Aihe: Thrash-pukeutuminen
1 2 3 4 512 13 14 15 16 17
Sam Hotman
20.04.2009 22:49:04
Radioactive95: Onkos kellään sellasta legendaarista rässilippistä? Eli verkkoperälippistä, josta on lippa taitettu ylös päin, ja ehkä piirrelty täyteen eri bändien logoja.
 
Tuollainen olisi tarkoitus hankkia tässä lähiaikoina, kunhan jostain tarjoustalon alelaarista löydän. Sen verran hirveän näköinen on, että pakko saada. Ostin myös tässä aikoinani Leather Heavenista kangasmerkin jossa lukee kyrpä, niin se vaan siihen lätsään kiinni ja kaupungille kävelemään.
Joulunviettosi? ''Ostan ihan helvetisti lahjoja, käytän jenkkimaasturia tyhjäkäynnillä koko yön, lähetän arfikan köyhille kersoille jääpalamuotteja ja koskettelen itseäni joulukirkossa.'' - Jawski
Sam Hotman
20.04.2009 22:49:10 (muokattu 20.04.2009 22:49:32)
E. Tuplat. Säääh
Joulunviettosi? ''Ostan ihan helvetisti lahjoja, käytän jenkkimaasturia tyhjäkäynnillä koko yön, lähetän arfikan köyhille kersoille jääpalamuotteja ja koskettelen itseäni joulukirkossa.'' - Jawski
Horatius-87
21.04.2009 10:45:21
Niin no jos haluaa järkyttää senkin voi tehä tyylillä hei
 
http://www.lesliemazoch.com/chico/sombrero.jpg
Tohon tapaan.
 
Ei vaa, pitäkää lippiksenne. Hittoo tarvis tosiaan lenkkarit taas ostaa kun noita vanhoja aika vähän turhaakin patinoinu.. (: Hiertää kantapäitä ihan hitosti kun sieltä törröttää joku muovi.
Kehitystarina mitättömyydestä kohti keskinkertaisuutta.
Krigg
23.04.2009 19:06:17 (muokattu 23.04.2009 19:06:51)
Tee ite merkkis niinku muutkin nistit tekee. Eivaan ne olikin niitä DIY-punkkareita. No pyydä niitä tekemään sulle pätsejä.
Tohtori Tonus
25.04.2009 11:30:48
Krigg: Tee ite merkkis niinku muutkin nistit tekee. Eivaan ne olikin niitä DIY-punkkareita. No pyydä niitä tekemään sulle pätsejä.
 
Niijjust, Frostillakin (Satyriconin rumpalisti siis) oli itse tussilla piirretyt Darkthronen ja Mercyful Faten logot takissaan kun kävi Helsingin DLX:ssä turisemassa. Ja oli tyylikkäät!
Pitti pystyyn!
Stoghra
27.04.2009 21:32:24
 
 
JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJÄNISHHHH!
Look onto the rays of the new stoner sun rising
incision3
08.05.2009 21:39:09
 
 
http://i24.photobucket.com/albums/c12/metalian666/IMG_2586.jpg
Aika hieno on, täytyy myöntää. Määki haluun tollasen!!
Stalkah
09.05.2009 13:06:43
 
 
Sam Hotman: Tuollainen olisi tarkoitus hankkia tässä lähiaikoina, kunhan jostain tarjoustalon alelaarista löydän. Sen verran hirveän näköinen on, että pakko saada. Ostin myös tässä aikoinani Leather Heavenista kangasmerkin jossa lukee kyrpä, niin se vaan siihen lätsään kiinni ja kaupungille kävelemään.
 
Tuosta hyvästä ansaitset kyllä plussan, sen verran spedemeininkiä. Oikein silti ;)
Well, You know, I don't know! B.o.D. netissä - Myspace | Maihinnousu.net | Last.fm
Benkao
09.05.2009 22:32:19
Ehdottomasti liivit. Kunnon rässiliivejä ei voita mikään. Mielellään siihen liiviin sitten oikeasti jotain sellaisten bändien merkkejä, jotka ovat todella rakkaita, ei mitään "kuuntelin vähän youtubesta biisejä"-tyylisten bändien läpysköjä. Toinen mikä välillä liivikulttuurissa vituttaa on se, että kaikilta löytyy samojen bändien lappuja. Okei, Slayerin logo on hieno, mutta viime Tuskassakin olin saada hermoromahduksen kun kaikilla Pena Perushevareilla oli sen patcheja. Vähän mielikuvitusta perkele! Toinen juttu taas on se, että Hammerfalin laput eivät kuulu rässiliiveihin!
 
Jalkineet voivat olla joko Converse tyyliset tennarit tai sitten vaikka skedekengät. T-paidaksi suosisin jonkin bändin bändipaitaa. Kokonaisuuden kruunaa farkut/sortsit (ei maastosortseja/housuja haha).
 
Thrash tyylisessa pukeutumisessa myös tietynlainen epäsiisteys ja resuisuus on aina plussaa! Niin, ja myös naisille sopivat rässiliivit.
hulluilla on halvat huvit, idiooteilla ilmaset
sticky fingers
10.05.2009 10:40:58
Benkao: ... Mielellään siihen liiviin sitten oikeasti jotain sellaisten bändien merkkejä, jotka ovat todella rakkaita...Toinen mikä välillä liivikulttuurissa vituttaa on se, että kaikilta löytyy samojen bändien lappuja. Okei, Slayerin logo on hieno... Toinen juttu taas on se, että Hammerfalin laput eivät kuulu rässiliiveihin!
 

 
Tekis mieli sanoa, että tunge se "aitous" nyt hanuriis ja arvosta muita ihmisiä. Älä arvostele! Jos Slayer/Hammerfall on rakas, niin miksei niitä patcheja voi pitää? Voisitko samantien listata sellaiset bändit, joiden patchit ovat sallittuja "oikeassa" "rässiliivissä"? Haloo!?!
 
Ylipäätään olen yllättättynyt näinkin suuresta määrästä kommentteja, "bay area thrashaajia" ja "rässiliivin" käyttäjiä, kun noita liivejä ei ole katukuvassa juuri vuotta pidempään näkynyt. Voisikin kysyä, mihin Oikea thrashaaja pukeutui puolitoista vuotta sitten? ;)
 
-sf
"tyhmyyden edessä jumalatkin ovat voimattomia..."
Bugi
11.05.2009 18:47:58
sticky fingers: Tekis mieli sanoa, että tunge se "aitous" nyt hanuriis ja arvosta muita ihmisiä. Älä arvostele! Jos Slayer/Hammerfall on rakas, niin miksei niitä patcheja voi pitää? Voisitko samantien listata sellaiset bändit, joiden patchit ovat sallittuja "oikeassa" "rässiliivissä"? Haloo!?!
 
pidempään näkynyt. Voisikin kysyä, mihin Oikea thrashaaja pukeutui puolitoista vuotta sitten? ;)
 
-sf

 
Roskapussiin.
Se mitä ei osata kunnolla,vedetään aseneella.
Tande
12.05.2009 22:38:22
Mistä olette muuten omat rässiliivinne hankkineet? Ei tunnu mistään löytyvän sellaista normaalia sinistä.
-Lassi-
12.05.2009 22:45:34
Tande: Mistä olette muuten omat rässiliivinne hankkineet? Ei tunnu mistään löytyvän sellaista normaalia sinistä.
 
Omani löysin mummolan vintiltä, mutta jonku rotsin haet muutamalla eurolla kirppikseltä ja käsittelet sitä vähän.
diibadaaba
Germaniac
12.05.2009 23:25:49 (muokattu 12.05.2009 23:27:13)
 
 
Tande: Mistä olette muuten omat rässiliivinne hankkineet? Ei tunnu mistään löytyvän sellaista normaalia sinistä.
 
Seppälästä hain muutama viikko sitten, oli jo rässimerkitkin valmiina. Kyllä on kätevää, ei tartte itse nähdä turhaa vaivaa! Nyt kun vielä sais rässilippiksen, rässikengät, rässihousut, rässivyön, rässisukat ja rässialushousut, ja vielä siihen rässiprässin että pysyy vaatteet kunnossa. Mitä sitä muuta sitten enää tarviskaan!
JPQ
13.05.2009 00:29:18 (muokattu 13.05.2009 00:46:42)
 
 
Germaniac: Seppälästä hain muutama viikko sitten, oli jo rässimerkitkin valmiina. Kyllä on kätevää, ei tartte itse nähdä turhaa vaivaa! Nyt kun vielä sais rässilippiksen, rässikengät, rässihousut, rässivyön, rässisukat ja rässialushousut, ja vielä siihen rässiprässin että pysyy vaatteet kunnossa. Mitä sitä muuta sitten enää tarviskaan!
 
Varmaan rässimusaa.:) ps. mitä teen ketjussa noh hieman huvittuneena seuralilen tietyt tekijät huvittaa anteeksi ei voi mitään kun mutta tulee tästä ketjusta mieleen kaksi kummelihahmoa.
Laajan musiikkityylien kirjon edustaja. Tähän asti kehutuin kappale musiikki näytteessä download linkkinä. Ehkäpä toinen puolisko tyylistäni jota eniten edustan.
Fintrollx
13.05.2009 10:48:04
 
 
Germaniac: Seppälästä hain muutama viikko sitten, oli jo rässimerkitkin valmiina. Kyllä on kätevää, ei tartte itse nähdä turhaa vaivaa! Nyt kun vielä sais rässilippiksen, rässikengät, rässihousut, rässivyön, rässisukat ja rässialushousut, ja vielä siihen rässiprässin että pysyy vaatteet kunnossa. Mitä sitä muuta sitten enää tarviskaan!
 
Mullakin on sellanen rässiviitta mikä on täynnä hihamerkkei, aika räss meinaa.
Stalkah
14.05.2009 12:16:10
 
 
Germaniac: Seppälästä hain muutama viikko sitten, oli jo rässimerkitkin valmiina. Kyllä on kätevää, ei tartte itse nähdä turhaa vaivaa! Nyt kun vielä sais rässilippiksen, rässikengät, rässihousut, rässivyön, rässisukat ja rässialushousut, ja vielä siihen rässiprässin että pysyy vaatteet kunnossa. Mitä sitä muuta sitten enää tarviskaan!
 
Räs räs! Siis meinaan eihän mistään mummolan vintiltä löytynyt liivi voi mikään aito rässiliivi olla, pitäähän se saada suoraan joltakin metallijumalalta ilmestyksen kera, muuten et ole tarpeeksi RÄS, senkin kakkapylly.
Well, You know, I don't know! B.o.D. netissä - Myspace | Maihinnousu.net | Last.fm
hullu_ukko
14.05.2009 15:41:08
Mulla on rässiakne. Yks näppylämuodostelma näyttää ihan Exoduksen logolta!
M.A.C.H.O. # 5 AIL PI PÄK | Et varmaa ole ainoa, mutta mielestäni sinä olet aina ollut mnetin vittumaisin jätkä.-trashjones
-Lassi-
14.05.2009 16:46:56
Mulla on munassa tatuoituna 'tallican logo.
diibadaaba
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)