Aihe: Tuplakaula bassoon?
1 2
Basismi
09.12.2010 16:36:56
Mitä jos tekisi niinkuin tavalliset ihmiset ja pitäisi nauhattoman ja nauhallisen basson erillään? Vai onko usein tilanne että pitää kesken biisin vaihtaa?
Basso murisee kuin voissa paistettu pantteri.
Teijo K.
09.12.2010 22:25:01
 
 
Basismi: Mitä jos tekisi niinkuin tavalliset ihmiset ja pitäisi nauhattoman ja nauhallisen basson erillään? Vai onko usein tilanne että pitää kesken biisin vaihtaa?
 
Yksi kertahan riittää. Onhan tommonen hauska peli, ei tartte kaiken olla niin ryppyotsaista.
Mitä itse juhlasalin vuokraan tulee, jos käytetään kaupungin pianinoa tanssimusiikkiin (flyygeliä älköön siihen sallittako käyttää) lisäksi 5 mk.
rattledad
09.12.2010 23:52:33
 
 
Teijo K.: Just niinku mun. Hoho.
 
Kävi mielessä joo, olisiko vanhan BP:n pohjalta jäänyt idea itämään?
Damn, shit just hit the fan.
veltto
12.12.2010 12:07:21
Vastaus basismille:
Onhan nuo erillisenä ollutkin, mutta ongelma on se, että korvamonitoripiuhojen kanssa vaihtaminen hankalaa ja toiseksi lavat sellaisia postimerkkejä, ettei sinne meinaa saada soittimia kovin paljon seisoksimaan. Tästä syystä se kaksikaulainen olisi kiva.
 
Nyt se löytyi. Tuubista hakusanaksi John McLaughlin Jonas Hellborg, tässä viimemainittu skulaa kaksikaulaisella Walilla. Asiaa.
Shakaali1
25.12.2010 19:35:37
Ainakin saksalainen BassLab valmistaa moisia kapistuksia:
 
http://www.basslab.de/pics/instruments/double-neck/index.html
pamppu
06.01.2011 00:44:38
Kyllähän monikin suomalainen soitinseppä tuollaisen takoo. Kysymyshän on vain haluista ja rahasta...
Have mercy maam!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)