Aihe: Suositelkaa hyväsoundista vahvaria himakäyttöön !
1 2
duc
23.08.2009 23:07:04
CountX: Tekeekö noilla mallintavilla vahvareilla oikeasti mitään? Suhtaudun jotenkin skeptisesti moisiin laitteisiin. Olen kai liian vanhanaikainen.
Mutta jos tekee, niin mitenkäs tällainen Peavey: http://www.thomann.de/fi/peavey_vypyr_15.htm tai sitten Line6: http://www.thomann.de/fi/line6_spider_iv_15.htm ? Onko kellään kokemusta?

 
Oho, neloseen asti jo päässeet versionumeroissa... Mulla oli Spider 2 joitain vuosia sitten, ja se oli kyllä ihan toimiva pikkunen kotivahvari. Isommat Spiderit ovat sitten vähän turhia, kun niissä kumminkin soundit eivät toimi isolla soitettaessa kovin hyvin.
 
Rolandin Cube on silti vähän paremman kuuloinen soundeiltaan, ja Voxin Valvetronix vielä parempi. Johonkin sirkkelisoundisempaan metalliin voi Spider sopia paremmin, mutta muuten katselisin noita kilpailijoiden merkkejä.
Osteri
24.08.2009 16:48:29
Mene Levytukku Oy, Helsinki ja kokeile tämä
http://www.levytukku.fi/www/tuotteet.html?product_id=581
 
En jaksa selittää kotikäyttöön sopivuuden etuja, mutta mainitsemillasi määrityksillä ihmettelen jos et osta. Kilpailee hyvin Micro Cuben kanssa. Tossa on kaikki mitä himassa tarvii ja monet soundit säätyy EQ potikkaa vääntämällä. Säästä rahat sitten treenikämpän/keikan vehkeisiin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)