Aihe: Oasis
1 2 3 4 586 87 88 89 9095 96 97 98 99
reverend
20.06.2010 13:12:20 (muokattu 20.06.2010 13:13:25)
carlos: Hankitko siis sen 3cd + dvd-paketin? Tässä juuri arvon, että minkä noista vaihtoehdoista hankkis...
 
Joo, juuri se. Play.comissa oli hintaan 19.50.
DJKaaos
20.06.2010 13:42:45
reverend: Joo, juuri se. Play.comissa oli hintaan 19.50.
 
Ohhoh, cdon.comissa tuo 3CD+DVD -setti maksaa 36,95!
 
Pitäsköhä munki laittaa tuo tilaukseen... DVD kiihostaa mieltä jonnin verran.
Minä olen minä.
carlos
20.06.2010 15:38:14
reverend: Joo, juuri se. Play.comissa oli hintaan 19.50.
 
No kun tätä juuri ihmettelin, että miksei sitä löydy play.comista. En löydä kuin 2 cd:n version (11,99e) ja dvd:n (14,49e). Onkohan sitten myyty loppuun..
by the grace of God
reverend
20.06.2010 16:18:59
carlos: Onkohan sitten myyty loppuun..
 
Luultavasti näin. Joku Limited edition tuo 3cd+dvd paketti taisi olla.
Skebameizi
22.06.2010 13:59:38
 
 
http://www.mtv3.fi/ohjelmat/sivusto … /plustv/taustaaurheilukevat?1147267
 
Lionel Messi haluaa Oasiksen Argentiinan mestaruusjuhliin :D
www.neverend-hq.net www.myspace.com/neverendfinland
StJerky
22.06.2010 14:07:05
Skebameizi: http://www.mtv3.fi/ohjelmat/sivusto … /plustv/taustaaurheilukevat?1147267
 
Lionel Messi haluaa Oasiksen Argentiinan mestaruusjuhliin :D

 
Eipä taida tulla Argentiinan mestaruusjuhlia, kun ajatukset jo niissä.
Skebameizi
22.06.2010 19:08:46
 
 
StJerky: Eipä taida tulla Argentiinan mestaruusjuhlia, kun ajatukset jo niissä.
 
Samaa mietin. Ja tuskin on Oasis-herroilla vielä pikkurahasta puutetta...
www.neverend-hq.net www.myspace.com/neverendfinland
Stain
17.08.2010 10:53:15
Olikos joku muukin täällä itseni lisäksi käyttäjänä tuolla stoptheclocks.org -foorumilla? Mietin vaan että tuntuu hävinneen koko foorumi taas kerran ja nyt en löydä uutta osoitetta jos sitä yleensä on enää perustettu uudelleen. Harmi sikäli, Oasikseen liittyvät uutiset löytyi suht nopeasti ja oli hyvää bootlegia ja muuta tarjolla.
"no se tota lähti tollane idea että, toi meidän basisti sai idean että hei hei, hei mandi viittiskö taas lähtee hei- heittää uus levy, ni sit, sit saatiin semmonen idea että vau, vittu tehdään levy sitten."
Skebameizi
17.08.2010 11:22:25
 
 
Stain: Olikos joku muukin täällä itseni lisäksi käyttäjänä tuolla stoptheclocks.org -foorumilla? Mietin vaan että tuntuu hävinneen koko foorumi taas kerran ja nyt en löydä uutta osoitetta jos sitä yleensä on enää perustettu uudelleen. Harmi sikäli, Oasikseen liittyvät uutiset löytyi suht nopeasti ja oli hyvää bootlegia ja muuta tarjolla.
 
Live4ever -foorumilta bongattu: "Alright this is Rolo from Stop The Clocks mate.
 
STC will be back up and running sometime this month properly, i'll leave a link here when it's back.
 
Thanks. "
www.neverend-hq.net www.myspace.com/neverendfinland
elais
18.08.2010 18:20:56
Skebameizi: Live4ever -foorumilta bongattu: "Alright this is Rolo from Stop The Clocks mate.
 
STC will be back up and running sometime this month properly, i'll leave a link here when it's back.
 
Thanks. "

 
Jep. Foorumi vedettiin ilmeisesti ylempien tahojen toimesta alas, syynä kaiketi tekijänoikeuslakien rikkominen. L4E:llä on samoja ongelmia, Proboards on heittänyt jo pari varoitusta foorumille:
 
"ProBoards does not permit the distribution of copyrighted material without the permission of the copyright holder. We believe that your forum is being used to distribute such material. --- Please ensure that your forum complies with the ProBoards Terms of Service and Community Guidelines. Failure to comply with ProBoards' policies may result in action being taken against your forum."
"Nothing is impossible. The word itself says I'm possible."
Jokapaikanapina
10.10.2010 01:43:11
Toivottavasti ei sada jotain mainostamiseen liittyvää paskaa niskaan (vaikkei pitäiskään, sillä toi yhen keikan yhtye), mutta tässä laulaa Jokapaikanapina Oasista. Sanatkin menee ehkä riittävästi sinne päin
 
http://www.youtube.com/watch?v=tAXf6F0K_do
DJKaaos
10.10.2010 12:01:08
Jokapaikanapina: tässä laulaa Jokapaikanapina Oasista. Sanatkin menee ehkä
 
Jätkällä on hyvä saundi! Sopivan jätkämäinen klangi. Meizi diggaa.
Minä olen minä.
SGitar
10.10.2010 18:02:18
Jokapaikanapina: Toivottavasti ei sada jotain mainostamiseen liittyvää paskaa niskaan (vaikkei pitäiskään, sillä toi yhen keikan yhtye), mutta tässä laulaa Jokapaikanapina Oasista. Sanatkin menee ehkä riittävästi sinne päin
 
http://www.youtube.com/watch?v=tAXf6F0K_do

 
Jos oikeen tarkka on voi myös bongata meikäläisen stratocasteria.
Stain
14.10.2010 19:54:57
Onko kellään muuten bootlegia siitä Tukholman 2009 -keikasta? Youtubesta löytyy pari ihan hyvälaatuista äänitettä mutta siihenpä se jääkin.
"No se tota lähti tollane idea että, toi meidän basisti sai idean että hei hei, hei Mandy viittiskö taas lähtee hei- heittää uus levy, ni sit, sit saatiin semmonen idea että vau, vittu tehdään levy sitten."
Tande
14.10.2010 20:01:06
Jokapaikanapina: Toivottavasti ei sada jotain mainostamiseen liittyvää paskaa niskaan (vaikkei pitäiskään, sillä toi yhen keikan yhtye), mutta tässä laulaa Jokapaikanapina Oasista. Sanatkin menee ehkä riittävästi sinne päin
 
http://www.youtube.com/watch?v=tAXf6F0K_do

 
Hyvin jätkä vetää, mutta shown varastaa luvattoman tyylikkäästi pukeutunut basisti.
Anteeksi.
järjestyssäännöt
16.10.2010 00:35:09
Kiva veto mut noi sanojen virheet pisti mun korvaan pahasti.
Toi supersonic menee sit vitun hienosti :ylos:
Skebameizi
09.11.2010 20:54:41
 
 
http://www.beadyeyemusic.co.uk/
 
Huomenna siis uutta Beady Eye:ta ladattavissa.
www.myspace.com/nemecicband www.myspace.com/neverendfinland
Jokapaikanapina
09.11.2010 21:02:16
Skebameizi: http://www.beadyeyemusic.co.uk/
 
Huomenna siis uutta Beady Eye:ta ladattavissa.

 
Mielenkiinnolla odotan. Mutta järkyttävän kamala nimi yhtyeelle
Skebameizi
10.11.2010 12:46:38
 
 
Ekan kuuntelun perusteella aika jonninjoutava renkutus. Katellaan... "Baby come on"
www.myspace.com/nemecicband www.myspace.com/neverendfinland
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)