Aihe: Mikki paskana?
1
karateadonis
19.06.2010 23:02:26
 
 
Moro!
 
Vaihtelin tuossa äskettäin stratooni käytetyt texas special mikit ja tallamikin suhteen ilmeni onkelma: A-kielen "napa" tuntuisi olevan pimeenä eli ei tunnu kuuluvan mitään ja ruuvarillakaan koskettaessa ei napsu. Aika monasti olen skeboihin mikkejä vaihdellut eikä ikuna ole vastaavaa ongelmaa tullut vastaan.. vituttaa! Tuskinpa ongelma korjaantuu juotokset läpikäymällä vai?
Missä vaiheessa mikki on voinut vauriota ottaa kun ei ole kolahdellut eikä kolvilla kovasti poltettu. Joutuu varmaan uuden tallamikin tästä hommimaan koska uudelleenkäämintä varmaan samanhintaista touhua.
"pull the trigger on rock'n roll nigger, who's bigger than jesus on a bumper sticker" tai jotain....
Murgo
20.06.2010 04:37:54
 
 
Joo, jos on erilliset magneetit (eli ei ole yhtä isoa magneettia alla), niin onhan esim. tehtaalla saattanut päästä lipsahtamaan magnetoimaton napapala mikkiin asti.
 
Tai jos on iso magneetti alla niin olisiko murtunut jostain kolhaisusta niin että toinen pää puuttuu?
 
Käämi on tosiaan yksi yhteinen koko mikille eli ei voi aiheuttaa yhden kielen pimenemistä.
Niin vähän aikaa,niin paljon puuhasteltavaa!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)