Aihe: boss gt-8 ohjeet
1
Juktone
20.12.2009 18:57:59
Tietääkö kukaan mistä voisi saada tuohon bossiin suomenkieliset ohjeet? Thomanilta tuli ohjeet englanniksi niin olisi ehkä helpompi ymmärtää tuota vempelettä kun olisi suomeksi nuo ohjeet.
Ehkä kuitenkin
Grugi
20.12.2009 19:02:05
Maahantuojalta korvausta vastaan ellei joku halua luopua omastaan ilmaseksi.
SDMF
Ukkovaari
20.12.2009 22:29:30
Juktone: Tietääkö kukaan mistä voisi saada tuohon bossiin suomenkieliset ohjeet? Thomanilta tuli ohjeet englanniksi niin olisi ehkä helpompi ymmärtää tuota vempelettä kun olisi suomeksi nuo ohjeet.
 
Laita Thomannille sähköpostia ja pyydä heitä välittämään pyyntö suomenkielisestä boss gt-8 manuaalista Suomern Rolandille, joka on maahantuoja.
 
Itellä ollu tuo gt-8 sekä gt-10 ja tuosta gt-10 puuttui suomenkielinen manuaali, josta ilmoitin myyjälle joka puolestaan pyysi maahantuojalta suomenkielisen manuaalin minulle toimitettavaksi.
 
Itellä ei tuo maksanut mitään, kyllähän Rolandilla on noita kyseisiä manuaaleja suomenkielellä mutta haluavat ilmeisesti että myyjäliike tekee heille pyynnön.
 
Ainakin kannattaa kokeilla tuota ehtotusta ja luulisi että homma kyllä onnistuu.
Grugi
21.12.2009 11:39:46
Ei taida olla kotimainen maahantuoja velvollinen ohjeita toimittamaan ilman kuluja ulkomailta ostettuihin tuotteisiin.
SDMF
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)