Aihe: Pitäisi saada kunnon bassovahvari ja BASSO
1
pekezu
20.04.2010 01:16:19
 
 
Kannattaa katsoa torilta molempia. Peaveyn TNT-sarjan kombot on olleet luottopelejä, edullisiakin. Trace Elliotin vehkeitä katselisin myös komboista. Budjetti on kuitenkin aika korkea, joten aika hyvää peliä pitäisi saada.
 
Bassoksi suosittelen Fenderin Jatsaria, niitäkin löytyy käytettynä. Vaikka se nyt on aika epämetallikkaan muotoinen, saa siitä monipuolista saundia, ergonomia on hyvä ja sillä soittaa huoletta lähes kaikkea muutakin musaa. Lisäksi jälleenmyyntiarvo on pistämätön. Ja veteleehän Opethin basistikin jatsarilla ja taisipa soittaa Jason Newstedkin noilla "perinnebassoilla".
"Kiireessä ei tule kuin kusipäisiä lapsia. Ja paskaa housuun."
Mr.Sit.com
20.04.2010 08:12:39
http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=410172 jos sä ton tonnin voit käyttää ni joko koko torni tai sit pelkkä combo. Osta pelkkä combo ni jää kaappi mulle ;)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)