Aihe: Mesa/Boogie Lonestar
1
Jani The Rock
06.03.2004 19:31:00 (muokattu 06.03.2004 19:33:09)
 
 
Käykääs tsekkaamassa tuo. Aika ovelan tuntuinen laite; näyttää vintagevehkeeltä mutta härpäkettä ja nappulaa on enemmän kuin laki sallii. Mulle riittäisi tosta pelkkä ykköskanavakin. Mitenkähän vertautuisi esim. Matchlessiin tai muihin putiikkiluokan peleihin, ja mikähän mahtaa olla hinta Suomeen tuotuna..
 
www.mesaboogie.com/Product_Info/Lonestar/Lonestar.htm
Rough and tough and plenty mean.
Jani The Rock
13.03.2004 22:40:54
 
 
Jassoo... Kävin tsekkaamassa tarkemmin tuota ja hoksasin että tossa systeemissähän on oikeasti järkeä. Vähän niinkuin "kaikki vahvistimet yhdessä" -tyyppinen paketti mutta ilman digitaalihärveleitä, mallinnuksia tai muita kirosanoja. Saksanmaalla hinta näkyi olevan kolmen tonnin paikkeilla... Annas olla, kun tästä pääsee pitempikestoiseen duuniin, niin ties vaikka yksi kappale Lonestareja tulisi tännepäin.
 
Onko joku testannut tuollaista, tai onko muuten tietoa onko näitä saapunut Suomeen vielä yhtäkään kappaletta? Tekisi vallan saatanasti mieli päästä kokeilemaan.
Rough and tough and plenty mean.
LaXu
14.03.2004 01:19:16
Tuo Lonestar vaikuttaa kyllä ihan kiinnostavalta. Yleensä Mesoista jää vain sellainen "hirveästi potikoita ja kytkimiä" , mutta Lonestarissa niitä tuntuu olevan aikalailla sopivasti. Tekisi kyllä mieli kokeilla.
 
Taas muuten nähdään Mesan hinnat. Jenkeissä nuppi $1300 (~1040&euro), Euroopassa 2300&euro. Laskeskelin, että jos tuollaisen hommaisi jenkeistä, niin verojen ja postikulujen jälkeen hintaa olisi n. 1500&euro. Aika kovat katteet soitinkaupoilla.
askomiko
14.03.2004 12:18:22
Tuo uusi Stiletto houkuttaa vielä enemmän... :)
Myytävänä superb-hevikitara ja superb-twängistrato.
Kitarakamakaavio -inspired by AFIL :)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)