Uutiset
Tällä sivulla olevia vanhoja uutisia lukemalla voit katsoa Muusikoiden.netin historiaan. Uutiset ovat listattuna uusimmassa vanhimpaan. Viimeisimmät uutiset ovat nähtävissä myös etusivulle.
27.11.2007 - Vuoden kuumin ja röyhkein elektrotulokas JESSE GAEA Recordsille
Suomen takaa-ajetuin yhtye Jesse on kiinnitetty tamperelaiselle GAEA Recordsille. Kalifornia-Keke ja Stiletti-Ana kommentoivat diiliä seuraavasti: ” Meist on ihan nasta homma, ku sit ei tartte omii rahoi pistää levyyn. Tamperekki on ihan ok, onhan sielt kuitenki Popeda ja Pate Mustajärvi. Me digataan Patea.” Jesse soittaa studiokeikan levydiilin kunniaksi Q-Soulin ja Kimarrin ohjelmassa Bassoradiossa perjantaina 30.11 klo 22. Keikkaa voi kuunnella pääkaupunkiseudulla taajuudella 102.8 mhz, netissä osoitteessa basso.fi tai Mbarissa suorana lähetyksenä.
Uusi vinyylisinkku J.E.Z.Z.E julkaistaan 12.1., jolloin bändi on myös keikalla Libertessä. Sinkku sisältää remixejä mm. Imatran Voiman Randy Barracudalta. Pitkäsoitto on odotettavissa maaliskuussa, jolloin bändi myös aktivoituu keikkarintamalla.
www.myspace.com/haistakaa
Uusimmat uutisotsikot
› Uutisarkisto (yhteensä 2289 uutista)