Aihe: Anthrax
1 2 3 4 521 22 23 24 2527 28 29 30 31
bfoc
09.08.2010 22:14:36
EddieTheHead: Anthrax oli ihan helvetin kova Sonispheressä. Vähän turhan lyhyen setin sai vetää. Hyvä settilista oli kuitenkin.
 
Juu, oli valitettavan lyhyt nostalgiasetti. Jospa se Injun-Joe pysyisi mikin varressa sen verran että ehtivät rundille asti niin saisi jytkettä isommalla annoksella.
 
Tauko on tehnyt Belladonnalle hyvää. Hatarien muistikuvien mukaan oli Percistence-rundilla joskus parikyt vuotta sitten paljon kankeampi ja väsyneempi.
sutiojrikellA
EddieTheHead
09.08.2010 22:17:40
bfoc: Juu, oli valitettavan lyhyt nostalgiasetti. Jospa se Injun-Joe pysyisi mikin varressa sen verran että ehtivät rundille asti niin saisi jytkettä isommalla annoksella.
 
Tauko on tehnyt Belladonnalle hyvää. Hatarien muistikuvien mukaan oli Percistence-rundilla joskus parikyt vuotta sitten paljon kankeampi ja väsyneempi.

 
Jos Anthrax tulee vielä Belladonnan kanssa Suomeen, niin voisi vaikka mennä uudelleen katsomaan. Sonispheren keikasta olen positiivisesti yllättynyt.
Jyrtsä
10.08.2010 01:04:39
Satakunnan kansassa mainittiin ettei Belladonna olis hyvin vetänyt keikkaa mutta omasta mielestä Belladonna veti erittäin hyvin ottaen tietenkin huomioon ettei tuolla iällä voi enää samalla lailla ääntä lähteä kuin 20 vuotta sitten.
"Nothing touches me, I'm a walking razor blade"
Marshallga
10.08.2010 17:55:53
Aivan tajuttoman kova keikka Sonispheressä. Setti jäi kyllä valitettavan lyhyeksi, etenkin kun Caught in the Mosh meni ohi turvatarkastuksen myötä.
"Support music, not rumors."
-Lassi-
12.09.2010 21:42:23
JIRPPI: Kova bändi. Oon yrittäny jo aika kauan ettiä tota Among The Livingia mut ei oo oikeen löytyny mistään, enkä mä nyt netistä haluaisi tilata kun ei mulla oo tapana semmonen.
 
Anthraxilta olis muuten jossain vaiheessa tulossa ilmeisesti uutta levyäkin Joeyn kanssa. Mulle Joey on ainoa oikea Anthraxin laulaja.

 
Kyllähän sitä löytyy melkein vakiona levykaupoista. Joissain anttiloissa ja citymarketeissakin niitä on, omani muistaakseni ostin just sittarista.
http://www.myspace.com/disciplinex
JIRPPI
13.09.2010 20:17:48
-Lassi-: Kyllähän sitä löytyy melkein vakiona levykaupoista. Joissain anttiloissa ja citymarketeissakin niitä on, omani muistaakseni ostin just sittarista.
 
Ainakin levykauppa äxässä ja parissa muussa levykaupassa on vaan joku Persistence of Time ja State of Euphoria ja sitten mahdollisesti Volume 8: The Treat is Real.
juum
UltimateGreedo
13.09.2010 20:20:52 (muokattu 13.09.2010 20:21:14)
 
 
JIRPPI: Ainakin levykauppa äxässä ja parissa muussa levykaupassa on vaan joku Persistence of Time ja State of Euphoria ja sitten mahdollisesti Volume 8: The Treat is Real.
 
Ei äxässä kaikki levyt oo hyllyssä. Kannattaa kysellä myyjiltä onko niillä sitä ja sitä levyä.
JIRPPI
13.09.2010 20:22:48
UltimateGreedo: Ei äxässä kaikki levyt oo hyllyssä. Kannattaa kysellä myyjiltä onko niillä sitä ja sitä levyä.
 
Täyty kokeilla tommosta sitten huomenna jos löytyisi.
juum
slowdive
17.03.2011 17:07:48
Andreas Kisser tuuraa isäksi meinaavaa Scott Iania heinäkuussa:
 
http://anthrax.com/NFWS/pages/scottIanStatement.asp
one good thing about music, when it hits you feel no pain (bob marley)
bfoc
17.03.2011 23:28:28
slowdive: Andreas Kisser tuuraa isäksi meinaavaa Scott Iania heinäkuussa:
 
http://anthrax.com/NFWS/pages/scottIanStatement.asp

 
Mikä tärkeämpää, tänä vuonna tulossa kymmenes studioplatta kujalle, kuten tuota tektin loppuosasta voipi lukea.
 
Montas kertaa se levy onkaan nyt äänitettty laulujen osalta, jos on sama? 3? Vai ehtikö Bush sen laulaa?
sutiojrikellA
lefa79
18.03.2011 11:35:50
bfoc: Mikä tärkeämpää, tänä vuonna tulossa kymmenes studioplatta kujalle, kuten tuota tektin loppuosasta voipi lukea.
 
Montas kertaa se levy onkaan nyt äänitettty laulujen osalta, jos on sama? 3? Vai ehtikö Bush sen laulaa?

 
Bush ei laulellut. Osan niistä Nelsonin kanssa äänitetyistä biiseistä pitivät musiikkien osalta täysin ennallaan ja Bella lauleli uusiksi. Osan biiseistä lemppasivat kokonaan. Osaa muokkailivat uusiksi Belladonnaa varten ja kai sinne mukaan mahtuu jokunen täysin uusikin biisi. Tämä siis minun käsitykseni. Saatan olla väärässäkin...
bfoc
20.03.2011 09:53:27
lefa79: Bush ei laulellut. Osan niistä Nelsonin kanssa äänitetyistä biiseistä pitivät musiikkien osalta täysin ennallaan ja Bella lauleli uusiksi. Osan biiseistä lemppasivat kokonaan. Osaa muokkailivat uusiksi Belladonnaa varten ja kai sinne mukaan mahtuu jokunen täysin uusikin biisi. Tämä siis minun käsitykseni. Saatan olla väärässäkin...
 
Ihme vahtaamista ton Bushin kanssa kyllä. Sääli sinänsä, koska sielläkin on hyviä tuotoksia varsinkin ne alkupään levyt.
 
Nyt Belladonnaa katsoneena leffassa ja livenä, on pakko todeda että aikas vetreänä on herra pysynyt vaikkei "isossa kuviossa" ole ollutkaan mukana. Meno on ehkäpä parepaa kuin Percistensen aikoihin.
 
Tuosta Nelsonista en oikein välittänyt, tosin en ole kuullut kuin jonkun livevedon jostain keikalta. Ei oikein mun mielestä sopinut Anthraxiin sen ääni.
sutiojrikellA
jigsore
02.05.2011 22:55:40
 
 
Rhapa
03.05.2011 16:59:10
jigsore: Ilmeisesti syyskuussa uutta levyä:
http://www.ultimate-guitar.com/news … ax_finish_most_emotional_album.html

 
Ai saakeli, että tuo pätkä kuulosti muuten hyvältä. Sellaiselta weve come for you all matskulta. Harmi vain, jos sitä Bushia ei nyt sitte kuullakaan vokaaleissa.
slowdive
24.06.2011 19:13:45 (muokattu 24.06.2011 19:17:59)
Nyt ois nettisivuillaan ladattavana uusi biisi "Fight 'em 'til You Can't"!
 
http://www.anthrax.com/
 
Belladonnan vokaalit toki tekee SEN Anthrax-soundin, mutta onhan bändi kyllä materiaalinkin tainnut tehdä aika pitkälle 80-luvun tekeleet mielessään. Bushin aikainen Anthrax kyllä itelleni ihan maistui, ja melkeinpä harmitti että se homma kuivui kasaan, mutta toisaalta nyt ollaan kyllä enemmän sen äärellä mistä bändi tunnetaan.
 
Hyvä biisi!
"one good thing about music, when it hits you feel no pain" (bob marley)
ThrashingRattlehead
24.06.2011 22:56:21
Ai jumalauta kuulostaa hyvältä tuo "fight'em till you can't" kivan kuuloset rummut ja tuo pääriffi on hyvä.
 
Millos tää uus plätty on tulossa kauppoihin?
slowdive
24.06.2011 23:08:16
Millos tää uus plätty on tulossa kauppoihin?
 
Syyskuussa kait se oli tulossa, ensin vissiin tulee tuo ko. biisi sinkkuna.
"one good thing about music, when it hits you feel no pain" (bob marley)
ThrashingRattlehead
24.06.2011 23:32:26
slowdive: Syyskuussa kait se oli tulossa, ensin vissiin tulee tuo ko. biisi sinkkuna.
 
Jep jep, hyvä kun Anthraxilta tulee (toivottavasti) hyvää matskua.
Filli293
25.06.2011 14:33:24
Ai että oli muuten kova biisi! Hyvä että Belladonna on taas mukana.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)