Aihe: Pearl Exporttiin lugeja!
1
Sbatan
01.12.2010 13:30:07
Olisi tarkoitus kunnostaa vanha Pearl Exportin setti. Siihen pitäis lugeja saada, mutta mistä? Oisohan tollasta järkee kysellä maahantuojalta, vai koittaa vaa tonne torille postailla ostoilmoituksia? En muista täl hetkellä setin vuosimallia, kun ei oo nähny koko roskaa pitkään aikaan, mut osa lugeista ois pakko täysin uusia. Osa saattaa olla viel jossakin kunnossa. Tekis miel vaa kunnostaa kyseinen setti myyntiin, kun ei sitä kehtaa tollasena kaupata. Samalla pääsis näpertää ja sehän on kivaa.
JanneO
01.12.2010 15:24:23
Sbatan: Olisi tarkoitus kunnostaa vanha Pearl Exportin setti. Siihen pitäis lugeja saada, mutta mistä? Oisohan tollasta järkee kysellä maahantuojalta, vai koittaa vaa tonne torille postailla ostoilmoituksia? En muista täl hetkellä setin vuosimallia, kun ei oo nähny koko roskaa pitkään aikaan, mut osa lugeista ois pakko täysin uusia. Osa saattaa olla viel jossakin kunnossa. Tekis miel vaa kunnostaa kyseinen setti myyntiin, kun ei sitä kehtaa tollasena kaupata. Samalla pääsis näpertää ja sehän on kivaa.
 
Tarviitko koko lugit vai pelkästään sen kierreosan sinne lugin sisään?
moderndrummer88
01.12.2010 16:54:30
JanneO: Tarviitko koko lugit vai pelkästään sen kierreosan sinne lugin sisään?
 
Niiden osien nimihän on lugnut...
"Well I like drummers baby you're not my bag..."
mattjuha
02.12.2010 15:34:36
Ei ne vuosihuollot aina pelasta rummuissakaan. Halvalla ei vaan saa hyvää, vai miten se oli? Lugit maksavat äkkiä 3-5 euroa kappaleelta, varsinkin Pearlin omat. Kalliiksi siis tulee, jos alkaa lugeja vaihtaa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)