Aihe: liittimille suojat
1
ile.pop
29.09.2009 23:58:16
Mitenkäs näinä päivinä voisi suojata hinta/laatusuhteeltaan parhaiten johdon pään, missä on esim. 4 BNC:tä? On muutama teeseitse-ajatus olemassa(tyyliin limupullosta pohja pois yms), mutta onko mitään valmista kaupallista tuotetta olemassa? Tai sitten erinomaisia TI-ratkaisuja.
 
Kiitokset jo etukäteen.
On guuluu...
pitk
30.09.2009 00:31:53
 
 
ile.pop: Mitenkäs näinä päivinä voisi suojata hinta/laatusuhteeltaan parhaiten johdon pään, missä on esim. 4 BNC:tä? On muutama teeseitse-ajatus olemassa(tyyliin limupullosta pohja pois yms), mutta onko mitään valmista kaupallista tuotetta olemassa? Tai sitten erinomaisia TI-ratkaisuja.
 
Kiitokset jo etukäteen.

 
OIsko tommottii: http://fifor.malmbergs.no/visvaredetalj.php?varenummer=1924950 ???
 
Pitk.
Ryhdy roudariksi, näet maailmaa, sanoivat!
Kalkutan Konepaja
ile.pop
30.09.2009 01:05:42
pitk: OIsko tommottii: http://fifor.malmbergs.no/visvaredetalj.php?varenummer=1924950 ???
 
Pitk.

 
Tavallaan vähän niinkun, mut ne pari tommosta mitä mä oon nähny, niin niihin ei kyl mahdu ne kaapelit mitä pitäs mahtua. ja toi pitäs saada jotenkin integroitua järkevästi, ettei se huku heti ensimmäisellä kerralla, kun sen irrottaa.=D Toki on ketjuja yms.
On guuluu...
Sami_T
30.09.2009 01:56:53 (muokattu 30.09.2009 01:59:33)
 
 
Niin joo ja jos sä et oo huolissaan siitä viuhkasta vaan ainoastaan niistä liittimien kontakteista niin Neutrikilta löytyy omiin liittimiinsä tällänen:
 
http://www.neutrik.com/fl/en/video/210_1968092822/SCF_detail.aspx
 
Ja toi on siis BNC:lle vaikka siinä sivulla lukeekin vitun isolla XLR Chassis Connector Accessories.
Itse olette lihava.
ile.pop
30.09.2009 02:10:15
Sami_T: Niin joo ja jos sä et oo huolissaan siitä viuhkasta vaan ainoastaan niistä liittimien kontakteista niin Neutrikilta löytyy omiin liittimiinsä tällänen:
 
http://www.neutrik.com/fl/en/video/210_1968092822/SCF_detail.aspx
 
Ja toi on siis BNC:lle vaikka siinä sivulla lukeekin vitun isolla XLR Chassis Connector Accessories.

 
Nimenomaan suurimpana huolena on sen liittimen/liittimien pysyminen johdossa kiinni.
On guuluu...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)