Aihe: Halpaa rhoads-mallista sähkökitaraa saatavilla
1 2 3 4 5
Migo
27.02.2011 20:43:41 (muokattu 27.02.2011 20:45:34)
...................................
Estranged
27.02.2011 20:44:39
Migo: Hei nuuskamuikkuset, paljon torni maksaa laivalla nykypäivänä?
 
Dada on tossa ylempänä. :)
"I only know two kinds of people; those who obey me and those who die." | "lähes kaikissa voi valita kytkemällä kitara-efekti input- efekti looppi send-vahv. input-vahv.looppi send- efekti looppi return-efekti output-vahvistin looppi return." aristo666
Migo
27.02.2011 20:45:21
Estranged: Dada on tossa ylempänä. :)
 
Eissssssssss................................. :D:D:D:D
Wradlin
27.02.2011 21:52:01
Krice: Tulipa muuten mieleen, että onko olemassa custom-halpafirmoja? Suhtaudun vähän nihkeästi halpafirmoihin, koska jokainen voi kuvitella miten "hyvää" palkkaa tekijöille maksetaan, mutta jos olisi mahdollisuus saada 24,75"-skaalainen strato ergonomisesti sijoitetuilla säätimillä niin laittaisin kyllä kiinan pojat tekemään sellaisen. Olisi vähän vaihtelua niillekin, että mitäs ihmettä tämä nyt on.
 
Kirjoitin tohon Gibson -topiciin seuraavaa: ...mitä jos Krice tekisit niin että ostaisit Straton ja vaihtaisit siihen 24,75 -skaalan omaavan kaulan. Hyvällä tuurilla säätövara tallassa riittää intonaation säätöön (omatekoinen singlecut TOM -tallalla on toiminut molempiskaalaisten kaulojen kanssa) ja siitä saisi stratomallin lyhyemmällä skaalalla. Lisäksi stratohan on älyttömän helppo customoida; uusi pleksi ostoon ja siihen potikoiden reiät juuri sinne kun haluaa.
 
Tai sit teet sen DIY -customin itse tai valmiista osista.
Estranged
27.02.2011 22:50:58
Wradlin: Kirjoitin tohon Gibson -topiciin seuraavaa: ...mitä jos Krice tekisit niin että ostaisit Straton ja vaihtaisit siihen 24,75 -skaalan omaavan kaulan. Hyvällä tuurilla säätövara tallassa riittää intonaation säätöön (omatekoinen singlecut TOM -tallalla on toiminut molempiskaalaisten kaulojen kanssa) ja siitä saisi stratomallin lyhyemmällä skaalalla. Lisäksi stratohan on älyttömän helppo customoida; uusi pleksi ostoon ja siihen potikoiden reiät juuri sinne kun haluaa.
 
Tai sit teet sen DIY -customin itse tai valmiista osista.

 
Warmothiltahan saa noita conversion-kauloja. Pitäs toimia ihan kun heittää vaan kiinni. Potikan paikathan on tosiaan helppo vaihtaa Stratossa. Mutta kun Krice on vähän Krice.
"I only know two kinds of people; those who obey me and those who die." | "lähes kaikissa voi valita kytkemällä kitara-efekti input- efekti looppi send-vahv. input-vahv.looppi send- efekti looppi return-efekti output-vahvistin looppi return." aristo666
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)