Aihe: Devin Townsend, pt. II
1 2 3 4 520 21 22 23 24192 193 194 195 196
TheMurno
11.03.2011 19:05:34
call_of_c: Oli muuten Tuskan jälkimmäisellä keikalla upeaa huomata miten setin edetessä yleisö imeytyi messiin, suurin osa porukasta varmaan ikinä miehestä kuullutkaan ja jossain vaiheessa koko kenttä heilui nyrkki pystyssä... Oikeesti, monellako metallikeikalla näkee tämäntyylistä lavaesiintymistä?
http://www.youtube.com/watch?v=bziyh3Vh9M8&hd=1

 
Tuli oltua kolmena päivänä Tuskassa viime vuonna, mutta Devini jäi välistä, kun en miehestä pahemmin piitannut. Nyt tän vuoden puolella Strapping Young Lad on alkanut potkimaan ihan helvetisti ja ton live pätkän nähtyäni alkoi vähän kaduttaa, kun ei tullut silloin tarkastettua herraa.
Fake and gay
call_of_c
12.03.2011 00:27:47
 
 
TheMurno: Tuli oltua kolmena päivänä Tuskassa viime vuonna, mutta Devini jäi välistä, kun en miehestä pahemmin piitannut. Nyt tän vuoden puolella Strapping Young Lad on alkanut potkimaan ihan helvetisti ja ton live pätkän nähtyäni alkoi vähän kaduttaa, kun ei tullut silloin tarkastettua herraa.
 
SYL on vissiin aikalailla menneen talven lumia, mutta kyllähän noi Tuska-vedot ja Deconin ja Ghostin maistiaiset on jotain millä pitää mielenkiintoa yllä. Lippua Kaapelille tai Teatriaan hommaamaan sitten vaan, hopi hopi. JA SILLOIN LIIKKUU!!
lapset leikkivät nukeilla, aikuiset leikkivät ihmisillä
TheMurno
12.03.2011 00:31:33
call_of_c: SYL on vissiin aikalailla menneen talven lumia, mutta kyllähän noi Tuska-vedot ja Deconin ja Ghostin maistiaiset on jotain millä pitää mielenkiintoa yllä. Lippua Kaapelille tai Teatriaan hommaamaan sitten vaan, hopi hopi. JA SILLOIN LIIKKUU!!
 
Juu, siis SYLin telakoituminen on tiedossa, mutta vähän vaan harmittaa, kun tuli Devy missattua muodossa jos toisessa. Pitää alkaa tähän soolokamaankin kunnolla tutustua.
Fake and gay
hullu_ukko
12.03.2011 00:46:35 (muokattu 12.03.2011 00:46:58)
TheMurno: Juu, siis SYLin telakoituminen on tiedossa, mutta vähän vaan harmittaa, kun tuli Devy missattua muodossa jos toisessa. Pitää alkaa tähän soolokamaankin kunnolla tutustua.
 
Lippuja tän kuun keikoille Kaapelitehtaalla ja Teatrialla taitaa olla vielä myynnissä, mene ja osta.
The only emotion Dave Mustaine is capable of is rage. All other apparent emotions are the result of drugs.
Overdrive
12.03.2011 04:22:11
TheMurno: Juu, siis SYLin telakoituminen on tiedossa, mutta vähän vaan harmittaa, kun tuli Devy missattua muodossa jos toisessa. Pitää alkaa tähän soolokamaankin kunnolla tutustua.
 
Jos/kun näin teet, teet elämäsi parhaan päätöksen.
Neurotic
12.03.2011 14:16:45 (muokattu 12.03.2011 14:26:00)
Devyn kovista livevedoista puheen ollen, en ole näin iloista porukkaa nähnyt koskaan medallikeikoilla: http://www.youtube.com/watch?v=FnNtn_OPKJs (Bend It Like Bender)
 
Tai joraavaa hodariakaan sen puoleen.
LexaR
12.03.2011 17:57:01
http://www.youtube.com/watch?v=Sd8mQhBefqY&NR=1
 
Mielestäni Devinille pitäisi ostaa Helsingin keikalle vaikka Punanaamiosta joku keikkahattu, vaikka nunnahattu tai nahkanen koppalakki.
I'd like to answer this question, if I may, in two ways. Firstly in my normal voice and then in a kind of silly high-pitched whine
TheMurno
12.03.2011 19:20:47
Lippu Kaapelitehtaalle tuli hommattua. Sitten kun vaan osaisi Kampista suunnistaa sinne. : D
Fake and gay
Decadetroll
12.03.2011 19:21:45
EIhän mikään voi voittaa tuota pupuhattua.. Ehkä rockein juttu ikinä.
"vedän tähän häröön taustaan jotain häröä lirutusta ja trillejä ja pari norsun ääntä."
kid ego
13.03.2011 11:44:42
TheMurno: Lippu Kaapelitehtaalle tuli hommattua. Sitten kun vaan osaisi Kampista suunnistaa sinne. : D
 
Metrolla Ruoholahteen, liukuportaat ylös, ovesta ulos, kävelyä suoraan ehkä 500 m.
hullu_ukko
13.03.2011 13:13:10
kid ego: Metrolla Ruoholahteen, liukuportaat ylös, ovesta ulos, kävelyä suoraan ehkä 500 m.
 
Eihän sinne nyt taida kävellenkään olla matkaa kuin pari kilometriä, jos sitäkään. Voinhan mä toki olla väärässäkin, kun mulla on vain täysin suurpiirteinen käsitys siitä, missä Kaapelitehdas sijaitsee.
The only emotion Dave Mustaine is capable of is rage. All other apparent emotions are the result of drugs.
TheMurno
13.03.2011 13:22:50 (muokattu 13.03.2011 13:24:50)
hullu_ukko: Eihän sinne nyt taida kävellenkään olla matkaa kuin pari kilometriä, jos sitäkään. Voinhan mä toki olla väärässäkin, kun mulla on vain täysin suurpiirteinen käsitys siitä, missä Kaapelitehdas sijaitsee.
 
Juu, Nosturiin on tullut käveltyä muutaman kerran, aina hieman eri reittejä tosin, mutta eikös tää mesta ole siinä jossain lähellä?
 
E: Tällä sivulla esiintyy muutaman kerran mun ava.
Fake and gay
hullu_ukko
13.03.2011 13:29:03 (muokattu 13.03.2011 13:29:40)
TheMurno: Juu, Nosturiin on tullut käveltyä muutaman kerran, aina hieman eri reittejä tosin, mutta eikös tää mesta ole siinä jossain lähellä?
 
E: Tällä sivulla esiintyy muutaman kerran mun ava.

 
Tämmöinen on Eniron näkemys aiheesta: http://img19.imageshack.us/img19/2103/kaapeli.png
The only emotion Dave Mustaine is capable of is rage. All other apparent emotions are the result of drugs.
pehko
13.03.2011 22:18:44
 
 
ei sitte
ramionparas
14.03.2011 08:29:39 (muokattu 14.03.2011 08:54:45)
 
 
ääh, toivottovasti settilistaan pientä muutosta..joo ei sais itkeä, mutta haluu itkeä :D varmaan devin ollut niin kiireinen, niin eivät ole ehtineet treenata uusia biisejä..ziltoid biisit pois ja tilalle muuta herkkua :)
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Decadetroll
14.03.2011 10:15:33
ramionparas: ääh, toivottovasti settilistaan pientä muutosta..joo ei sais itkeä, mutta haluu itkeä :D varmaan devin ollut niin kiireinen, niin eivät ole ehtineet treenata uusia biisejä..ziltoid biisit pois ja tilalle muuta herkkua :)
 
Varmaan listaan tulee jotain pientä muutosta kun tuo Anneke on hoilottelemassa myöskin täällä suomen puolella.. Tuskin toimettomana pitävät sitä nurkassa kuitenkaan.
"vedän tähän häröön taustaan jotain häröä lirutusta ja trillejä ja pari norsun ääntä."
ramionparas
14.03.2011 11:08:45
 
 
Decadetroll: Varmaan listaan tulee jotain pientä muutosta kun tuo Anneke on hoilottelemassa myöskin täällä suomen puolella.. Tuskin toimettomana pitävät sitä nurkassa kuitenkaan.
 
soittamas vaik lehmänkelloa nurkassa :D
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Milkop
14.03.2011 11:15:40
 
 
ramionparas: soittamas vaik lehmänkelloa nurkassa :D
 
Minulle riittäisi jos Anneke vaikka vain seisoisi nätin näköisenä lavalla :)
"Jos olet suuren hotellin aulassa ja kuulet 'Tonava Kaunoisen' soivan, häivy vähän helvetin äkkiä. Älä mieti. Juokse."
Kerpele
14.03.2011 13:01:05
Eipä kaveri päässytkään keikalle, ja tulee "kalliiksi" lähteä Helsinkiin toisen kerran keikalle parin viikon sisään. Silti houkuttaa niin paljon että kyllä sitä yksin pitää lähteä.
Kaikki rumpalit on ihan hirveitä hinaajia. -Moderaattori
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)