Aihe: Fender CD 140 sce tai sonoran Sce Thinline?
1
guitarz
05.02.2012 16:44:09
Basismi on vaarallinen tauti....
oamkbonor
05.02.2012 16:50:17
Tuon hintaluokan kitarat on varmaan ihan yhtä "hyviä" joten kokeilematta ihan sama mitä ostat mutta kannattaa koeajaa ennen ostamista niin ei tarvitse täällä kysellä.
hallu
05.02.2012 17:39:22
No tuo CD140 olisi läpikuusisella kannella ja on aika makean näköinenkin kun Sonoran on laminaattia ympäriinsä. Toisaalta olen sonorania kokeillut kaupassa ja laminaattisuudestaan huolimatta se oli mielestäni varsin hyvä sointinen (sellaista täyteläisen botnekasta alapäätä kuten D-koppaisessa pitääkin).
Jos se vaappuu ja vaakkuu, se on ankka.
jalaleppilampi
05.02.2012 20:58:01
hallu: No tuo CD140 olisi läpikuusisella kannella ja on aika makean näköinenkin kun Sonoran on laminaattia ympäriinsä. Toisaalta olen sonorania kokeillut kaupassa ja laminaattisuudestaan huolimatta se oli mielestäni varsin hyvä sointinen (sellaista täyteläisen botnekasta alapäätä kuten D-koppaisessa pitääkin).
 
Kaikissa Sonoran -malleissa on kokopuukansi.
 
t. Jerry Fenderiltä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)