Aihe: Korvamonitorointi
1 2
welho
30.01.2012 17:20:43
 
 
Kailis: Noissa customeissa jotka tilataan ulkomailta hämää vähän että se valu pitää tehdä itse. Tuntuu että voi mennä pieleen.
http://site.earplugstore.com/kitinstructions.htm
Noiden molempien hinta on reippahasti tonnin päälle. Katselisin ehkä muualle eli Elacin tai Finfonic.

 
Tuttava tekee noita valoksia työkseen joten se hoituupi kyllä!
 
Mä oon laiminlyönyt omaa kuulonsuojelua monta vuotta ja nyt on tullut skarpattua siinäkin suhteessa.. Ei vielä ole onneksi pahempia vaurioita ehtinyt syntyä!
 
Lisäksi on pienoinen hifistelykausi päällänsä ja haluais kuunteluun satsata hiukan enemmän=) kavereilla tollaset paremmat monitorit on kestänyt kovassa käytössä vuodesta toiseen joten eihän tuo siinä mielessä ole paha hankinta vaikka hintaa vähän tuleekin!
 
Pikkasen kuitenkin joutuu kelailemaan kun noita ei pääse oikein etukäteen testaamaan.. Joutuu ostaan sikaa säkissä.. Maksaa kuitenkin senverran ettei kehtaa edes myöntää jos soundaa huonolle=D
there's no gain without pain
Buusteri
30.01.2012 17:40:48
 
 
Pikkasen kuitenkin joutuu kelailemaan kun noita ei pääse oikein etukäteen testaamaan.. Joutuu ostaan sikaa säkissä.. Maksaa kuitenkin senverran ettei kehtaa edes myöntää jos soundaa huonolle=D
 
Tämä on ollut suurin syy siihen, miksen ite ole vielä lähtenyt valettuja hommaamaan.
 
"Hyvät on juum"
www.akmaband.com
Ruutikallo
30.01.2012 20:40:15
welho: Tuttava tekee noita valoksia työkseen joten se hoituupi kyllä!
 
Pikkasen kuitenkin joutuu kelailemaan kun noita ei pääse oikein etukäteen testaamaan.. Joutuu ostaan sikaa säkissä.. Maksaa kuitenkin senverran ettei kehtaa edes myöntää jos soundaa huonolle=D

 
FinFonic lähettää kyllä testattavaksi kuulokkeita, joten rohkeasti luuri kouraan ja asiat pis kuleksimasta.
[kyllä sen Led Zeppelinm Puple ja kunnonnon 60-70 musa] -Henydrum- 1.3.2008, 03:30:46 www.tukalaband.com
Kailis
31.01.2012 18:22:40 (muokattu 31.01.2012 18:23:04)
 
 
Tuttava tekee noita valoksia työkseen joten se hoituupi kyllä!
 
Hianoo! Anna palaa sitten vaan. Noi on takuulla hyviä työkaluja. Ja eiks ne mee vähennyksiin verotuksessa?
majuku: Kirjota myyjälle että rummut on tehty sun pihalta kaatuneista puista ja käytännössä melkeen kuuluvat sulle.
Totofan
02.02.2012 22:26:45
 
 
http://imageshack.us/photo/my-images/821/24932323044895383501432.jpg/
 
Mulla tän näköinen räkki käytössä. Nappeina Shuren 315:set. Hyvin pelaa.
 
Suosittelen myös lämpimästi unohtamaan kaikenmoiset läppärit taustanauhavehkeinä. Fostex on ollu tosi luotettava ja noita saa halvalla.
I am surrendering to the gravity and the unknown.
SoNot
04.02.2012 23:43:56
Aekuinen Naenen: Sattuipa tämä topicci ilmaantumaan sopivasti omiin tarpeisiini. Minulla olisi hakusessa järkihintaiset (n. 100e) nappikuulokkeet, jotka soveltuvat treenikäyttöön. Näitä olen katsellut: http://www.thomann.de/fi/shure_se215cl.htm Onko kellään kokemuksia kyseisistä eareista tai vaihtoehtoisesti ehdottaa muita parempia vaihtoehtoja?
 
Minulla on nuo ja hyvin pelaa. Erikseen ostin tuohon vielä shuren kuusitulpat niin pysyy kuulo tallella.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)