Aihe: fast track ongelma
1
Harrastelija
09.01.2011 05:57:04
Prossu.
 
Sulla on tossa koneessa Celeron M 1.46 GHz.
Protari 8 vaatii vähintään 1.8 ghz tuplaprossun toimiakseen kunnolla.
 
Kokemusta on, oma vanha läppäri jossa 1.66 tuplaprossu mutta muuten muistia ja vastaavia ihan riittävästi teki ihan samoja juttuja ja siinä oli ihan turha koittaa pyöritellä sitä. Seiska versio toimi loistavasti.
Eli arvaus jota oma kokemus tukee.
 
Pro Tools on tosi nihkeä ollut aina raudan suhteen.
 
Harrastelija
Tärkeintä on musiikki, kitara on vain väline sen tuottamiseen..... Jaa miksen tiluta? En halua kuulostaa äänenmurroksesta kärsivältä katuporalta.
Migueli
10.01.2011 11:29:14
Kiitos Harrastelijalle, oikeessa olit. Lukeehan tuo paketissakin että vaatii tuon 1,8ghz mutta ku ei tosiaan ollu mitään hajua tän koneen kyvyistä ja musiikkiliikkeen myyjäki sano että ei muuta ku kotia, piuha kiinni ja plektra käteen..No oishan se ollu noin jos ois ottanu paremmin selvää asioista. No mutta pikkuhiljaa näistä oppii ja ei kai se auta ku hommata lähiaikoina uuempaa konetta. Ja kerkeshän tossa jo vähä päästä äänittelyn makuun ja oppia perusjuttuja ennen ku se kohahus säikäytti vellit housuun:)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)