Aihe: Jääkiekon MM-kisat, Sveitsi 2009
1 2 3 4 522 23 24 25 2645 46 47 48 49
Stechenderecht
04.05.2009 21:26:38 (muokattu 04.05.2009 21:49:53)
Höhö, tää on ihan oikein niille, jotka nillittivät, että en katso peliä kun Suomi häviää satanolla.
 
Kanadalaisten pinna paloi jo. Ihme tosin, että tappelemassa oli Komarov eikä Ruutu. Tosin se kanadalainen taisi olla Ruudun seurakaveri.
 
E: Vähän ihmeellisesti tuli tuo alivoima ja siitä tasoitus. 2 - 1
"Mutta muita älykkäämpinä siat osoittautuivat pian muita tasa-arvoisemmiksi..."
Cujo
04.05.2009 21:31:14
Stechenderecht: Höhö, tää on ihan oikein niille, jotka nillittivät, että en katso peliä kun Suomi häviää satanolla.
 
Samaa mietin : D Tosin ei nyt vielä nuolaista...
"If I never meet you in this life,
let me feel the lack."
aikonen
04.05.2009 21:31:27 (muokattu 04.05.2009 21:32:17)
Tää pelihän alko näköjään ihan hyvin.
2-0
www.myspace.com/deathsentencefin death/thrash metallia
Deep Shadow
04.05.2009 21:35:37
No nyt se luistin kulkee. :) Ihan eri meininki kuin aikaisemmin. Toivottavasti tässä nyt hyvin kävisi.
"Hiljaisuuden jälkeen kukaan ei halunnut enää nauraa"
DirtyFingers
04.05.2009 21:36:57
Gotta love Jarkko Ruutu.
Watch Out, We're Mad
DJKaaos
04.05.2009 21:48:04
Suomi häviää silti.
Minä olen minä.
carlos
04.05.2009 21:49:23 (muokattu 04.05.2009 21:50:43)
Mutta mikä tää Pekkarinne on oikein olevinaan? Aika höntyilyä oli kyllä toi kanukkien tasoitus Rinteen osalta... Ei oo vakuuttanu eikä varmaan tuu vakuuttamaankaan.
 
EDIT: Semisti ärsyttää ku Nikke hutas siitä läpiajosta huti ja hannes hyvönen ei millään voinut niitata siitä vahalahden hienosta jätöstä maalia..
by the grace of God
Jebe-
04.05.2009 21:50:44
carlos: Mutta mikä tää Pekkarinne on oikein olevinaan? Aika höntyilyä oli kyllä toi kanukkien tasoitus Rinteen osalta... Ei oo vakuuttanu eikä varmaan tuu vakuuttamaankaan.
 
No mistä se Kanadan ylivoima tuli? Rinne ajetaan maalin sisään, Kanadan pelaaja maalivahdin alueella, mutta tuomarit antaa pelin jatkua... siis mitäh?!
Ja sitten kun mennään puolustamaan maalivahdin koskemattomuutta, venäläinen ja ruotsalainen tuomari päättää sitten antaa jäähyn... huh!
Und hallo everyone I'm amazing check me out!
d3monilaama
04.05.2009 21:51:27 (muokattu 04.05.2009 21:55:51)
carlos: Mutta mikä tää Pekkarinne on oikein olevinaan? Aika höntyilyä oli kyllä toi kanukkien tasoitus Rinteen osalta... Ei oo vakuuttanu eikä varmaan tuu vakuuttamaankaan.
 
Joo vähän jäi mullekin sama fiilis tuosta maalista.
 
Jebe-: No mistä se Kanadan ylivoima tuli? Rinne ajetaan maalin sisään, Kanadan pelaaja maalivahdin alueella, mutta tuomarit antaa pelin jatkua... siis mitäh?!
Ja sitten kun mennään puolustamaan maalivahdin koskemattomuutta, venäläinen ja ruotsalainen tuomari päättää sitten antaa jäähyn... huh!

 
Ne on ne rakkaat naapurit.
 
E: Mitä siinä maalissa muuten puhelimeen mentiin, eihän siinä ollut mitään epäselvää?
Kun demokratia ja sananvapaus on uhattuna, ne pitää siirtää turvaan. Ja kun niitä ei ole paikalla, voi tehdä kaikenlaista.
carlos
04.05.2009 21:54:55
Olis kyllä tosta viimeisestä tilanteesta saanu antaa kanukeille jäähyn, kun kerta surutta Kapasen heivasivat jäihin..
by the grace of God
Bluesmies
04.05.2009 21:58:44
Joo, Kanadan ainoa maali tuli ylivoimalla, jolloin SUOMEN olisi pitänyt pelata ylivoimalla. Mitä vittua?!? Kanukki niittaa Rinteen surutta maaliin ja vielä muitakin suomalaisia leivotaan ja Kanadalle ylivoima - mitä vittua?!?
 
Muutenkin tuo tuomaripeli on ollut tässä ottelussa kisojen huonointa. Miksei viimeisessä tilanteessa annettu Kanadalle jäähyä? Ja mikä hemmetti se puhelintarkistus oli. :D
 
Vittu mitkä tuomarit, täyttä paskaa!
myrtonen
04.05.2009 21:58:50
E: Mitä siinä maalissa muuten puhelimeen mentiin, eihän siinä ollut mitään epäselvää?
 
Kattoivat sen ohjasko Ruutu yläriman yläpuolelta sen maaliin, mutta Royn kädestä se tais mennä.
En oo nähny yhtään tällaista tapausta. Oikeesti.
Bluesmies
04.05.2009 22:00:09
Ja vittu jos se saatanan Santtu sivaltaa yhtään sanaakaan tästä ottelusta, niin mä meen kuseen sen postilaatikkoon.
Veppis
04.05.2009 22:00:28
carlos: Olis kyllä tosta viimeisestä tilanteesta saanu antaa kanukeille jäähyn, kun kerta surutta Kapasen heivasivat jäihin..
 
Jep, ja ennenkaikkea siitä Rinteen ajamisesta maaliin. Mistä sitten tulikin kanukeille ylivoima ja maali... Kyllä on ihme arpomista ollut tuomareilta, Suomen 2. maaliakin piti monta minuuttia arvuutella. Toivottavasti tuomarit ei nyt kuse hienoa peliä.
Särky on buranan puutetta ja väsymys kahvin vajausta
Hetfield
04.05.2009 22:00:51
 
 
Vittumainen maali moken kannalta tuo Kanadan kavennus, Rinteen piikkiin silti laittaisin.
 
Hienoa, että joku on vaihtanut ihan oikean Suomen joukkueen tuonne pelaamaan. Näin se vaan peli muuttuu kun vastustajakin on eri. Mutta kyllä Kanada on pirun vaarallinen, sillä on enempi taitoa, mutta Suomella on hyvin asennetta.
I quit the band... Now I just play with myself.
Ottoko
04.05.2009 22:02:55
Upeasti aloitti kyllä Suomi ottelun kaikista ennakkolyttäämisistä huolimatta.
Tunnetteko itsenne jotenkin hienoiksi ihmisiksi kun vedätte talomaalia naamaan ja kiljutte tukka heiluen saatana nimeä? - flownew
Jannipaali
04.05.2009 22:03:22
Saatanan tuomarit, eihän noissa jäähyissä ole mitään järkeä.
 
Ja sitten vielä tuo erän loppu, jäähyn paikka olis ollu.
Asiat eivät useastikaan ole ongelmia, ellei niistä tee ongelmia.
Jebe-
04.05.2009 22:03:59
Nyt pitäisi Nurmisen ja Tammisen olla avautumassa studiossa.
Suhonen sentään uskalsi vähän tota naurettavaa tuomaritouhua kyseenalaistaa.
Und hallo everyone I'm amazing check me out!
Simo78
04.05.2009 22:04:53
Hetfield: Vittumainen maali moken kannalta tuo Kanadan kavennus, Rinteen piikkiin silti laittaisin.
 
Hienoa, että joku on vaihtanut ihan oikean Suomen joukkueen tuonne pelaamaan. Näin se vaan peli muuttuu kun vastustajakin on eri. Mutta kyllä Kanada on pirun vaarallinen, sillä on enempi taitoa, mutta Suomella on hyvin asennetta.

 
Joo meidän "Tommy Salo" vauhdissa;-). Toisaalta tuollainen nopea yllättävä ratkaisu noin läheltä maalia on aina vaarallinen--> suomalaiset vois kokeilla myös joskus!
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)