Aihe: Devin Townsend, pt. II
1 2 3 4 5 6 7192 193 194 195 196
Scrobble
25.11.2010 19:00:59
Decadetroll: Totta on kyllä tuo tyylin suoraviivaistuminen. Itse odotan enemmän kieli pitkällä tuota ghostia, oon aina tykänny enemmän Devyn kevyestä puolesta enemmän ku vaikka Sylistä.
 
Olen täysin samaa mieltä! Sylistä en tykkää juuri yhtään, kun soolotuotanto on parasta musiikkia mitä löytyy. Voi olla, että olen sivuuttanut Sylin liian kevyesti, mutta tuntuu että soolobiisit ovat paljon idearikkaampia
A.l
03.12.2010 12:01:41
Tuossa Gaton naisvokaalihokemassa tulee aina hämmentäviä hetkiä. Kuulen varmaan aika väärin.
 
How - cat people could bear the fat people; who wear the cat people (THEY WEAR THE CAT PEOPLE WITH THE ROCKET MAAAN!)
Yrms
03.12.2010 12:07:52
A.l: Tuossa Gaton naisvokaalihokemassa tulee aina hämmentäviä hetkiä. Kuulen varmaan aika väärin.
 
How - cat people could bear the fat people; who wear the cat people (THEY WEAR THE CAT PEOPLE WITH THE ROCKET MAAAN!)

 
Oisko lähempänä:
 
Backtrack people beware the vat people - prepare the cat people
Beware the bad people and I'm a bad man...
 
En tiedä itsekään : D
Parasite
03.12.2010 12:10:23
Yrms: Oisko lähempänä:
 
Backtrack people beware the vat people - prepare the cat people
Beware the bad people and I'm a bad man...
 
En tiedä itsekään : D

 
Ite oon kuunnellu tuota että "beware the fat people"
"Ainakin kotiteollisuudella oli joku biisi joka muistutti vähän jotain toista biisiä heidän tuotannossaan. En nyt muista mikä." -heikkijarvinen
Estranged
03.12.2010 12:36:52
Yrms: Oisko lähempänä:
 
Backtrack people beware the vat people - prepare the cat people
Beware the bad people and I'm a bad man...
 
En tiedä itsekään : D

 
Vastauksenne, hyvä herra, on täysin oikein.
"I only know two kinds of people; those who obey me and those who die." -Chuck Norris | "...Yks nuotti meni skaalasta ohi..." - Painamainen
Cinerama
08.12.2010 14:14:31
 
 
"Viime kesän Tuska-festivaaleilla hurmannut kanadalainen multi-instrumentalisti, säveltäjä, tuottaja ja raskaan musiikin yleismies Devin Townsend palaa yhtyeineen Suomeen maaliskuussa kahdelle keikalle. Devin Townsend Project esiintyy Helsingin Kaapelitehtaalla 30.3. ja Oulun Teatriassa 31.3. Molemmissa konserteissa nähdään vierailevana taiteilijana The Gathering -yhtyeestä tunnettu Annike van Giersbergen.
KEIKAT
Ke 30.3.2011 Helsinki, Kaapelitehdas
To 31.3.2011 Oulu, Club Teatria
 
LIPUT
Helsinki: ennakkoon 42 e, ovelta 45 e (mikäli jäljellä)
Oulu: ennakkoon 40 e, ovelta 45 e (mikäli jäljellä)
Lipunmyynti alkaa maanantaina 13.12. Tiketin ja Lippupalvelun myyntipisteissä
 
"
Save a tree... Eat a beaver.
Milkop
08.12.2010 14:22:04
 
 
Cinerama: Molemmissa konserteissa nähdään vierailevana taiteilijana The Gathering -yhtyeestä tunnettu Annike van Giersbergen.
 
Homma on tätä myöten selvä. Kaapelitehtaalle matka.
"Jos olet suuren hotellin aulassa ja kuulet 'Tonava Kaunoisen' soivan, häivy vähän helvetin äkkiä. Älä mieti. Juokse."
Julmettu
08.12.2010 14:22:10
Laukeilen lahkeeseen. On kyllä sama kumpaan suuntaan lähtee, molempiin suunnilleen sama matka.
rocky0
08.12.2010 14:22:26
Cinerama: "Viime kesän Tuska-festivaaleilla hurmannut kanadalainen multi-instrumentalisti, säveltäjä, tuottaja ja raskaan musiikin yleismies Devin Townsend palaa yhtyeineen Suomeen maaliskuussa kahdelle keikalle. Devin Townsend Project esiintyy Helsingin Kaapelitehtaalla 30.3. ja Oulun Teatriassa 31.3. Molemmissa konserteissa nähdään vierailevana taiteilijana The Gathering -yhtyeestä tunnettu Annike van Giersbergen.
KEIKAT
Ke 30.3.2011 Helsinki, Kaapelitehdas
To 31.3.2011 Oulu, Club Teatria
 
LIPUT
Helsinki: ennakkoon 42 e, ovelta 45 e (mikäli jäljellä)
Oulu: ennakkoon 40 e, ovelta 45 e (mikäli jäljellä)
Lipunmyynti alkaa maanantaina 13.12. Tiketin ja Lippupalvelun myyntipisteissä
 
"

OULUUN MITÄVVVVVV????
Humanoid
08.12.2010 14:26:36 (muokattu 08.12.2010 14:26:46)
ÖYLYY!! o/
Sami / Ääniportti
Räbbänä
08.12.2010 14:29:54
NYT LÄHTEE SAATANA!!!! :------D
"50-luvun Telecasterin arvo ei ole soitettavuudessa tai äänen värissä vaan siinä, kuinka hyvältä se näyttää ripustettuna seinälle alkuperäisen Andy Warholin ja vähintään 30-vuotiailla mallasviskeillä täytetyn kokotammisen baarikaapin väliin."
Estranged
08.12.2010 14:38:01
Oho, oho. Kaks keikkaa. Helsingissä ollaan.
"I only know two kinds of people; those who obey me and those who die." -Chuck Norris | "...Yks nuotti meni skaalasta ohi..." - Painamainen
Pedroz
08.12.2010 14:44:00
 
 
Kaapelia vähän taisin tuolla aiemmin pelätä, mutta sinnepä vaan on mentävä.
"Vapaa on vasta kun päivissä sekoaa" -Tommi Liimatta
SomethingWild
08.12.2010 14:57:38
Tsiisus, Teatrialla tavataan eturivis...
Ei oleee!
ramionparas
08.12.2010 15:11:17
 
 
nam kiitos nam!!!maanantaina sitten lippuja..sääli että arkikeikka :/, mut ei voi mitään..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
Rahkoi
08.12.2010 15:13:06
 
 
Juuuummalauti. Kaapelitehtaalle mars sitten! Oikein Annekekin mukana, loistavaa. Sääli (meikäläisen kannalta) että on Oulussa toi toinen, hieman turhan pitkällä lähteä toista keikkaa kiertämään. Mutta onnea pohjoisemmalle porukalle joka tapauksessa :p
 
Olenko muuten ainoa kenen mielestä on yllättävän kalliit liput? Ei sillä, kyllä mä tästä enemmänkin maksaisin, mutta en odottanut ihan noin hintaviksi vetävän. Oletin menevän jossain kolmenkympin tienoilla.
"Vanha sanontahan kertoo, että kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa ja jos kerran luomme kuvia ja maailmoja musiikillamme, kertoo myös musiikkimme enemmän, kuin sanoitukset ikinä." - Ed Wynne, Ozric Tentacles
Ali
08.12.2010 15:18:14
 
 
FUCKING A!
"Jesus was crucified for doing nothing, but God is worshipped for even less"
Levylista
ramionparas
08.12.2010 15:20:03
 
 
ei kyl yhtään ihmetytä että ovat noin kalliita..kun nykyään liput vaan ovat kalliita, karu fakta vain..mutta ei kyl haittaa maksaa tota hintaa, kun anneke on vielä messis..vielä joku tiukka lämppäri tohon niin hyvä homma :)..
http://www.evilpiggy.tk http://www.mikseri.net/epm http://www.myspace.com/evilpiggymachine
mungiisi
08.12.2010 15:25:42
Ja Anneke mukana... Jes!
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)