Aihe: pearl session custom?
1
mechanic
23.02.2004 13:38:15
 
 
Onko jollain kokemusta? Mites jos vertaa vaikka taman rockstar customiin?
Jaska
23.02.2004 14:30:05
Pitäisi olla laadukkaampi kun Rokkarit, on nimittäin vaahteraa (ja myös koivua nykyään), mutta asiasta on ollu tmuutamakin keskustelu täällä joten pistä hakuun.
jee
Drummer666
26.02.2004 23:34:13
Käsittääkseni mennee Ns. "paremmuus järjestyksessä"
jotenkin näin : Forum(tamalla:Swingstar), Export(RockStar) sitte toi Sessions Customi(loogisesti ajateltuna Rokkien ja Classikien väliltä=D) Ja sitte Masterit(StarClasicit)
 
jotenkin noin mutta Rokkien ja Sessionien hinnoissa ei ole mitään Valtavan isoa eroa että kaipa se on vähä niinku "paranneltu versio" Exporteista... esim I.I.S juttu on se parempi versio Pearlilta...
Ilmottakaa jos tajusitte jotain tuosta "selvästä Suomen kielestä" jotain :)
"kyllä vain, minulla on enään vain muutama hassu triljoona, horjun tuhon partaalla." -Roope Ankka
Kikka Korea
28.02.2004 23:28:55 (muokattu 28.02.2004 23:30:15)
Eihän Rockstarit mitään huippuluokkaa ole. Ne kuuluu semi-pro-luokkaan. Sellaiset ei oo huippuluokkaa mitkä on basswoodia ja mahonkia, ei maksa paljon mitään ja missä tulee keskinkertainen hardwarepaketti mukaan. Eiköhän noi Pearlin SRX:t oo aika toiselta planeetalta.
lkx
29.02.2004 19:14:59 (muokattu 29.02.2004 19:15:30)
 
 
Eihän Rockstarit mitään huippuluokkaa ole. Ne kuuluu semi-pro-luokkaan. Sellaiset ei oo huippuluokkaa mitkä on basswoodia ja mahonkia, ei maksa paljon mitään ja missä tulee keskinkertainen hardwarepaketti mukaan.
 
RC on joo semi-pro, mutta vetää kyllä proohon päin. Hyvältä soundaa ollakseen vähän huonommista puista, täytyy vaan virittää. HW-pakettihan on Taman Roadprota (tai mikä sen nimi on), en tiedä mistä keksit tuon keskinkertaisen(?). :o
There is no spoon...
mechanic
01.03.2004 12:29:55
 
 
Eihän Rockstarit mitään huippuluokkaa ole. Ne kuuluu semi-pro-luokkaan. Sellaiset ei oo huippuluokkaa mitkä on basswoodia ja mahonkia, ei maksa paljon mitään ja missä tulee keskinkertainen hardwarepaketti mukaan. Eiköhän noi Pearlin SRX:t oo aika toiselta planeetalta.
 
No joo.. Meinasin lähinnä sitä, että kyllä niissä löytyy huippu ominaisuuksia, kuten lakkapintaa, starcast tsydeemit laadukkaat hardwaret. Että kyyllähän ne laadukkaat on. On vaan tehty huonommasta puusta. Että ei kai nuissa pörleissä paljon muuta eroa oo kuin tuo puu materiaali.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)