiin. Eikse ole melko paskan hailee mitä se vaihtopenkillä juotava sokeripitoinen juoma, josta saa nesteytystä ja energiaa, on? Jos vaan tykkää Pepsin mausta enemmän kuin Gatoradesta/vastaavasta. Ei siellä penkillä ole vuosiin pelkkää vettä juotu.
 
Siis toi pepsi episodi oli minusta hauska tilanne. Mutta kuvailin tolla pepsillä enemmänkin sitä pullamössöasennetta, kun venäläistä superstaraa taklaa ja menee ihon alle, tulee siitä edellä kuvatulla tavalla itkevä pikkulapsi.
 
edit: niin siis varmasti jokaisella maalla on omat starat, jotka itkee. mutta noista venäläisistä staroista on vaan tullut mulle vasten mielisiä hyypiöitä
kun kaulaparrat yrittävät uhota olevansa ernuja genressä, jonka olennaispiirre on elää vanhempien nurkissa 35-vuotiaiksi asti - emukka
M-Juhana
14.05.2015 20:21:19
 
 
Tosi venäläiset jois vaihtopenkillä votkaa.
Jos intternetissä ei olisi pornoa, siinä olisi vain yksi sivu. -joku laini telkkusarjassa-
jra
14.05.2015 20:28:40 (muokattu 14.05.2015 20:50:47)
Funkånaut: Huvittaa toi jengin takertuminen just venäläisten kohdalla tuohon Pepsiin. Eikse ole melko paskan hailee mitä se vaihtopenkillä juotava sokeripitoinen juoma, josta saa nesteytystä ja energiaa, on? Jos vaan tykkää Pepsin mausta enemmän kuin Gatoradesta/vastaavasta. Ei siellä penkillä ole vuosiin pelkkää vettä juotu.
 
Hiihtäjätkin vetää Coca-Colaa tai Afri-Colaa* kesken kisan (josta on päästetty hapot pois). Venäjän veljet varmaan veti happoineen, ja sitten ärsyttää katsojia se kun pelaamisen lomassa röyhtäillään.
*https://www.youtube.com/watch?v=1HHlbvVjEjA
 
Tsekeissä, kun veli oli aikoinaan pelaamassa (oli vielä Tsekkosslovakia), tarjottiin talon puolesta vanhoissa viinapulloissa suolavettä penkille. Mukana olleet kaupungin edustajat sitten saivat pullot korkkaamattomina ja jälki oli sen mukaista.
 
Mutta, illan peliin. Montako kertaa tuomarikaksikko menee puhelimeen?
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
Bluesmies
14.05.2015 20:45:08
Illan pelin veikkaus:
 
Venäläisduo ratkaisee pelin antamalla suomelle yhteensä viisi aivan käsittämätöntä jäähyä. Tsekki tekee molemmat maalinsa ylivoimalla ja voittaa 2-0. Suomi ei saa koko pelin aikana peliään kulkemaan jäähyjen vuoksi.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)