Aihe: XLR ulos vs. linja ulos etusesta
1
anapena
25.12.2009 16:39:04
No ei kyllä pitäisi eroa olla. Lyhyt, hyvälaatuinen piuha, asiallisilla liittimillä. Olisihan se mielenkiintoista kokeilla, jos jotain eroa löytyy...mistä sen tietää? Mutta periaatteessa aivan sama kumpaa käytät!
anttipi
25.12.2009 20:08:02 (muokattu 25.12.2009 20:08:11)
 
 
anapena: No ei kyllä pitäisi eroa olla. Lyhyt, hyvälaatuinen piuha, asiallisilla liittimillä. Olisihan se mielenkiintoista kokeilla, jos jotain eroa löytyy...mistä sen tietää? Mutta periaatteessa aivan sama kumpaa käytät!
 
Näin minäkin vähän veikkasin, kun käyttäisin aika lyhyttä piuhaa (luultavasti Cordialin 90 cm kullatuilla Neutrik/Rean-liittimillä). XLR-breakout-kaapeli RME:hen maksaisi vajaa 60 e - mukana tulevassa breakout-kaapelissa on RCA linja sisään/ulos.
"Tässä maassa on niin vaikea yrittää puhua siitä, että kaikkien pitäisi välittää toisistaan, koska heti on kommunisti." -Reino Nordin
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)