Aihe: boset ruotsista
1 2
pwc
15.04.2009 16:21:29
absqua: Jos mun kommenttiini viittaat, niin tokaisu oli lähinnä nostalgiasta ponnistava - kehumaan en Bosea lähde, vaikka se kova sana joskus on ollutkin. Systeemin puutteet on koettu ja tiedossa, joten omalta osaltani toivotan Boset vaipumaan unholaan kaikessa rauhassa.
 
Tais olla ennemmin kyse tästä:
 
Sami_T: Aina kun tää Bose-keskustelu alkaa niin jostain löytyy AINA se (yleensä vähän vanhemman polven) äänimies joka muistuttaa että se ja se humppastara kiersi ihan just (=80-luvulla) Bosen PA:lla että kyllä sen on oltava hyvä. Saas nähdä miten nyt käy.
miffe
05.07.2009 13:50:18
UncleZ:
 
Semmoista sanoi vielä, että tavallisella PA'lla on imelä kohta missä bändi kuulostaa hyvältä, mutta aina siihen kohtaan ei pääse. Bose-bändeillä hän oli saanut hyvän saundin jopa solistin nuottitelineeseen kiinitetyllä stereo mikillä, myös videokameran mikillä eri kuvakulmista oli tullut tasaisen hyvää jälkeä.

 
Äijä tekee siis bootleggeja, jos tollai sanoo.
turkulainen
Timi
07.07.2009 18:10:41
Zonebs: http://www.blocket.se/vi/20966111.htm?ca=8_s hinta kruunuina,mitä mieltä ootte
 
Äkkisilten en noita läytänyt?
40 vuotta soittanut,Ei juurikaan mitään oppinut.Ehkä jotain kuitenkin?Tervehdi ekaksi keittiöhenkilökunta.
Timi
07.07.2009 18:38:05
Hihii!25 vuotta vedetty 901:sillä tolpan nokassa.Tosin kertaalleen pitänyt vaihtaa kaiuttimet,kun vieläkin vanhemmat pahviset kartion alko repeilemään.Vuosia vuosia sitten.Olimme keikalla Hyrylässä,jossa taisi olla Kelpopojat staroina.Me jostain syystä vissiin lämppäreinä.Vakuuttavan arsenaalin oli pojat kattaneet lauteiden laidalle.Kattelin hetken jotta mihnäkuhna omat saa.Nostin purkit heidän kaappien päälle ja pojat tokaisevat,että mitkä helvetin Flash Gordonit nuo on?Ruvettiin sitten omaa osuutta tussaroimaan ja ihmetys oli suuri soundeista.Ei voi olla totta?
40 vuotta soittanut,Ei juurikaan mitään oppinut.Ehkä jotain kuitenkin?Tervehdi ekaksi keittiöhenkilökunta.
UncleZ
14.07.2009 18:44:16
 
 
miffe: Äijä tekee siis bootleggeja, jos tollai sanoo.
 
Tekee mm. hää- ja juhlatilaisuus videoita, parhaimmillaan tulos on kuin ihan oikea elokuva tai vaikka musavideo. Oon nähnyt niitä muutaman, 200-400 ihmistä ja silleen, aika isot puitteet.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)