Aihe: System Of A Down
1 2 3 4 596 97 98 99 100 101 102 103
Hetfield
23.06.2011 05:00:23
 
 
Itse en edes omista yhtään Systemin levyä, ja silti harmittaa keikan missaaminen. Voin vaan kuvitella bändin fanien ketutusta aiheesta.
I quit the band... Now I just play with myself.
Fantasmic
23.06.2011 09:11:04
kazaa: Muutenkin tuntuu et nykyään jokainen bändi, joka Suomessa ei ole aikaisemmin käynyt, rakastuu tähän meidän livemeininkiin täysin. Ja alkaa keikkoja tulla enemmänkin.
 
Tuohan nyt on enemmänkin kiinni siitä löytyykö sitä maksavaa populaa jotta keikkajärjestäjän kannattaa bändejä ottaa tänne soittamaan.
Ei niinkään siitä diggaileeko yleisö bändin silmissä. ;)
haunted
23.06.2011 09:44:40
Fantasmic: Tuohan nyt on enemmänkin kiinni siitä löytyykö sitä maksavaa populaa jotta keikkajärjestäjän kannattaa bändejä ottaa tänne soittamaan.
Ei niinkään siitä diggaileeko yleisö bändin silmissä. ;)

 
Joo, tottakai raha ratkasee, mutta mä ainaki haluan naivina henkilönä ajatella, että pändeillä jäis jotai muutaki käteen ku massia noilta kiertueilta. Suomes varmaan on kuitenki aina ihan ok puitteet ja jokalailla "asiallista", ja kyllä tosiaan tuntuu, että jotkut artistit ihan oikeesti diggaa suomalaisesta hevikansasta.
"Anteeks mulla on pakkoliikkeitä" -Natolasse
Stoalainen
23.06.2011 16:55:27
No mut esimerkiksi joku Devin Townsend, jota sai odottaa Suomeen miljoonia vuosia, tulee nyt jo kolmatta kertaa vuoden(vai puolentoist?) sisään. Ja ohan noita ns. "isompiakin nimiä", joilla on ollut samaa havaittavissa. En sano etteikö rahalla ois merkitystä, mut kai silläkin on, millasen vastaanoton bändi saa.
Too weird to live, too rare to die
InYourFace90
23.06.2011 18:15:47 (muokattu 23.06.2011 18:16:09)
Kattelin keikan kaljateltasta ja kyllä oli kova. Nyt on kaikki levyt ja kovassa kuuntelussa. E: Onkos näillä live dvd:tä?
Haist.
ramionparas
23.06.2011 19:29:04
 
 
InYourFace90: Kattelin keikan kaljateltasta ja kyllä oli kova. Nyt on kaikki levyt ja kovassa kuuntelussa. E: Onkos näillä live dvd:tä?
 
ei ole :( ja on kyl kumma..joskus oli jotain huhua, mutta semmoseksi jäänyt..vois nyt olettaa että tältä reunion hässäkästä tulis..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Stoalainen
23.06.2011 21:34:27 (muokattu 23.06.2011 21:35:36)
ramionparas: ei ole :( ja on kyl kumma..joskus oli jotain huhua, mutta semmoseksi jäänyt..vois nyt olettaa että tältä reunion hässäkästä tulis..
 
Eikös aikoinaan Toxicityn spessupaketissa tullut mukana DVD? Ei siinäkään kokonaista keikkaa ollut, oisko jotain kuus biisiä. Mut kovat oli menot.
 
Mut ehän tätäkään live-DVD:ksi lasketa, mut lähimpänä mitä on.
 
Ja sit ohan noita bootleggejä.
Too weird to live, too rare to die
meitu
06.10.2011 11:10:10
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=M9q3 … mh_lolz&list=WLC5420BBC15B67C71
 
Tuossapa muutaman päivän takainen Rock in Rion veto kokonaisuudessaan
"There are no good guns. There are no bad guns. Any gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a decent person is no threat to anybody -- except bad people..." -Charlton Heston
topex_
16.05.2012 18:15:23
SOADin kitaristi Daron Malakian on vaan niin paras. Kun kattoo niiden vanhoja live-esiintymisiä, niin on niinkuin komediaa katsoisi, kun Daron heiluu ja huitaa ympäriinsä. Kesällä 2011 näin ne provinssissa, ja pettymyksekseni huomasin, että Daron ei ole enää sama vanha itsenä. Paljon rauhallisemmaksi oli muuttunut.
Mutta eipä mitään aivan mahtava bändi!
Uutta levyä odotellessa!!
WaffleRiot
16.05.2012 21:41:07
topex_: SOADin kitaristi Daron Malakian on vaan niin paras. Kun kattoo niiden vanhoja live-esiintymisiä, niin on niinkuin komediaa katsoisi, kun Daron heiluu ja huitaa ympäriinsä. Kesällä 2011 näin ne provinssissa, ja pettymyksekseni huomasin, että Daron ei ole enää sama vanha itsenä. Paljon rauhallisemmaksi oli muuttunut.
Mutta eipä mitään aivan mahtava bändi!
Uutta levyä odotellessa!!

 
Huumeista vieroittautumisella saattaa olla jotain tekemistä asian kanssa...
Meadow
16.05.2012 21:56:32
WaffleRiot: Huumeista vieroittautumisella saattaa olla jotain tekemistä asian kanssa...
 
Kaikki hauska loppuu huumeiden myötä.
topex_
14.07.2012 01:23:18
Mistäs tiedätte, ettei Daron käytä enää huumeita?
jusbb
14.07.2012 10:53:20
 
 
Ehkä Daronin rauhoittuminen johtuu aikuistumisesta. Huomaahan sen jo biisinkirjotuksestakin, ettei jälki ole yhtä rämäpäistä kuin ennen. Mutta se ei ole välttämättä huono asia, että yhtye kasvaa ja menee eteenpäin. ;)
"Kuuntele kun tein hyvän kertsin - eikö kuulostakki ihan särkyneeltä teinitytöltä?"
Wradlin
14.07.2012 19:23:56
Meadow: Kaikki hauska loppuu huumeiden loppumisen myötä.
 
Niinhän se yleensä menee.
Ziggy Bubba
14.07.2012 19:38:15
 
 
Musta se Daron nyt ei erityisen iisisti vetänyt männä vuonna Provinssissa - hyvää kikkailua ja pelleilyä koko ajan. Eniten kiinnitin huomiota tosi skarppiin kitarointiin ja varsinkin lauluun. Oman bändin vokalistin tontti tehnyt selkeesti hyvää miehelle.
 
Mielummin sitä noita saa lisää, vaikka fyysinen pelleily oiskin vähäisempää. Enää tarvitaan uutta SOAD:ia - siinä kombossa miesten kyvyt on vaan enemmän kuin osiensa summa. Siksi nämä uudet Serjin tai Scarsin levyt ei ehkä niin jaksa napata.
Isoa pörinää ja muhkua melodiaa: Sonar Transistor
topex_
02.08.2012 23:26:54
Voi vitsit kun olisi ollut vaan niin hienoa nähdä hänen Ibanez Iceman Provinssirockissa... Ei siinä, ettäkö SG olisi ruma, päinvastoin, hieno kitarahan tuokin on, mutta kyllä se Iceman oli Daronille vaan niin sopiva...
Quru
07.02.2013 10:41:47
http://www.jurassicrock.fi/site/
 
"Jurassic Rock -festivaalin pääesiintyjäksi on varmistunut vaihtoehtoisen metallimusiikin suurnimi System Of A Down. Valtaisan suosittu yhdysvaltalaisbändi esiintyy Mikkelissä ensimmäistä kertaa kolmepäiväisenä järjestettävän festivaalin päätösiltana sunnuntaina 11. elokuuta. Jurassic Rockin liput tulevat myyntiin ystävänpäivänä torstaina 14. helmikuuta."
 
Semmost.
Kakka roiskusi.
mrk
07.02.2013 10:46:09
No just, jo ovat paikan valinneet.
"Short On Long Term Goals"
Luthanasia
07.02.2013 13:48:56
 
 
Oho, ei olisi kyllä uskonut. Jurassic nostaa profiilia oikein kunnolla. Ahdasta tulee kyllä. Pakkohan tuonne on mennä.
"Pessimist won't never be disapointed"
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)