Aihe: Jääkiekon MM-kisat, Praha & Ostrava 1.-17.5.
1 2 3 4 5 6 7 833 34 35 36 37
AP
28.04.2015 10:06:27
Hargon: Mitali on varma, koska Tuomo Ruutu on mukana: 11 arvokisat, 11 mitalia.
 
Nyt tulee kultaa. Varma tieto. Isolla moukarilla vetoja sisään.

 
AInakin on nimivahvaa porukkaa, Rinnekin lupautunut maalille.
"Että se tulisi seinän läpi ja kaataisi hellan, ja menisi toisesta seinästä ulos. Sitten muumimamma sanoisi että "kah, nyt taitavat kakkuset uunissa olla hieman vituillaan" -Tempura
santakasa
28.04.2015 10:15:37 (muokattu 28.04.2015 15:26:25)
http://www.suomikiekko.com/2015/04/ … valmentaja-ei-vastannut-viesteihin/
 
Pär Mårts ei vastannut mitään, joten Hörnquist ei osallistu. Hyvin kulkee kommunikointi länsi-naapurissa
 
Sveitsi saa Roman Josin sekä Fialan mukaan MM-kisoihin. Josi on kyllä kova vahvistus!
 
Seth Jones vahvistaa jenkkien puolustusta. Mielenkiintoinen lisäys.
kun kaulaparrat yrittävät uhota olevansa ernuja genressä, jonka olennaispiirre on elää vanhempien nurkissa 35-vuotiaiksi asti - emukka
masterhat
28.04.2015 17:57:13
Horny on kyl huima pelaaja, hyvä ettei mårts vastannut mitään
aivokuolio
28.04.2015 18:07:02
Malkin, Tarasenko ja Kulemin myös kisoihin:
 
http://yle.fi/urheilu/venajalle_174 … na_pudotuspelien_maalitykki/7960032
 
Jo on saatana melkoset kokoontumisajot tulossa näistä.
eino mutku
28.04.2015 18:13:43
aivokuolio: Malkin, Tarasenko ja Kulemin myös kisoihin:
 
http://yle.fi/urheilu/venajalle_174 … na_pudotuspelien_maalitykki/7960032
 
Jo on saatana melkoset kokoontumisajot tulossa näistä.

 
Harmi ettei Georg Lehblade päässyt.
 
En ole vieläkään keksinyt muuta järkevää syytä Ristolaisen tiputtamiselle joukkueesta, muuta kuin että kaverin energiatasot oli jo rankan kauden jälkeen sen verran alhaalla, että ei pystynyt treeneissä enää parhaimpaansa, ja Jalonen ajatteli että parempi tuottaa pettymys tässä vaiheessa, kuin että Ristolainen pelaisi huonot kisat ja jäisi aamun maku suuhun niin itselle kuin muillekin jatkoa ajatellen. Mutta silti...
 
Odotusarvot on kisoista kovat, tuskin maltan odottaa että Saukkonen on kopissa katollaan ja heittää jerryä ties kuinka monella kielellä paitsi suomella.
Mitä opimme tästä? Emme yhtään mitään!
jra
28.04.2015 18:26:45
eino mutku:
 
Odotusarvot on kisoista kovat, tuskin maltan odottaa että Saukkonen on kopissa katollaan ja heittää jerryä ties kuinka monella kielellä paitsi suomella.

 
Kun katselin ohjelmatietoja, ja Saukkonen oli jälleen merkattu vapaan Maikkarin pääselostajaksi, tuli mieleen, että samalla kun lakiin kirjattiin mitä urheilutapahtumia pitää näyttää koko kansalle, olisi pitänyt kirjata myös, ettei Saukkonen saa olla lähelläkään selostuskoppia.
 
Nyt sitten kun muistutit näistä, niin kaverihan on legenda. Kuuluu kevääseen kuin katupöly.
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
eino mutku
28.04.2015 18:28:18
jra: Kun katselin ohjelmatietoja, ja Saukkonen oli jälleen merkattu vapaan Maikkarin pääselostajaksi, tuli mieleen, että samalla kun lakiin kirjattiin mitä urheilutapahtumia pitää näyttää koko kansalle, olisi pitänyt kirjata myös, ettei Saukkonen saa olla lähelläkään selostuskoppia.
 
Nyt sitten kun muistutit näistä, niin kaverihan on legenda. Kuuluu kevääseen kuin katupöly.

 
Ja aiheuttaa kutakuinkin samanlaista hengenahdistusta. No, onneksi Tami kompensoi pelitaukomomenttumien aikana.
Mitä opimme tästä? Emme yhtään mitään!
jra
28.04.2015 18:34:11
eino mutku: Ja aiheuttaa kutakuinkin samanlaista hengenahdistusta. No, onneksi Tami kompensoi pelitaukomomenttumien aikana.
 
Tami on kyllä turhan premium köyhien kanavalle. Kunnon karvalakkiratkasu olisi liisata Saukkosta täydentämään Yleltä Jussi "lätkä-Jussi" Saarinen, joka hoitaisi mainosten välissä studioisännän, asiantuntijan, vieraan ja erätaukohaastattelijan hommat.
- Kaukolähettimen Klassista Värähtelyä jo vuodesta 2008 -
HaloOfFlies
28.04.2015 18:52:07
 
 
Ruotsi saa Nashvillesta Filip Forsbergin ja Mattias Ekholmin.
 
http://yle.fi/urheilu/ruotsille_ilo … ln_tulokastahti_mm-kisoihin/7959087
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
DM
28.04.2015 19:23:05
Ruotsille on myös kovia nimiä mahdollisesti luvassa tuosta Bolts-Detroit-sarjasta, joka vielä pyörii änärin ykköskierroksella. Boltsilta puolustajakaksikko Strålman-Hedman ja Detroitilla onkin sitten hyökkäykseen heittää maajoukkueelle avuksi Zetterberg ja Nyquist ja tietty puolustuksesta löytyy sikailija Kronwall ja iso poika Ericsson. Venäjälle myös tarjolla kovaa ukkoa kummastakin.
 
Eri asia sitten osaako Mårts jo käyttää puhelintaan.
If you find yourself lost in the woods, fuck it, build a house. "Well, I was lost, but now I live here!" -Mitch Hedberg
masterhat
28.04.2015 23:30:23
eino mutku: Harmi ettei Georg Lehblade päässyt.
 
En ole vieläkään keksinyt muuta järkevää syytä Ristolaisen tiputtamiselle joukkueesta, muuta kuin että kaverin energiatasot oli jo rankan kauden jälkeen sen verran alhaalla, että ei pystynyt treeneissä enää parhaimpaansa, ja Jalonen ajatteli että parempi tuottaa pettymys tässä vaiheessa, kuin että Ristolainen pelaisi huonot kisat ja jäisi aamun maku suuhun niin itselle kuin muillekin jatkoa ajatellen. Mutta silti...
 
Odotusarvot on kisoista kovat, tuskin maltan odottaa että Saukkonen on kopissa katollaan ja heittää jerryä ties kuinka monella kielellä paitsi suomella.

 
rasse oli vähän pettymys, ohtamaa oli pie yllätys, toivottavasti vetää stay@home pakkina, jokruissa pelas hämme tävän paljon yyveetä pleijareis täl kaidel, ja ei o ihan omin ruutu miekkoselle
 
saukkone heittää jerryä, ihan saatanan parasta! oikeesti, ässä meno! suomi-ranska peli ikuisesti muistissa
 
go Mika!
Tuomoo
29.04.2015 14:06:47
Vähän harmittaa että näissä kisoissa ei enää voi kuulla kun Kajtsu ja Ville Turvosalo höpöttelevät hämmentäviä asioita jääkiekkokaukalon laidalla selostamossa.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
Alfons Åberg
29.04.2015 17:47:04
Tuomoo: Vähän harmittaa että näissä kisoissa ei enää voi kuulla kun Kajtsu ja Ville Turvosalo höpöttelevät hämmentäviä asioita jääkiekkokaukalon laidalla selostamossa.
 
Ehdottomasti, jäimme kaipaamaan selostusta josta voi suorastaan tuntea aisteillaan miten Ruski Standardia menee snapsi jos toinenkin ja Gotler Jutila-makkarapihvit kärtsäävät sähkögrillissä.
"Linkkejä artikkeleihin tai tutkimuksiin, joissa Hulkon muusikon uran näytöt todetaan merkittäviksi" -Jazzmies
Quru
29.04.2015 22:58:21
Kai se on kisat katottava, vaikka niin kovasti haluaisin vakuutella olevani ihminen joka naureskelee "Skoda-cupille" ja muistuttaa kaikissa MM-kisakeskusteluissa että samanaikaisesti pelataan maailman parasta jääkiekkoa rapakon toisella puolella ja nämä kisat eivät kiinnosta ketään paitsi suomalaisia, eikä suomalaisiakaan pitäisi kiinnostaa.
 
Grilli pitäisi vielä ostaa. Nähdään chatissa.
"Jännä juttu, että yleensä ihmiset tulevat kehumaan, että olen siitä ihmeellinen ihminen, että kanssani voi keskustella - etenkin sellaiset jotka ovat keskusteltavasta asiasta täysin eri mieltä kanssani." -JuhaHo
Tuomoo
29.04.2015 23:04:26
Quru: Nähdään chatissa.
 
Luonnollisesti.
20.8. 22:54:21 NEVÖ FOGET
LordWinter
29.04.2015 23:23:31
Eiss joku vitun skoda cup, ei kiinnosta kyllä yhtään, on siellä muitakin pelejä käynnissä. En tiedä ketään joka näitä kisoja seuraa. Ihme kun joku Crosbyn kaltainen tähti on tällaisista kekkereistä edes tietoinen.
 
Nähdään tsätissä.
"Hahaha, kiristääkö esarista, onko toistuvia tulehduksia? Annas kun Tohtori Jutku silpoo peniisi." -Röntgen-Jeesus
Stradlin
30.04.2015 00:41:57 (muokattu 30.04.2015 00:43:28)
En nyt oikein tuota nillitystä ymmärrä. Onhan se ihan selvää, ettei MM-kisat ole arvojärjestyksessä lähelläkään tärkeintä lätkäturnausta (mikä on todella hölmö tilanne, kun kuitenkin puhutaan maailmanmestaruudesta) eikä sitä nyt mikään Crosby muuta yhtään mihinkään suuntaan. Kyllä minä kuitenkin kisoista itse tykkään sellaisena keväisenä rillaus & kalia juhlana ja varmaankin katson suurimman osan ainakin Suomen matseista.
"Voi kun täällä onnistuisi älykkäästi keskustella avaruusliskoista ynnä sun muista. Mutta tervettä keskustelua ei synny minnekään kun heti hyökätään ad hominem viesteillä päälle." - Anonymous-jazz
Bongowing
30.04.2015 00:58:52
Sidneyltähän taitaa MM-POKAALI vielä uupua.
But where the heck is magenta?
Alfons Åberg
30.04.2015 06:41:18 (muokattu 30.04.2015 06:42:05)
Skoda Cup eissss. Eihän siellä edes pelaa maailman parhaat jääkiekkoilijat. Lähinnä IIHF:n tapa rahastaa turisteja MM-statuksella, vähän niin kuin pikkuliittojen MM-tittelit nyrkkeilyssä.
 
Nähdään Chatissa perjantaina.
"Linkkejä artikkeleihin tai tutkimuksiin, joissa Hulkon muusikon uran näytöt todetaan merkittäviksi" -Jazzmies
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)