Aihe: dtxplorer tuunaus
1
amppa1
07.01.2011 13:12:19
Oisko kellään ideoita miten tuota Yamahan pakettia vois ja kannattais hiukka parannella? Lähinnä kiinnostais paremmat pädit ja parempi moduuli. Toimisko nuo Milleniumin mesh-head pädit tuossa paremmin noiden kumilärpysköjen tilalla?
Tom Miking
07.01.2011 15:50:20 (muokattu 07.01.2011 15:50:52)
amppa1: Oisko kellään ideoita miten tuota Yamahan pakettia vois ja kannattais hiukka parannella? Lähinnä kiinnostais paremmat pädit ja parempi moduuli. Toimisko nuo Milleniumin mesh-head pädit tuossa paremmin noiden kumilärpysköjen tilalla?
Riippuu tietysti mitä haluaa mutta ilman modulin vaihtoa tuossa voisi ehkä vaihtaa 2 -alueiset virveli- ja peltipädit, nythän ne taitaa olla yksialueisia. Saisi virvelille kanttilyönnit ja esim. ridelle erikseen selkä- ja kellosoundit. Muuhunpa siinä ei modulin puolelta ole varaa, tomiliitännät on monoja eikä lisäpelleille ole liitäntää.
Sitten jos meinaa modulia vaihtaa niin sitten taitaa olla jo sama miettiä koko setin vaihtoa.
 
Jos taas haluaa soundipolitiikkaan tuunausta niin siihen saa moninkertaisen parannuksen kun liität sen höskän midillä tietokoneeseen ja ostat siihen jonkun hyvän rumpusoftan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)