Aihe: Karkaako kapula?
1 2 3
artvu
09.12.2009 16:57:51
Näistä Gig Gripseistä, no eivät ne maksa kuin n. 13€/kaksi paria kotiin toimitettuna.
On kokeiltu ja koeteltu valmis tuote, että tuskin kannattaa itse alkaa valmistaa (mm. kumilaatuu on oikea ja sopiva tähän tuotteeseen).
Katso Gig Gripsin sivulta.
artvu
09.12.2009 18:57:13
En todellakaan. Ajattelin, että annan vinkin.
Niin, kyllähän täällä tuntuu olevan aika paljon paskan jauhamista, ettei tänne viitsi paljon kirjoitella.
Kailis
09.12.2009 19:10:12
 
 
80 mummonmarkkaa neljästä pienestä kuminpalasta. Elämä on. No noita voi sitten jauhaa sen paskan sijasta.
markkuliini
09.12.2009 19:55:52
 
 
Kailis: 80 mummonmarkkaa neljästä pienestä kuminpalasta. Elämä on. No noita voi sitten jauhaa sen paskan sijasta.
 
Maksaahan nämäkin neljä geelipalasta n.60 mummoa. :)
Ilman en enää olis.
http://www.rtom.com/moongel.htm
Kailis: Markkuliinihan on ovat sosiaalivammainem, soittotaidotom, harjoittelua pelkäävä ja karttava ammattilainem.
arse
10.12.2009 14:31:27
 
 
artvu: En todellakaan. Ajattelin, että annan vinkin.
Niin, kyllähän täällä tuntuu olevan aika paljon paskan jauhamista, ettei tänne viitsi paljon kirjoitella.

 
Kyllä mäkin voin niitä GigGripsejä suositella kaikille, joiden mielestä on ookoo käyttää polkupyörässäkin apupyöriä vielä nelikymppisenä. Ei varmasti kaadu, vaikka oma tasapaino olisi miten surkea, tosi kätevää! Ottaisitko apupyörä-esan fillarilähetiksi? Eikä mullekaan tulisi mieleen pyytää keikalle niin kädetöntä rumpalia, ettei sillä pysy edes kapulat kädessä ilman kumilenksuja. Heittäisin mäkeen ne gripsit ja lähettäisin jätkän kotiin treenaamaan.
My style is to follow the rhythm with snare (right hand) (free hand use for sure), left foot on both hi-hat and bass almost always which realistically by it self adds another layer or number (Hihat 1 bass drum 2), or rhythm lol!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)