Aihe: Etuasteita Alesis Multimixiin
1
Antti1
16.07.2009 13:08:27
vezir: Eli mitä tapahtuu, jos molemmissa laitteissa on phantom päällä?
 
Molemmista laitteista tulee phantomia? Jos sä kytket etuasteen linjatuloon mikserissä, niin ei se mikserin phantom sitä kautta kulje yhtään mihinkään.
Fuck this shit! It's gone too far!
vezir
16.07.2009 16:42:00
Antti1: Molemmista laitteista tulee phantomia? Jos sä kytket etuasteen linjatuloon mikserissä, niin ei se mikserin phantom sitä kautta kulje yhtään mihinkään.
 
Totta! :D Olinpa hölmö... Mut mitä jos lykkäisin sen mikin epähuomiossa erillisen etuasteen kautta mikkikanavaan? Ja nyt siis olis phantomia molemmissa...?
Antti1
16.07.2009 16:47:25
vezir: Totta! :D Olinpa hölmö... Mut mitä jos lykkäisin sen mikin epähuomiossa erillisen etuasteen kautta mikkikanavaan? Ja nyt siis olis phantomia molemmissa...?
 
No jotain kärähtäisi etuasteen ulostulosta, tai sitten ei. Aikamoisessa epähuomiossa saat olla, jos sä onnistut TRS-XLR piuhan kytkemään noiden kahden välille.
Fuck this shit! It's gone too far!
vezir
16.07.2009 21:07:21
Antti1: No jotain kärähtäisi etuasteen ulostulosta, tai sitten ei. Aikamoisessa epähuomiossa saat olla, jos sä onnistut TRS-XLR piuhan kytkemään noiden kahden välille.
 
No se nyt olikin vain hypoteettinen tilanne... Eipä tullut paljon vastauksia tosta etusesta, josta kyselin... Aina ei voi voittaa...
Antti1
16.07.2009 21:20:00
vezir: Eipä tullut paljon vastauksia tosta etusesta, josta kyselin... Aina ei voi voittaa...
 
No ko. merkki on halpiksen maineessa ja onhan se vähän epäilyttävää, että iso nippu ominaisuuksia pistetään samoihin kuoriin pilkkahinnalla. Siltikin porukalla on kyllä ollut ihan positiivisia kommentteja noista laitteista, se vähä mitä mä olen niistä nähnyt puhuttavan. Kyllä se varmaan ihan ok harrastelijalaite on, kunhan ei vaan mitään hajoa. Tuossa tosin ei liene sen kummemmin mitään digitaalista härpätystä mukana, jotenka se on varmaankin korjattavissa vahingon sattuessa ja Thomannilla on hyvä 3v takuu.
Fuck this shit! It's gone too far!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)