Aihe: Rauli Badding Somerjoki
1 2 3
TundraScobar
06.02.2011 13:33:43
Tiedoksi, että Talvisodan Underground-Rock on uusittu vinyylinä lukuisten muiden Love-klassikoiden lisäksi. Huikea levy tuo kyllä on.
Adrift
13.07.2013 03:00:02
TundraScobar: Tiedoksi, että Talvisodan Underground-Rock on uusittu vinyylinä lukuisten muiden Love-klassikoiden lisäksi. Huikea levy tuo kyllä on.
 
Huom! Olet kirjoittamassa yli 887 päivää vanhaan aiheeseen!
 
Kyllä, näin. Tiedoksi myös, että tämän lisäksi myös Synnyin rokkaamaan on painettu uusiksi. Tilasin ne juuri yövuoron ratoksi cdonista. Rauli on paras!
Demo Harrison
15.07.2013 19:52:31
Ajeltiin lauantai-iltana Satakunnasta Helsinkiin ja ehdotin sitten kuskille että käytäiskö vilkaisemassa Someroa, kun ei olla kumpikaan siellä käyty.
 
Sen verran matkaväsymystä ennestään, että Somero tuli vilkaistua sillä kertaa auton ikkunasta, mutta Paratiisi-kioskilla pysäytettiin auto. Siinä kioskilla myydään ymmärtääkseni jotakin fanisälää, mutta jäi myöhäisen ajankohdan vuoksi tuo näkemättä, joten näpsittiin sitten parit pönötöskuvat vaan siinä kiskalla.
 
Hiidenpirtissä (onko se nyt jo Lohjaa...?) pidettiin kahvitauko ja siellä sitten bongasin Baddingin Bussi Somerolle-CD:n. Nimibiisin muistin mukavana rallina, joten ostin omaksi, kun vitosenkin vaan maksoi. Noh, muu levy vähän enempi sellaista hyvin vanhaa tanssimusiikkia, joka toimii kyllä ihan kivasti ajelumusiikkina landella, mutta ei niin usein laita himassa soimaan.
 
Pitäisikin lainata joskus taas kirjastosta Kaikki laulut-CD-boxi. Sieltä löytyy mm. Lights elikkä enkunkielinen versio Valot-biisistä. Muistan tykänneeni enkunkielisenkin version tunnelmasta, joskaan eihän se päihitä originaalia - eikä mikään versio päihitä, vaikka itse Elvis olisikin päätynyt purkittamaan oman versionsa.
"Näitä laulan joita tiiän..."
MrJuha82
14.11.2013 11:43:28
Väärinymmärretty persoona.
Hän oli lämmihenkinen ihminen vaikkei se välittynyt juuri kellekään koska oli niin torjuva, ujo ja autistisen oloinen.
Pohjimmiltaan hän oli erittäin herkkä mies.
Kärsi mm esiintymiskammosta erittäin pahasti.
Tehnyt hyviä biisejä.
Kauas pilvet karkaavat ja Tähdet tähdet mm parhaimpina.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)